# Aktuality

publikováno: 13.11.2023 DOROST DOMÁCÍ PROKLETÍ NEPROLOMIL A PADL

Do posledního zápasu podzimu šli dorostenci s jasným cílem. Zlomit domácí prokletí a zapsat ke dvou domácím tremízám konečně tři body. Ve velmi vyrovnaném souboji, kdy byly velké šance na skórování na obou stranách, rozhodl, jako už poněkolikáté závěr zápasu, kdy naši dorostenci inkasovali. Prokletí tak neprolomili. Jako nováček, zakončili podzimní část na devátém místě.

 

                                                                                                       
FK HŘEDLE                FK LETY
2.kolo 1. A třídy dorostu U19 sk. A
 
1 : 1  ( 0 : 1 )
 
branky: 46.min Daniel Minařík  -  13.min Kryštof Kunášek, 90.min Kryštof Kunášek
ŽK: 2.min Jiří Vitner, 27.min Patrik Janek - 70.min Martin Macek, 86.min Daniel Kalivoda
diváků:  45
rozhodčí: Tomáš Vodrážka - David Minařík (laik), Petr Štěpán (laik)
 

sestava FK Hředle: Malý - Janek, J. Vitner, Sahaidak, Pleier - Tittelbach, Hornof, Roubík, Malecký - Andrle, Minařík

střídali: Žák, Amler, Kučera, Smutný

trenér: Hanuš Minařík

 

sestava FK Lety: Barinka - Macek Ward, Kunášek, Živný, Zevl, Thelen, A. Kalivoda, Květoň, D. Kalivoda, Beránek

střídali: 

trenér: Petr Kalivoda

I v posledním podzimním zápase se hrál v Traverza aréně zajímavý a otevřený zápas.  Od začátku se  hrál vyrovnaný zápas, kde se šance střídali na obou stranách. O něco nebezopečneji působili hosté z Letů, kteří si svojí aktivitou vynutili hned ve druhé minutě žlutou kartu pro domácího stopera Jiřího Vitnera. Úspěšnejší vstup do zápasu pak hosté korunovali po třinácti minutách, kdy je do vedení poslal Kunášek. Domácí se se snažili o vyrovnání a vytvářeli si i zajímavé šance, ale hosté z Letů skórovat nedovolovali a naopak sami hrozili nebezpečnými akcemi. Do poločasu se tak skóre neměnili.
Úvod druhého poločasu začal pro domácí báječně. Hned v úvodní minutě bylo vyrovnáno. To se trefil po padesáté za dorost Minařík a vyrovnal se tak v tabulce střelců dorostu svému předchůdci na prvním místě Schölerovi. Trenér Minařík se snažil mícháním sestavy docílit konečně třech domácích bodů a šance na to dorostenci měli. Jenže soupeř chtěl také tři body a vytvářel si i on velmi dobré šance. Ovšem bez gólového efektu.  Rozuzlení tak přišlo až v devadesáté minutě, kdy se prosadil hostující Kunášek. Ještě po rozehrání měli domácí šanci na vyrovnání, ale to se nekonalo a tak domácí prokletí pro dorostence trvá celý podzim, stejně jako poslední minuty utkání, ve kterých poztáceli velké množství bodů.
Foto 1