publikováno: 1.9.2022 ÁČKO V POHÁRU KONČÍ - SE VZTYČENOU HLAVOU

Cesta pohárem SKFS končí. Před návštěvou více jak 200 diváků, padlo áčko s SK Rakovník až po penaltách, když po devadesáti minutách skončilo utkání nerozhodně. Naší hráči se tak loučí se svým premiérovým startem v této soutěži a to rozhodně se vztyčenou hlavou.

FK HŘEDLE            SK RAKOVNÍK
1. kolo poháru SKFS mužů

2 : 2  ( 0 : 0 )  pok. kopy 4 : 5

branky: 54.min Jan Sláma (pok. kop). 80.min Adam Vitner - 65.min Tadeáš Kotaska, 75.min Zdeněk Schwendt
ŽK: 23.min Adam Vitner, 50.min David Minařík, 70.min Martin Vitner   -   29.min Matěj Valcha
diváků:  210
rozhodčí: Tomáš Brožek -  Adam Beneš, Milan Šefara

pok. kopy: Sláma x, Schwendt +, T. Vitner +, Červený +, Mrázek +, Itner +, Daniel Minařík +, Sabo +, Bechner +, Pešek +

sestava FK Hředle: Bečirovič - Pelc, Mrázaek, David Minařík, Somol - T. Čuda (68.min Daniel Minařík), Sláma, M. Vitner, Sedláček - Bechner, A. Vitner (82.min T. Vitner)

sestava SK Rakovník: Pešek - Šindler, Rohla (61.min Severin), Holý (46.min Schwendt), Kotaska - Mareš, Pucholt, Čadek, Itner, Valcha (46.min Červený) - Sabo

trenér: Jiří Kučera

Úvodní opatrné minuty zápasu patřily SK Rakovník, když jejich hráči byli pohyblivější a důraznější v osobních soubojích. První šance se diváci v pěkně zaplněné Traverza aréně dočkali po deseti minutách. To váhající David Minařík otálel s rozehrávkou až o míč přišel a střela hostujícího hráče skončila na břevně Bečirovičovy branky.. I druhou velkou příležitost měli hosté z okresního města. Po nakrátko rozehrané standartce proletěl střílený centr celým vápnem aniž by si ho všiml kdokoli z hráčů. Následnou střelu zablokovala hředelská obrana až v malém vápně. A to bylo ze strany SK v prvním poločase takřka vše. Naopak to byli domácí, kteří se srovnali .s hrou hostujícího týmu a byli oni tím aktivnějším týmem. Dostali se i do několika zajímavých situací, ale o žádné se nedalo říci, že by byla gólová. A tak poměrně líbivý fotbal skončil poločasovým bezbrankovým smírem.

Do druhého poločasu udělal hostující trenér dvě změny, když na hřiště přišli dvě rakovnické hvězdy - Schwendt a Červený a tak se dal očekávat tlak hostujícího týmu. Ten ale s úvodem druhého poločasu nepřišel. Byli to naopak domácí, kteří hrozili a nenechali Peška ani chvíli v klidu. A odměna přišla brzy. Po rychlé křídelní situaci Bechner Sedláček, ustál souboj Sláma, který přihrávkou oslovoval nabíhajícího Čudu, který byl nedovoleně zastaven Marešem a kopala se penalta. Tu Sláma s přehledem proměnil a Traverza arénou se rozezněl gólový song.. Jeden ze zlomových momentů v utkání přišel po hodině hry. Do do hry naskočil Severin a hosté začali řádně přitahovat šrouby. V 65 minutě ještě přetížená obrana stačila Mrázkem zabránit brance, když domácí stoper vykopával z prázdné branky. Po rychle zahraném autovém vhazování, ne ještě srovnaná domácí defenzíva zapomněla na zadní tyči na nabíhajícího Kotasku, který centr uklidil hlavou za záda Bečiroviče. A hostům narostla křídla. A byli to oni, kdo držel pevně taktovku hry v rukách. Závarů před Bečirovičem přibývalo a tak byla takřka otázkou času, kdy se bude měnit ukazatel skóre. Čtvrthodiny před koncem přišel další z centrů do pokutového území domácích a nepokrytý Schwendt opět hlavou rozjásal fanoušky hostujícího týmu. V tu chvíli nebylo asi mnoho lidí, kteří by věřili, že se Traverza vrátí do hry. Ale opak byl pravdou. A odměna přišla vcelku brzy. Adam Vitner se nadvakrát dokázal v malém vápně prosadit a rozjásal Traverza arénu. Hosté ještě mohli skórovat. Střelu Schwendta v poslední minutě vytáhl z pod břevna výborným zákrokem Bečirovič. A tak došlo na pokutové kopy.

Domácí začínali. Bohužel hned první pokutový kop z kopačky Slámy skončil na tyči. A protože další střelci byli 100%, měl jako poslední rozhodnutí na kopačkách hostující gólman Pešek. Ten s přehledem proměnil a do dalšího kola tak poslal tým SK Rakovník.

-Cam-

J. Sklenář: Obrovská škoda, že to štěstíčko se nakonec odklonilo. Hráčům musím poděkovat. Dřeli, bojovali a nevzdali se ani když soupeř otočil skóre. V prvním poločase nám chvíli trvalo než jsme si přivykli stylu SK, ale poté si troufám říci, že se poločas hrál především podle našich not. Měli jsme i solidní příležitosti, ale žádnou vyloženou. Druhý poločas jsme začali hodně aktivně, za což jsme byli odměněni pokutovým kopem. Po příchodu Severina se obraz hry zcela změnil. Zbytečně jsme ustupovali a pouštěli si stopery na čtyřicet metrů od branky. Díky tomu jsme se dostávali pod veliký tlak. Z přemíry snahy v obraně jsme začali dělat chyby a tak nám dvakrát vyplaval na zadní tyči hráči, kteří skórovali. V to, že se vrátíme do hry, nevěřil asi nikdo, ale Adam Vitner byl proti. V poslední minutě vystřihl zákrok Bečirovič a poslal nás do penalt. Tam už se od nás štěstí odvrátilo, když paradoxně nedal náš nejjistější střelec, který trefil tyč. Dokážeme-li přenést takové výkony i do ostatních zápasů, tak budu naprosto spokojen, protože ještě vím, že je v týmu o trochu více. Ale to přijde, věřím tomu, že poctivou prací se tam dostaneme. Jinak velké díky všem kteří dorazili. Hrát v takovém prostředí je radost a snad se všem přítomným zápas líbil.