publikováno: 27.9.2021 ÁČKO V DESETI OTOČILO NA TATRANU

Bilance Tatranu na domácím hřišti před nedělním duelem strašila. Vždyť rezerva Tatranu ve třech domácích zápasech do té doby neztratila ani bod a vstřelila neskutečných 27 branek. Hráčům Traverzy i přes dvě inkasované branky v úvodní půlhodině, kdy ještě přišli vinou zranění o svojí brankářskou jedničku, se povedlo vývoj utkání otočit čtyřmi brankami a to i přestože od 64 minuty dohrávali v deseti po vyloučení Bechnera.

TJ TATRAN RAKOVNÍK "B"          FK HŘEDLE
7.kolo okresního přeboru muži

2 : 4  ( 2 : 1 )

branky: 18.min Jan Beneš, 30.min Vladimír Beneš   -   41.min David Zilcher, 49 Denis Bechner, 81.min Adam Vitner, 86.min Adam Vitner

ŽK: 37.min Miroslav Hájek, 42.min Vladimír Beneš, 71.min Lukáš Hora   -   39.min Denis Bechner, 86.min Jan Sláma, 86.min Adam Vitner
diváků:  80
rozhodčí: Vladimír Týče - Milan Šefara, Tomáš Brožek

sestava TJ Tatran Rakovník "B": A. Beneš (46.min Dunaj) - Šrédl, V. Beneš (46.min Dolák), Jiřík, Volf - Makram (86.min Toráč), J. Beneš, Hora, Emelianov - Hájek, Jelínek

trenér: Václav Eck

sestava FK Hředle: Malinovský (30.min A. Vitner (88.min M. Čuda))  - Rais (73.min M. Vitner), Somol, Amauwah, Žihla (46.min Hladký (88.min Brož)) - T. Vitner, Sláma, David Minařík, T. Čuda - Bechner, Zilcher

Hned úvod zápasu dával tušit, že se divák nudit nebude. Domácí začali svižně, když již ve druhé minutě se mohli prosadit z rohového kopu. Nedůsledně krytý V. Beneš si našel centrovaný míč a Malinovský společně s Amauwahem měli plné ruce a nohy práce, aby míč i v následném závaru dokázali odpravit do bezpečí. Poté se osmělili i hosté. První brejk vzal na sebe Bechner a jeho křížné zakončení dokázal domácí brankář A. Beneš vytlačit na rohový kop. I poté pokračoval svižný fotbal s šancemi na obou stranách. Domácí hrozili především ze standartních situací, kdy po jedné z nich trefil Volf hlavou břevno. Hosté rychlými kontry, které převážně vedl aktivní Bechner. Na branku se tak čekalo do 18 minuty. To situaci u rohového praporku nezvládli hostující Amauwah se Žihlou, které obral o míč Hájek. Ten naservíroval míč do vápna pro J. Beneše a domácí vedli. Zasloužená odměna pro domácí, kteří byli v před brankovém prostoru o poznání nebezpečnější a hostující obrana často jen s vypětím všech sil odolávala. Druhá rána pro hředelské přišla po půlhodině a byla dvojitá. Na rohový kop si po několikáté vyskočil nedůrazně hlídaný V. Beneš a tentokráte již míč do sítě i přes veškeré snažení Malinovského, dostal. Při zákroku se však hostující brankář zranil a nemohl pokračovat. Do branky tak naskočil z pole David Minařík a Malinovského nahradil A. Vitner. Dvě jména, která nakonec celý zápas velmi ovlivnila. Druhá branka přinesla na hřiště uklidnění. Vzruch tak přinesla až 39.minuta a skluz Bechnera v domácí šestnáctce a oprávněná žlutá karta. Dvě minuty na to, hosté rychle zakombinovali , když rychlou kombinaci Sláma, Bechner, A. Vitner, zakončil s naprostým přehledem Zilcher a bylo zase o co hrát. Minutu před poločasem se naskytla hostům šance na vyrovnání. Přímý kop ze 17 metrů si vzal na starost Bechner. S jeho střelou však domácí brankář A. Beneš neměl sebemenší problém.
Do druhého poločasu udělali domácí dvě změny. Vystřídali brankáře a V. Beneše vystřídal Dolák. Hosté poslali na hřiště za Žihlu Hladkého. A úvod druhé půle vyšel hředelským na výtečnou. Nově příchozí Hladký po čtyřech minutách na hřišti vysunul Bechnera a ten přivítal domácího brankáře Dunaje nechytatelně. Vyrovnáno!!! Domácí tým to však nesrazilo a začali řádně utahovat šrouby. A začaly se rodit šance Tatranu z kategorie 100%. Dvakrát domácí hráči nedokázali dopravit míč do poloodkryté branky. Několik závarů hostující obrana odvrátila jen s velikým štěstím a když již byl překonán i Minařík, pomohlo břevno a z doražky naprosto fantastický zákrok Minaříka. V 64.minutě přišel další důležitý moment utkání. Bechner skluzem na půlce dojel domácího Jiříka a nemohlo následovat nic jiného než druhá žlutá karta v zápase. Hosté tak šli do deseti a v dané situaci nebylo moc lidí, co by na ně vsadili. Paradoxně vyloučení utnulo největší tlak Tatranu. Důrazné varování domácím dal v 70 minutě Rais. Ten prošel přes tři hráče, ale ze souboje s domácím Dunajem již vítězně nevyšel. Proti byl výborný zákrok domácího mladíka. Tatran sice v přesilovce držel míč na svých kopačkách, ale do zhuštěné obrany Traverzy se dostával stále obtížněji a když už, objevil se vždy jako spasitel David Minařík. A tak přišlo to, s čím se mnoho nepočítalo. Rychlý kontr, kdy Hladký našel A. Vitnera, který se nenechal odstavit a nedal Dunajovi žádnou šanci. Šok na straně domácích, euforie na straně hostů. A to nebyl ještě konec. Zmar domácích dokonal opět A. Vitner. Ten pět minut před koncem podnikl další brejk, pohrál si z dvojicí stoperů a Dunajovi nedal žádnou šanci. Poslední minuty se již dohrávaly a nepřinesly již mnoho vzruchu a tak si hráči Traverzy připsali první vítězství v historii na půdě Tatranu, které je zároveň vyneslo i do čela tabulky.
-Cam-

J. Sklenář: Tvrdě vydřené tři body!!! I přes nepříznivý vývoj, kdy jsme prohrávali 2:0, přišli o Malinovského, jsme se nesložili. Hodně pomohlo snížení do poločasu, které vlilo týmu novou mízu. I když se nám podařilo hned po přestávce vyrovnat, bylo rozmezí mezi 46-60 minutou pro nás kritické. Domácí neproměnili několik více než 100% šancí nebo je vychytal Minařík.  Po naprosto zbytečném a oprávněném vyloučení Bechnera, jsem měl obavy jak to zvládneme. Ale kluci se ještě více semknuli a odměnou jim byly dva proměněné brejky Vitnerem. Myslím, že se zápas musel hodně líbit. Šance na obou stranách, výborné zákroky všech brankářů, emoce, šest branek. I když to byl od nás hodně týmový výkon a hráčům za něj musím poděkovat, tak musím smeknout klobouk před Davidem Minaříkem. Viktora Malinovského nahradil neskutečným způsobem a byl to on, kdo nás držel celou dobu v naději, že můžeme bodovat.