# Aktuality

publikováno: 6.9.2020 DERBY S VÍTĚZNÝM KONCEM

Po úvodních dvou kolech zůstala v přeboru již jen dvě mužstva bez ztráty bodu. A právě tato mužstva svedl proti sobě los 3. kola – „derby“ přes kopec tak bylo okořeněno soubojem o čelo tabulky ! Do dramatické bitvy vstoupili do utkání před 150 diváky mnohem aktivněji domácí hráči.

SK SPARTA ŘEVNIČOV              FK  HŘEDLE
3.kolo okresního přeboru mužů

2 : 3  ( 1 : 2 )

branky: 32.min Pavel Bohatý, 88.min Pavel Bohatý   -   25.min Denis Bechner, 38.min Jan Sláma, 66.min Denis Bechner
žluté karty: 44.min Vojtěch Kapr, 89.min Lukáš Vaith, 90.min Lukáš Přibyl   -   31.min Bethel Amauwah, 41.min Denis Bechner, 51.min Martin Somol, 62.min David Minařík, 90.min Jan Sláma
červené karty:
rozhodčí: Tomáš Brožek - Milan Šefara, Zdeněk Polívka
diváků:  150

sestava SK Sparta Řevničov : Peterka (83.mi Tomeš) - Vaith. Pedál (72.min Kolek), Tóth, Murčo - Husák (77.min Matějka), Bohatý, F. Skoupý, L. Skoupý - Kapr (77.min Přibyl), Fujera

trenér: Milan Tóth

sestava FK Hředle: Malinovský - T. Čuda (62.min Rais), Somol, Amauwah, Žihla (83.min Brož) - Vodrážka (70.min Sajner), Sláma, David Minařík, Hladký (62.min T. Vitner) - Bechner , A. Vitner

trenér: Jan Sklenář

Ti mohli jít do vedení již v 7. minutě po dlouhém nákopu F. Skoupého, který minul B. Amauwah, … L. Skoupý tak postupoval sám ze strany na V. Malinovského, přízemní střelou jej sice podstřelil, míč si ale cestu mezi tyče, naštěstí pro FKH, nenašel ! V 10. minutě zahrávali domácí standardku z nebezpečné vzdálenosti Husákem, jehož tvrdou ránu odvracel obětavě B. Amauwah. Zelenobílí byli v těchto okamžicích - ale i v dalším průběhu utkání - velmi nevýrazní, zadáci kupili v rozehrávce chybu za chybou a často zbytečně faulovali, střed hřiště jakoby neexistoval, což se podepsalo i na hře krajních záložníků, útočníci tak měli málo míčů a ve finální fázi jim navíc chyběla přímočarost a fotbalová drzost. První pohlednější akci si tak hráči FKH vytvořili až v 16 minutě, kdy se po akci Z. Žihly a následném centru V. Hladkého dostal ke slibnému zakončení M. Vodrážka, teč jednoho z obránců ale poslala nadějný pokus pouze na rohový kop. V 19. minutě zahrál Murčo v pokutovém území evidentně rukou, sudí Brožek ale ze svého úhlu tento přestupek neviděl. 22. minuta přinesla první velkou příležitost utkání, a zjevil se v ní po nepříliš jistém vyboxování míče V. Malinovským domácí Kapr, … jenž ze tří kroků poslal míč levačkou vysoko nad branku ! O tři minutky později se chybné vyboxování míče gólmanem Peterkou na druhé straně stalo domácím osudné, D. Bechner tvrdou a přesnou ranou potvrdil podzimní střeleckou formu – 0:1 ! Minuta 28. přinesla hned dva zajímavé okamžiky. Na jedné straně dalekonosný pokus domácího Tótha, na straně druhé průnik do šestnáctky s nepřesným zakončením v podání A. Vitnera. O minutku později musel včasným vyběhnutím odvrátit nebezpečnou situaci V. Malinovský před Fujerou s Bohatým. V minutě 30. fauloval B. Amauwah před šestnáctkou Kapra a Bohatý zatočil míč ze standardky přesně k tyči – 1:1 ! Celých osm minut si natěšená „Lícha aréna“ mohla vychutnávat vyrovnání, poté se míče zmocnil D. Bechner, jenž přes A. Vitnera uvolnil v křídelním prostoru V. Hladkého, jehož centr uklidil nechytatelně za Peterkova záda na hřišti dosud neviditelný J. Sláma – 1:2 ! V závěrečné pětiminutovce se ještě do šance dral domácí Bohatý, V. Malinovský ale opět zakročil včas. Do kabin tak odcházeli šťastnější, ale rozhodně ne se svojí hrou spokojení, zelenobílí.

Úvodní minutky druhé půle tak patřily přece jen FKH. Ve 47. minutě nabídl po odvážném průniku polovinou hřiště a přesnou zpětnou přihrávkou T. Čuda střeleckou pozici pro A. Vitnera, ten ale přestřelil ! O minutku později prosvištěla kolem Peterkovy tyče nebezpečná střela D. Bechnera. Další minutky patřily prozměnu domácím, nejprve se po zbytečném faulu M. Somola u postranní čáry a následné standardce zjevil v šanci ne druhé straně osamocený Kapr, zakončení na „dlouhou nohu“ ale postrádalo přesnost. Následný Fujerův průnik po straně odvrátil na rohový kop vracející se V. Hladký. V 64. minutě vstřelil po souboji s gólmanem Peterkou D. Bechner gól, ten ale nebyl kvůli faulu na brankáře uznán ! O tři minutky později si ale hředelský „snajpr“ vše vynahradil. J. Sláma se na jedné straně uvolnil z obložení několika protihráčů a na opačné straně hřiště našel T. Vitnera, jenž posunul míč právě na D. Bechnera, který se obtočil kolem svého strážce a tvrdou přízemní střelou propálil z 18 metrů Peterku – 1:3 ! Domácí nic nevzdávali, s Fujerovo střelou si poradil V. Malinovský, „bodlo“ Bohatého z vynikající pozice skončilo jen těsně vedle ! V 75. minutě mohlo být rozhodnuto, J. Sláma rozehrál standardku na A. Vitnera, jenž se z těchto míst jen málokdy mýlí, … tentokrát ale opět přestřelil ! V 77. minutě fauloval u postranní čáry B. Amauwah, a červená karta po druhé žluté doslova visela na vlásku ! V poslední čtvrthodince zelenobílí hru kontrolovali až do minuty 89., kdy opět naprosto zbytečným faulem nabídli domácím standardku – a Bohatý i s přispěním teče ve zdi zadělal na zbytečné drama – 2:3 ! To, jakých taktických chyb se zelenobílí dopouštěli v nastavení, hlava nebrala, … všichni si tak po závěrečném hvizdu sudího Brožka doslova oddechli!

Hlasy po utkání:

M. Sláma: Jednoznačně náš nejhorší podzimní zápas. Takový herní propad si ale takovéto mužstvo nemůže dovolit ! Vzadu neskutečné množství nepřesností a faulů, elitní střed Sláma – Minařík prakticky neexistoval, což se následně projevilo i na hře krajních záložníků. Útočníci nebyli příliš ve hře, a když jo, tak neměli podporu, případně neměli odvahu na přímočarost a fotbalovou drzost. Domácím jsme góly darovali svými naivními fauly před šestnáctkou. A ten netakticky sehraný závěr, tak to už jsem dlouho neviděl – o vyrovnání jsme si sami doslova koledovali. Z minima jsme tak dnes vytěžili maximum – byli jsme šťastnějším mužstvem a body se počítají. Na Lužnou by to ale určitě nestačilo.

J. Sklenář: Zápas nesl všechny znaky derby. Domácí byli celý první poločas lepším týmem a paradoxně odcházeli do kabiny s mankem. Nám se nepodařilo dostat od úvodních minut do tempa, prohrávali jsme souboje a i směrem dopředu nám to dnes dost skřípalo. Druhý poločas jsme byli o něco aktivnější a byli za to odměněni třetí brankou. Poslední čtvrthodina patřila znovu soupeři, kterému jsme netaktičností umožňovali zůstávat ve hře. Naštěstí snížení přišlo až dvě minuty před koncem a tak jsme šťastně vyhráli. Ale taková výhra je hodně cenná, zvlášť když se týmu nedaří.