publikováno: 28.8.2022 ÁČKO "SPLÁCHLO" TATRAN I PODRUHÉ

Ve druhém kole krajské I. B třídy zavítal do Traverza arény s odstupem několik dnů opět rakovnický Tatran. V repríze pohárového utkání, ze kterého odjeli hráči ze Šamotky s debaklem 8:1, se dal očekávat mnohem vyrovnanější souboj. Opak byl ale pravdou – zelenobílí uštědřili svému soupeři další „políček“, tentokrát ještě o jednu branku vyšší !

FK HŘEDLE            TJ TATRAN RAKOVNÍK
4. kolo I.B třídy skupina A mužů

9 : 1  ( 4 : 1 )

branky: 11.min Adam Vitner, 21.min Adam Vitner, 34.min Tomáš Vitner, 36.min Denis Bechner, 57.min Denis Bechner, 68.min Jan Sláma, 81.min Denis Bechner, 87.min Ondřej Sedláček, 89.min Denis Bechner   -   22.min Matěj Alexij
ŽK: 61.min Adam Vitner
diváků:  130
rozhodčí: Stanislav Laštovička - Jiří Petržela, Vojtěch Absolín

sestava FK Hředle: Bečirovič - Rais (58.min Pelc), Mrázek, David Minařík, Somol - T. Vitner (77.min Daniel Minařík), T. Čuda (45.min M. Vitner), Sláma, Sedláček - Bechner, A. Vitner (64.min Vodrážka)

sestava TJ Tatran Rakovník: Bucek - Zaspal, V. Beneš, J. Kučera, Košťál  - Jelínek (72.min Kiš), Koucký, Myšička (57.min Těšínský). Vojtek (21.min J. Beneš),  - Alexij, Hájek

trenér: Václav Eck

Hráči FKH – vědomi si své předchozí vysoké výhry se stejným soupeřem - vstoupili do utkání hodně aktivně a již v 6. minutě mohl po vysunutí Sedláčkem otevřít skóre Bechner, svoji tutovku ale poslal pouze mimo tyče ! A byl to opět hředelský forvard, kdo v 10. minutě zakončil pohlednou akci Sedláčka s A. Vitnerem, gólman Bucek byl ale připraven ! Jen o minutku později našel přesným pasem za obranu Sláma A. Vitnera, jenž vnikl do šestnáctky a tvrdou ranou na přední tyč otevřel účet utkání – 1:0 ! V minutě 14. vyhrál obrannou hlavičku Dav. Minařík, T. Čuda rychle uvolnil A. Vitnera, s jehož střelou si Bucek poradil ! V 19. minutě nabídli stejní hráči FKH svojí laxní rozehrávkou první šanci i hostům, Myšička s Vojtkem ale slibnou příležitost k vyrovnání nedotáhli. Minuta 22. přinesla druhou změnu skóre, a opět u toho byl A. Vitner, jenž vnikl odvážně do šestnáctky a přes bránícího V. Beneše procedil míč nechytatelně k tyči – 2:0 ! Odpověď Tatranu byla rychlá, neboť ještě v téže minutě zakončil gólově - i díky nešťastné teči T. Čudy – svoji střelu zpoza šestnáctky Alexij – 2:1 ! I přes soupeřovo snížení pokračovala aktivita zelenobílých – mezi 26. - 28. minutou zachránil Tatran před dalšími brankami opět gólman Bucek, když zlikvidoval víc než povedené střelecké pokusy Bechnera a T. Vitnera. Ve 30. minutě vysunul přesnou přihrávku Bechner Slámu, ten „posadil“ v šestnáctce „na zadek“ hned dva hostující obránce, ale ze čtyř kroků „tváří v tvář“ gólmanovi nastřelil levačkou jen tyč branky ! Ve 31. minutě podržel naděje Tatranu opět Bucek, když mimo tyče vytěsnil nebezpečnou střelu A. Vitnera. Ve 34. minutě už byl na povedenou kombinační akci po ose Bechner – A. Vitner, kterou zakončil do prázdné branky T. Vitner, krátký i Bucek – 3:1 ! A o minutku později byla k vidění další akce, která roztleskala slušně zaplněnou Traverza arénu, Sláma potáhl míč středem, uličkou uvolnil Bechnera, který obešel i gólmana a míč dovedl až „do kuchyně“ - 4:1 ! I ve zbývajícím čase prvního dějství mohli ještě zelenobílí navýšit skóre – se dvěma střelami Bechnera a s jednou Raise si ale Bucek poradil !

Tak jak Rais zakončil první dějství, tak započal i to druhé, ze čtyř kroků ale poslal tutovku nepochopitelně nad branku ! Poté hra ze strany domácích upadla, hosté si vytvořili několik méně nebezpečných příležitostí a řádku několika rohů. Jejich snahu ale utnula minuta 57., kdy opět řádilo osvědčené duo, přihrávající Sláma a zakončující Bechner – 5:1 ! V 63. minutě protáhl Bucka po faulu na Bechnera ze standardky T. Vitner. V minutě 68. na druhé straně nechtěně „namazal“ soupeři Pelc, Bečirovič ale Hájka vychytal ! O minutku později potáhl míč po straně Bechner, zakombinoval se Sedláčkem a Vodrážkou a Sláma z výstavní pozice již jen „uklidil“ míč pošesté za Buckova záda – 6:1 ! Dalších slabších momentů v řadách FKH využil ke svým příležitostem hostující J. Beneš, jeho střely ale mířily mimo a posléze nad branku ! V 75. minutě se po výstavní uličce M. Vitnera mohl po delší době do střelecké listina „A“ týmu zapsat i Vodrážka, proti byl ale opět Bucek. 80. a 86. minuta patřila zejména dorostenci Danu Minříkovi, po jehož vydařených individuálních křídelních akcích a kombinacích se Slámou a Bechnerem zakončoval nejprve Bechner - 7:1, a poté i Sedláček, který s míčem po mokré trávě doslova doklouzal až do branky – 8:1 ! Účet utkání uzavřela definitivně minuta 89., kdy další dorostenec v zelenobílém dresu M. Vitner potáhl individuálně míč středem hřiště, vysunul Bechnera, který už věděl, co s míčem – 9:1 !

Utkání rozhodovali velmi dobře rozhodčí Laštovička, kterému na lajnách asistovali Petržela a Absolín.

-No1-

J. Sklenář: Dnes jsem více spokojen s výsledkem, než s předvedenou hrou, i když se to asi dá i pochopit. První poločas až na zbytečně inkasovanou branku byl z naší strany velmi solidní, to se ale nedá říci o poločase druhém. Bylo tam na mé gusto hodně individuálních chyb vzadu a i směrem dopředu to nebylo to pravé ořechové. Povětšinou jsme to chtěli hrát až moc individuálně. Branky jsme ale dávali, když jsme dokázali hru zrychlit rychlou kombinací do křídel. Ale počítají se tři body a ty jsou. Teď nás čeká náročný dvojboj a utkání, ve kterých nebudeme rozhodně favority. Ale jak ve středu v poháru, tak v neděli v Hostouni, se pokusíme překvapit. Povede k tomu ale jen poctivá práce na hřišti!!!

M. Sláma : Jsem rád, že jsme potvrdili cenný bod ze Lhoty tříbodovým vítězstvím. Po poháru jsme nic nepodcenili a o vítězi utkání bylo rozhodnuto již po první půli. Po celý zápas střídali naši hráči velmi dobré momenty – které samozřejmě převažovali – s těmi slabšími. K vidění byly z naší strany hodně slušné herní fáze s vydařenými kombinacemi a pěknými góly, které musely víc než 130 fanoušků potěšit. Na druhou stranu jsme měli ve hře i pasáže, kdy jsme opět šlapali vodu – a na to musíme co nejvíce zapracovat. Se vstupem do I. B třídy ale musíme být spokojeni. Teď nás čeká ve středu pohár, kdy v Travarza aréně přivítáme od 18:00 hodin SK Rakovník – na toto utkání zvu všechny naše fanoušky.