publikováno: 23.4.2023 DEBAKL V TUCHOMĚŘICÍCH = TŘETÍ PROHRA V ŘADĚ

Po dvou nejtěsnějších prohrách zajížděli zelenobílí na hřiště naprosto suverénního lídra tabulky - do Tuchoměřic ! A protože trenér Sklenář neměl z různých důvodů na tento duel k dispozici hned několik hráčů, dalo se očekávat, že si zelenobílí připíší na své konto již třetí prohru v řadě. Hlavním cílem tak bylo odehrát toto utkání důstojně a pokusit se o co nejlepší výsledek – bohužel, ani to se nepovedlo !

SOKOL TUCHOMĚŘICE       FK HŘEDLE
21.kolo I.B třídy skupina A mužů

7 : 1  ( 5 : 0 )

branky: 15.min Antonín Valášek, 21.min Petr Hochman, 26.min Martin Sulík, 36.min Edis Šahini, 45.min Lukáš Vegricht, 73.min Edis Šahini, 85.min Lukáš Vegricht - 62.min Adam Vitner
diváků:  80
rozhodčí: Peter Divílek - Michal Palek, David Špicl
delegát FA: Václav Holý

sestava Sokol Tuchoměřice: Kučera - Tecl, Stehno, Hochman, Valín- Valášek, Hájek (60.min Kejmar), Sulík (72.min Smrž), Štědrý (55.min Jeslínek ml.) - Vegricht, Šahini

trenér: Jiří Jeslínek st.

sestava FK Hředle: Bečirovič - Pelc, Sláma, David Minařík, Somol - J. Vitner (72.min Vodrážka), T. Vitner, T. Čuda, Sedláček (46.min Brož) - A. Vitner, Zilcher

Již první pětiminutovka vypadala z pohledu zelenobílých hrozivě – po nejisté rozehrávce Pelce a po dvou zaváháních Dav. Minaříka již mohli domácí hned několikrát gólově slavit, Bečirovič ale Valáška a následně i Šahiniho v gólovkách vychytal, … a když jej Šahini následně i překonal, bylo z toho pouze břevno ! A byl to opět Bečirovič, kdo v minutě 13. nepustil po rychlé kombinaci žlutočerných a zakončení Stehna míč za svá záda ! O minutku později vyrazil přes polovinu hřiště k individuálnímu průniku opět Stehno, Bečirovič ale dalším povedeným zákrokem držel naděje FKH ! V 16. minutě již ale domácí svoji výraznou převahu ve vedoucí gól přetavili – Sulík se uvolnil v křídelním prostoru přes T. Čudu, … a přesný centr uklidil do sítě za záda bezmocného Bečiroviče Valášek – 1:0 ! Souboj hostujícího gólmana s domácí ofenzivou pokračoval i v minutě 20., kdy Bečirovič výtečně zastavil pohlednou kombinaci Stehna s Valáškem. Jen o minutku později se po rohovém kopu domácích odrazil míč nešťastně od Pelce, Štědrý opakovaně zacentroval a zcela osamocený Hochman se hlavou mýlit snad ani nemohl – 2:0 ! Ve 27. minutě získal míč ještě na domácí polovině Sulík a rovnou si to přímočaře zamířil až k Bečirovičovi – tak snadné – 3:0 ! Tlak domácích pokračoval, ve 36. minutě si na 70ti metrový nákop domácího beka naběhl za obranu FKH Šahini a pod vybíhajícím Bečirovičem upravil skóre na již hrozivých – 4:0 ! Další vydařené střely Stehna a Tecla si naštěstí pro FKH správný cíl nenašly. „Bůra“ ale stihli Tuchoměřičtí ještě do poločasu, ve 45. minutě se kopírovala akce z minuty 16., přes T. Čudu se tentokrát podařilo odcentrovat Valínovi a osamocený Vegricht již měl hodně snadnou roli – 5:0 ! I úvodních patnáct minut druhé půle přinášelo přítomným fanouškům stejný obrázek – nebezpečné průniky, centry, hlavičky, střely, … prostě pohledná akce domácích, které ale tentokrát ke gólům nevedly ! V 61. minutě se po ojedinělé akci FKH uvolnil v křídelním prostoru Sláma, míč procedil na T. Vitnera, který vybídl zpětnou přihrávkou ke střele A. Vitnera – a světe div se, byl z toho gól – 5:1 ! I přes obdrženou branku ale dominovali na hřišti domácí, v 67. minutě se vyhnuli ofsajdové pasti Sulík se Šahinim a oba dva šli téměř od poloviny hřiště úplně sami na Bečiroviče – ovšem toto neproměnit, tak to je „umění“ ! V minutě 69. se sice trefil Vegricht pošesté, ale gól nebyl na základě signalizace pomezního uznán, neboť Bečirovičovi bylo před střelou nedovoleně bráněno. V 71. minutě předvedl parádní moment Sulík, který si technicky obhodil Zilchera a zprvní tvrdě vystřelil, Bečirovič ale předvedl rovněž parádní zákrok. V 74. minutě dostal do křídelního prostoru ideální přihrávku Valášek, potáhl míč a přesnou přihrávkou vybídl naběhnutého Šahiniho k nechytatelnému zakončení – 6:1 ! I o druhou a současně i poslední útočnou akci FKH se postarali Sláma s A. Vitnerem, jehož zakončení skončilo i díky teči pouze na rohu. V 85. minutě ztratil míč na vlastní polovině chybnou rozehrávkou T. Vitner a Vegricht tak měl cestu k brance FKH víc než otevřenou, po kličce obešel i Bečiroviče a bylo to – 7:1 ! Více už toho zelenobílí domácím nedovolili, byť šance Smrže a Šahiniho ze závěru utkání po gólech rovněž volaly. Závěrečný hvizd velmi dobře pískajícího sudího Divilka tak byl pro FKH doslova vysvobozením ! Utkání rozhodoval s velkým přehledem rozhodčí Peter Divilek, kterému na lajnách asistovali Michal Palek a David Špicl. Delegátem utkání byl pan Václav Holý.

J. Sklenář:  Není takřka co hodnotit. Kombinace velkých problémů s absencemi v sestavě, spojená s až nezdravým strachem ze soupeře, byla logickým a spravedlivým vyústěním ve výsledek zápasu. Od první minuty to bylo jen o tom, jak dlouho nás nechá Javor v brance ve hře. I přes všechnu jeho snahu to vydrželo pouhých dvacet minut. Javor měl během zápasu snad více zásahů než Dominik Hašek v NHL a jediný snesl nějaké měřítko. Druhý poločas jsme se malinko zlepšili. Otázkou je, zda to bylo tím, že soupeř podvědomě polevil nebo opravdu naší zlepšenou hrou. Tři zápasy za sebou jsme výsledkově a herně nezvládli a je potřeba se dát dohromady jak zdravotně, tak herně a začít napravovat zpackané tři zápasy již příští týden.

M. Sláma : Třetí prohra v řadě. Tato ale bolí i přes hrozivý debakl z posledních třech porážek nejméně. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě a jejich vítězství mohlo být i mnohem vyšší. Máme momentálně hodně absencí, někteří hráči navíc nehrají to, co se od nich očekává, řada z nich hrála ještě k tomu strašně bojácně, ustrašeně, …na druhou stranu i to, co jim s chutí hrající soupeř dovolil. Pochvala i pro rozhodčí zápasu, byly tam momenty, které vyřešili pro obě strany hodně citlivě. Teď nás čekají důležitější zápasy, hned v neděli s Lubnou, … a jen výhra, a hlavně poctivý výkon mohou dát zapomenout na předchozí tři víc než nevydařené duely.