publikováno: 16.5.2022 ÁČKO PADLO V LIŠANECH A JEŠTĚ NESLAVÍ

Po čtrnáctidenním mistrovském fotbalovém půstu - jenž byl způsoben tím, že minulý týden do Traverza arény nedorazila rezerva Tatranu - zamířili zelenobílí již potřetí v řadě na hřiště soupeře, … tentokrát k malému derby do nedalekých Lišan, kde již mohl poté - co Senomaty prohrály v sobotu na Olešné - slavit v případě jakéhokoliv bodového zisku mistrovský titul. Bohužel, velmi špatný výkon zelenobílých nemohl na s chutí a bojovně hrající domácí stačit, … oslavy se tak musely odložit !

SK LIŠANY           FK HŘEDLE
21.kolo okresního přeboru mužů

3 : 1  ( 3 : 1 )

branky: 19.min Václav Mutínský, 41.min Lukáš Hanzl, 44.min Martin Medřický   -   32.min Jan Sláma, 65.min Adam Vitner
ŽK: 68.min Milan Ledvinka, 81.min Václav Mutínský   -   63.min David Minařík, 66.min Jan Sláma, 68.min Adam Vitner, 89.min Daniel Minařík
diváků:  200
rozhodčí: Lubomír Kozák - Josef Žemlička, Ondřej Blokeš

sestava SK Lišany: Z. Řepka - V. Hamouz (75.min Kováčik), Hrbek, Hildebrant, Kindl - Mutínský (92.min Kříček), Medřický, Paseka, Hanzl - Haifler, Roušavý

trenér: Václav Švelch

sestava FK Hředle: Malinovský - Kroupa (54.min Vodrážka), Somol, Amauwah (46.min Daniel Minařík), T. Čuda - T. Vitner (83.min M. Čuda), Sláma, David Minařík, A. Vitner - Bechner, Zilcher (46.min M. Vitner)

Úvodní dvacetiminutovka nestála oboustranně za nic, zatímco domácí pečlivě bránili zónu před šestnáctkou a nevynechali jedinou příležitost k rychlému přechodu do útočné fáze, zelenobílí pomalu kombinovali, nedoplňovali jednotlivé řady a osamocení hráči na hřišti tak logicky nic nezmohli. Na obou stranách tak byly k vidění v tomto časovém úseku jen dvě pološance - Medřický, ale ani Bechner branku netrefili ! Do první vážnější šance se dostali hráči FKH až v minuté 20., kdy nejprve Slámovu uličku nezužitkoval A. Vitner, aby vzápětí centr Bechnera zakončil Dav. Minařík hlavou z bezprostřední blízkosti jen do gólmana Z. Řepky ! Jen o minutku později zahrozili prozměnu domácí, to když si na rohový kop naskočil Paseka, který v gólovce minul branku ! Záhy se ale domácí přece jen radovali, dlouhý nákop gólmana podcenil sluncem osvícený Amauwah, a protože ani výběh Malinovského nebyl nejjistější, mohl Mutinský dovést míč až do prázdné branky – 1:0 ! Po inkasované brance zelenobílí na deset minut pookřáli, příležitosti Bechnera se Slámou, ale i vydařená Bechnerova standardka skončily na rukavicích pozorného Řepky. Vyrovnání tak přišlo na řadu až v minutě 31., kdy byl v šestnáctce faulován Amauwah a J. Sláma - byť nadvakrát - z pokutového kopu překonal Z. Řepku – 1:1 ! Ve 39. minutě přestřelil vysoko Řepkovu branku po přihrávce T. Čudy Zilcher. A když si na domácího gólmana nepřišel při střeleckém pokusu ani Sláma, vypadalo to na klidné dohrání první půle. Opak byl ale pravdou – poslední tři minuty prakticky rozhodly o celém utkání ! Nejprve prohrál Dav. Minařík osobní souboj s Pasekou, domácí si rychle na pár doteků vyměnili míč a rychlou přímočarou akci zakončil přesně Hanzl – 2:1 ! V minutě 45. se dostal k míči na půlící čáře mezi třemi „přihlížejícími“ zadáky FKH Medřický a neuvěřitelnou střelou snad z 50 metrů překvapil všechny přítomné diváky, včetně Malinovského – 3:1 ! Nástup do druhého dějství měli zelenobílí mnohem aktivnější, zakončení M. Vitnera a hlavička Dav. Minaříka ale ke snížení nevedly, … a pokus T. Vitnera přímo z rohu skončil dokonce na Řepkově tyči ! 52. minuta přinesla nezaviněné nepříjemné zranění D. Kroupy, jenž musel být převezen do nemocnice. Tato situace pozastavila zelenobílou aktivitu a byli to naopak domácí, kdo mohl navýšit skóre ! V 58. minutě ale Mutinský nepotrestal lobem nedorozumění mezi Malinovským a Dav. Minaříkem, … míč skončil za brankou, aby záhy gólem neskončil ani následný průnik Roušavého, po kterém se před brankou FKH vytvořil nepřehledný závar ! V 63. minutě vychytal prozměnu na druhé straně Řepka Bechnera. V 66. minutě hlavičkoval Dav. Minařík pouze nad Řepkovu svatyni. O pár vteřinek později chybovali v rozehrávce i domácí, tu zachytil A. Vitner, kolem Hrbka se protáhl do šestnáctky a pod padajícím Řepkou procedil míč do sítě – 3:2 ! Adam Vitner tímto gólem jako třetí hráč v novodobé historii vstoupil do „Hředelského klubu kanonýrů“ ! Kdo čekal, že kontaktní gól nakopne zelenobílé k náporu, musel být hodně zklamán. Dlouhé nákopy a spousta nepřesností k ničemu nevedly. Gólovky si tak vytvářeli domácí – Heiflerův pokus odvrátil na poslední chvíli obětavě se vrátivší M. Vitner, velké zaváhání sourozenců Minaříkových nepotrestal Mutinský a Haiflerova standardka z 19 metrů skončila na Malinovského břevně. A protože hráči FKH se ve zbývajícím čase nezmohli prakticky na nic, skončilo utkání naprosto zaslouženou výhrou domácích !

M. Sláma: Za takový výkon jsme si nic jiného než prohrát nezasloužili, je to jen logické vyústění toho, jak celý „A“ tým přistupuje k tréninkům a podobně. A když k tomu přidáme hrubé individuální chyby, není co řešit. Navíc, když se nedaří, reagují někteří hráči – stále ti a samí – podrážděně. Že přebor vyhrajeme, o tom nemůže mít nikdo pochyb, vzhledem k výše uvedenému se mi ale honí hlavou úplně jiná otázka, co dál ? Toto mužstvo aktuálně není na případný postup připravené – a to po všech stránkách. Z celkového přístupu a předvedené hry jsem dlouhodoběji zklamán. Navíc jsme přišli o zraněného Davida Kroupu, kterému přeji brzké uzdravení. Víc nemá cenu dnešní duel komentovat. Domácím gratuluji k naprosto zasloužené výhře a Adamovi Vitnerovi ke vstupu do Klubu kanonýrů.

J. Sklenář: Pro mě velké zklamání. I přes potíže se složením obrany, umocněné ještě dlouhodobým zraněním Kroupy, jsme měli rozhodně bodovat. Srážely nás pro mě naprosto nepochopitelné individuální chyby, kterými jsme soupeři tři góly prakticky darovali. Když k tomu připočtu i slabou produktivitu, je výsledek takový, jaký je. Výkon týmu odráží přístup většiny hráčů. Snad příští sobotu v domácím prostředí předvedeme zcela odlišný výkon. A tak jediným pozitivem je vstřelená stá branka Adama Vitnera, ke kterému mu gratuluji.