# Aktuality

publikováno: 18.8.2022 GÓLOVÁ SMRŠŤ VE DRUHÉM POLOČASE SMETLA TATRAN

Sezóna 2022/2023 začala pro muže v předkole poháru SKFS, kdy v Traverza aréně přivítali Tatran Rakovník. A historicky první měření sil s prvním týmem Tatranu dopadlo nad očekávání dobře, když během čtvrthodiny druhého poločasu "podarovali" Tatran pěti brankami a dokráčeli k jasnému vítězství.

FK HŘEDLE            TJ TATRAN RAKOVNÍK
předkolo poháru SKFS mužů

8 : 1  ( 1 : 0 )

branky: 10.min Jiří Pelc, 53.min Jan Sláma, 57 Ondřej Sedláček, 64.min Denis Bechner, 67.min Denis Bechner, 68.min Jan Sláma, 80.min Martin Vitner, 86.min Adam Vitner - 87.min Ladislav Kiš
ŽK: 17.min Denis Bechner   -   73.min Filip Vojtek
diváků:  85
rozhodčí: Milan Šefara - Tomáš Brožek, Daniel Asník

sestava FK Hředle: Bečirovič - Rais (78.min Malecký), Mrázek, David Minařík, Pelc - T. Čuda (60.min Vodrážka), Sláma (68.min Daniel Minařík), M. Vitner, Sedláček - Bechner (83.min Andrle), A. Vitner

trenér: Jan Sklenář

sestava TJ Tatran Rakovník: A. Beneš - Zaspal, Košťál, J. Kučera (68.min Kiš), Vojtek - Jelínek, Husák, D. Dolák, Myšička - Fiedler, Hájek

trenér: Václav Eck

Úvodní minuty zápasu přinesly opatrný fotbal, kdy se oba týmy oťukávaly a snažily se neudělat žádnou chybu. A tak mnoho vzruchu na hřišti nebylo. Změnu přinesla desátá minuta. Rohový kop Tomáše Čudy si našel jeden ze čtyř noviců v domácím dresu Jiří Pelc a na dvakrát dostal míč za záda Beneše. Vedoucí branka přinesla do řad domácích uklidnění a byli to oni, kdo povětšinu času držel taktovku hry pod kontrolou. Ale do brankových příležitostí se dostávaly oba týmy velmi ztuha. V dresu Tatranu nejvíce zlobil nestárnoucí Hájek, ale ani on se nedokázal přes dobře fungující defenzívu domácích dostat. Hosté tak hrozili především ze standartních situací. Jednu z nich musel od své tyče vyrážet druhý novic v zelenobílém Bečirovič. Když už se zdálo, že se do kabin půjde za nejtěsnějšího vedení domácích, vlétl drze do Vápna Martin Vitner, nasadil obránci jesličky. Vojtek poté fauloval a pískal se pokutový kop. K němu se postavil Bechner. Jeho tvrdá střela skončila na tyči a i když se po krkolomných dorážkách dostal míč do sítě, pískal se ofsajd. Tak skončil první poločas.

Kdo čekal ve druhém poločase zvýšenou aktivitu hostů, byl zklamán.. Byli to domácí, kdo se začali prosazovat a pevně držet taktovku hry. A odměna přišla brzy. V 53.minutě se objevil před Benešem Sláma a nezaváhal. Domácí tým povzbuzen druhou brankou, nepřetal být aktivní a odměna přišla velmi brzy. V 57. minutě se trefila i další nová akvizice v zelenobílém Ondřej Sedláček, který krásně obstřelil Beneše v brance Tatranu. A obranná hra Tatranu se zcela rozsypala. A tak v 64 minutě se trefil i domácí snajpr Bechner, který za tři minuty vymetl šajtlí šibenici a když o minutu později přidal další branku Sláma, nebylo již vůbec na pochybách, kdo přivítá v prvním kole poháru SK Rakovník. Zmar hostujícího týmu dokonal v 80 minutě Martin Vitner, který dokonal výbornou kombinaci a přidal sedmý zásah. Když přidal v 86 minutě branku i Adam Vitner bylo to neskutečných 8:0!!!! Malou kaňkou na zápase byla inkasovaná branka, kdy hosté i s přispěním bránícího Sedláčka, vysloveně dotlačili míč do branky Bečiroviče. To již však nemohlo nic změnit na tom, že ve středu 31.8. zavítá do Traverza arény SK Rakovník!!!

-Cam-

Hlasy po utkání:

J. Sklenář: Po dnešním zápase nelze být nic jiného než spokojen. Celý zápas jsme se drželi toho, co jsme si řekli a nedali Tatranu žádnou šanci. Soupeř se po třetí inkasované brance zcela rozložil a bylo jen na nás, jak to uchopíme. Nelze ale lítat někde v oblacích, teprve další zápasy ukážou jak na tom jsme. Dnes si to pojďme užít a zítra už musíme myslet na Lhotu a regeneraci. Čeká nás teď do konce měsíce hodně náročný program. Snad se někteří zranění hráči dají dohromady a nepřijdou žádná zranění.