# Aktuality

publikováno: 5.6.2023 BODY SE V ZAVIDOVĚ DĚLILY

Po výsledkově, ale i herně neúspěšném domácím derby s Lány, zajížděli zelenobílí v 15. kole k dalšímu derby - tentokrát do Zavidova. S cílem pokusit se rozšířit hodně hubený 12ti bodový jarní zisk a dále s nadějí, že herní projev mužstva bude konečně odpovídající postavení v tabulce.

                             

                                                                                                         
FC 05 ZAVIDOV                    FK HŘEDLE
15.kolo I.B třídy skupina A mužů
 
0 : 0  ( 0 : 0 )
 
branky: 
ŽK: 30.min Patrik Vitner, 42.min Martin Krupička, 50.min Jan Jelínek, 56.min Tomáš Korčák   -  30.min Denis Bechner, 42.min Tomáš Čuda, 73.min Adam Vitner
ČK: 40.min Denis Bechner
diváků:  130
rozhodčí: Bohumil Mareš - Pavel Vágner, Patrik Sandev
delegát FA: Milan Macháček
 

sestava FC 05 Zavidov: Kukla - Kapoun, P. Vitner, Vydra, Jelínek - Křivohlavý, Šíma (75.min Hanych), Krupička, Neveďal - Korčák, Žďánský

trenér: Daniel Devera

sestava FK Hředle: Bečirovič - T. Čuda, Mrázek, David Minařík, Rais - Vodrážka (90.min Brož), Sláma, M. Vitner, T. Vitner (81.min Malecký) - Bechner, A. Vitner

trenér: Jan Sklenář

 

FKH nezačal vůbec špatně, sérii několika rohů zakončil povedenou střelou Vodrážka, přízemní pokus T. Vitnera skončil vedle tyče a podobně zakončoval ve slibné pozici, kterou mu připravil Vodrážka, i Bechner ! Domácí v těchto okamžicích kontrovali pouze nebezpečnou křídelní akcí Žďánského. Herní projev obou mužstev se nezměnil ani v průběhu druhé desetiminutovky, zatímco na jedné straně dvě příležitosti A. Vitnera vypadaly víc než slibně, na straně druhé si pozorná hostující defenziva v čele s gólmanem Bečirovičem musela poradit se dvěma nebezpečnými závary domácích. Ve 30. minutě si na autové vhazování Vodrážky do šestnáctky naběhl Bechner a střelou z otočky trefil břevno Kuklovy svatyně ! Po této akci zelenobílých se ale začali mnohem více osmělovat domácí hráči – ve 32. minutě střílel hodně nebezpečně zpoza hráčů z hranice šestnáctky Korčák, „Javor“ ale předvedl výtečný zákrok, následná střela Krupičky již mířila nad branku ! O dvě minutky později byl k vidění další „souboj“ mezi Korčákem a Bečirovičem – a i tentokrát z něj vyšel vítězně po dalším skvělém zákroku hředelský gólman ! Jen o několik okamžiků později stihl faulovaný Neveďal tvrdě vypálit, míč z jeho kopačky ale pouze prosvištěl kolem branky FKH, z následné standardky se pokusil dotřetice překvapit Bečiroviče Korčák, „Javor“ si ale poradil i s jeho další nepříjemnou střelou ! Třetí desetiminutovku, která byla zcela v režii domácích hráčů zakončila tečovaná standardka Žďánského, i ta si ale našla náruč připraveného Bečiroviče ! V době, kdy se začala hra opět srovnávat, podnikli zelenobílí akci, na konci které byl nepříjemný střet mezi vybíhajícím Kuklou a důrazným Bechnerem. Přestože u míče byl dříve hostující forvard a domácí gólman při vybíhání míč ani nezasáhl, posoudil hlavní arbitr - pro něj poměrně složitou situaci - pro hosty jak „nejhůře mohl“, …. po druhé žluté kartě musel Bechner předčasně pod sprchy ! Hodně přísné vyloučení vyvolalo mezi oběma tábory emoce, které byly do té doby naprosto v pohodě. Nikdo se tak nemohl divit, že se závěrečná pětiminutovka prvního dějství odehrála v nervóznějším duchu, … výsledkem byly „naštěstí“ jen dvě žluté karty, … po jedné na každé straně.

Do druhého dějství nastoupili zelenobílí s defenzivnější taktikou, oslabeni o jednoho hráče v poli ale rozhodně nehráli „druhé housle“. S přibývajícím časem, navíc ve velmi teplém počasí a před víc než solidní fanouškovskou kulisou, ale síly přece jen ubývaly. Domácí hodně zlobili útočným, rychlostně vybaveným triem Žďánkský, Korčák, Neveďal, které postupem času doplňovala i záložní řada a volní krajní beci. V 54. minutě se dostal po rychlé akci zmiňovaného tria domácích do „megašance“ Neveďal - „tváří v tvář“ hředelskému gólanovi ale svoji tutovku neproměnil – proti nebyl nikdo jiný, než „Javor“ ! Zelnobílí tak mohli nadále odolávat domácí přesilovce a nadále mohli pomýšlet na bodový zisk ! A v 70. minutě mohli jít i do vedení, to když našel Mrázek z poloviny hřiště svým nákopem za obranu M. Vitnera, jenž se ocitl sám před Kuklou, gólovou příležitostí byl ale tak překvapen, že zakončit vlastně pořádně ani nedokázal ! Domácí, kteří chtěli strhnout vítězství na svoji stranu se stále častěji pouštěli do útočných akcí, současně tak ale vznikala „okénka“ v jejich defenzívě – v 76. minutě provětral Kuklu Vodrážka, víc než slibnou příležitost A. Vitnera po vysunutí T. Vitnerem odvrátil na poslední chvíli obranným zákrokem P. Vitner a po závaru před Kuklovou svatyní nedokázali postupně protlačit míč do sítě M. Vitner, A. Vitner a ani Dav. Minařík ! V 84. minutě vyvezl z domácí poloviny míč P. Vitner, šikovně jej prohodil do šestnáctky na Žďánského a se zelenobílými mohlo být zle – domácí forvard ale tvrdou ranou orazítkoval naštěstí pro FKH jen břevno Bečirovičovy branky !! V 85. minutě prodloužil další povedený Mrázkův nákop hlavou za domácí obranu M. Vitner a střídající dorostenec Malecký mohl jít sám na branku, chyběl opravdu krůček, váhající Kukla na poslední chvíli vše vyřešil ! To, co během devadesáti minut zelenobílí na hřišti ubojovali, mohli ztratit v minutě poslední. Chybně defenzivní rozestavení FKH nabídlo Hanychovi šanci, která by se proměňovat rozhodně měla – „Javor“ ale doslova famózně domácího hráče vychytal jak při střele nohou, tak i při následné hlavičkové dorážce ! Opravdu excelentní ! Ve druhé minutě nastavení zahrávali domácí poslední roh, v malém čtverci několika hráči atakovaný gólman Bečirovič stačil ještě míč vyboxovat do hlavy T. Čudy, od kterého se míč odrazil do sítě. Gólová radost domácích ale byla předčasná, neboť druhý velmi kontroverzní moment utkání šel hlavní arbitr konzultovat s pomezním Sandevem a následně gól pro faul na gólmana neuznal ! Infarktový závěr a rozhodnutí, které tentokrát nepotěšilo domácí, …. zatímco zelenobílým udělalo radost!

Utkání rozhodoval rozhodčí Bohumil Mareš, kterému na lajnách asistovali Pavel Vágner a Patrik Sandev. Delegátem utkání byl pan Milan Macháček.

 

 Hlasy po utkání:

J. Sklenář:  Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a díky standartním situacím si vytvořili tlak. I přestože takřka všechny standartky byly kopnuty dobře, chyběl vždy kousek k tomu, abychom se brankově prosadili. Podle mého by ten první gól rozhodl celé utkání. Takto se domácí po půlhodině začali z tlaku vymaňovat a musel nás podržet Javor v brance. Vyloučení Bechnera pak přineslo ve zbývajícím čase poločasu zbytečné emoce a fotbal takřka zmizel. Druhý poločas jsem očekával, že na nás domácí vletí, ale nějaký velký tlak se nekonal. Měli sice míč na svých kopačkách častěji, ale nebezpeční jsme dokázali být stejně jako domácí. Závěr byl trochu hektičtější a nebýt Javora, asi bychom odjeli s prázdnou. Obě nejvíce diskutované situace v zápase byly pro rozhodčího hodně těžké na posuzování a rozhodl je tak, jak je rozhodl. On je na hřišti tím, kdo rozhoduje a s tím se musí smířit obě strany, ať se jim rozhodnutí líbí nebo nelíbí. Za mě odpískal zápas velmi solidně a přispěl k tomu, že se utkání i přestože nepadla žádná branka, muselo líbit.

M. Sláma : Škoda dvou situací, které jinak kvalitní derby rozjiskřily. Myslím tím vyloučení Bechnera a poté neuznanou branku domácích. Obě tyto situace byly kontroverzní - bez debat ! Pominu - li tyto dvě situace, bylo dnes k vidění oboustranně bojovné utkání s několika šancemi na obou stranách, které se muselo divákům líbit. Rozhodnout nakonec mohla obě mužstva, více tutovek ale měli domácí. V tomto směru musím pochválit „Javora“, zachytal výtečně ! Za ohromnou bojovnost, ale dnes i fotbalovost, musím pochválit všechny naše hráč, neboť hrát v takovém počasí a proti takovému soupeři více jak poločas v deseti, muselo být vyčerpávající. S ohledem na uvedené okolnosti bod bereme.

 

fotogalerie od Davida Svobody: https://eu.zonerama.com/FotoDavidSvoboda/Album/9879034

Foto 1