# Aktuality

publikováno: 12.9.2021 LÍDR TABULKY SI ODVEZL VÝPRASK

Po naprosto zbytečné ztrátě bodů v Roztokách, měli muži co napravovat. Soupeřem jim v Traverza aréně byl lídr tabulky FK Kněževes. Gólová smršť ve druhém poločase však sesadila Kněževes z prvního místa v tabulce. Domácí tak zůstavají v Traverza aréně výsledkově 100%.

FK HŘEDLE              FK  KNĚŽEVES
5.kolo okresního přeboru muži

6 : 0  ( 1 : 0 )

branky: 2.min Jan Sláma, 50.min Denis Bechner, 52.min Tomáš Čuda, 63.min Adam Vitner, 72.min Dominik Brož, 73.min Denis Bechner
ŽK: 17.min Zdeněk Žihla   -   40.min Pavel Kollár
diváků:  130
rozhodčí: Pavel Franěk - Milan Flimmel, Libor Zeman

sestava FK Hředle: Malinovský - Kroupa (85.min Hrbek), Houdek, Amauwah, Žihla - T. Vitner, Sláma (78.min Koláček), A. Vitner, Hladký (66.min Brož) - Bechner, T. Čuda (85.min M. Vitner)

trenér: Jan Sklenář

sestava FK Kněževes: Lenner - J. Vršecký, Vrábík, Kollár, Kučera - Vondruška (64.min Hertl), R. Čihař, Fiška, Kříž - Šíma, Plaček

trenér:

Po nevydařeném boji u Berounky, ze kterého vytěžili hráči FKH pouze jeden bod, přivítali zelenobílí v Traverza aréně dosavadního lídra okresní tabulky - Kněževes - s jediným cílem, … naplno bodovat ! Komplikací v honbě za třemi body mohla být poměrně velká absence několika domácích hráčů, kdy z různých důvodů chyběli Somol, Minařík, Rais, Zilcher a Sajner. Povolaní hráči z rezervy ale odvedli velmi slušnou práci, … ta ve spojení s kvalitním výkonem celého mužstva a velmi dobrou střeleckou produktivitou nakonec zelenobílé dovedla k zaslouženému vítězství, … pro hosty až hodně krutému !

Samotné utkání začalo pro FKH na jedničku, neboť již ve 2. minutě si na precizně zahraný rohový kop T. Vinera naskočil nejvýše na zadní tyči osamocený Sláma a hlavou usměrnil míč za Lennerova záda – 1:0 ! I další rohový kop T. Vitnera znamenal pro hosty hrozbu, „zakroucený“ míč ale do sítě nakonec nezapadl ! A dotřetice T. Vitner, to když jeho standardku z 18 metrů odvrátil Lenner na roh, po kterém hlavičkoval mimo branku Amauwah. V 17. minutě vybojoval míč Bechner, potáhl jej z křídelního prostoru a přihrávkou podél brankové čáry vybídl své spoluhráče ke skórování – nikde - nikdo ! Následný závar zakončil tvrdou ranou mimo branku A. Vitner ! Hosté zaznamenali první vážnější příležitost v minutě 18., kdy si na standardku Vrábíka nebezpečně nabíhali Plaček s Vondruškou, ani jeden ale, naštěstí pro FKH, na míč nedosáhl ! Ve 21. minutě si Kněževeští připsali na svůj účet gólovou šanci číslo 1, pohlednou kombinační akci po ose Šíma – Plaček – J. Vršecký ale zakončil posledně jmenovaný pouze do velmi dobře vyběhnuvšího Malinovského ! Minuta 23. dokonale simulovala minutu 2., … chyběl jen gól, to když si na další z rohů T. Vitnera naběhl opět na zadní tyč Sláma a tentokráte nohou prostřelil Lennera, na brankové čáře stojící Vrábík ale míč do sítě nepropustil ! Ve 31. minutě svedl v šestnáctce těžký souboj s Plačkem Malinovský, míč se dostal k R. Čihařovi, jenž jej okamžitě tvrdou ranou poslal na hředelskou svatyni, … Malinovský ale skvělým zákrokem podržel vedení FKH ! Nedáš – dostaneš mohlo platit o minutku později, to by ale Bechner musel zužitkovat samostatný nájezd na Lennera po uličce A. Vitnera, bohužel neproměnil ! I když více ze hry měli domácí, stále se hrálo nahoru – dolů a fotbal se musel víc než slušně zaplněné Traverza aréně líbit ! Ve 34. minutě vnikl přes Houdka do šestnáctky rychlonohý Šíma, zuby si ale vylámal opět na Malinovském ! Ve 38. minutě vytvořili A. Vitner s Hladkým víc než solidní střeleckou pozici pro Bechnera – střela nad branku ale početné publikum víc než zklamala ! V poslední minutě prvního dějství to byl opět Šíma, kdo zatopil hředelské defenzivě, obětavý zákrok Houdka s Amauwahem přišel doslova na poslední chvíli. Do kabin tak odcházeli spokojenější domácí.

I nástup do druhého dějství měli mnohem lepší zelenobílí a úsek mezi 50. a 52. minutou prakticky rozhodl celé utkání. V 50. minutě nejprve vybojoval u postranní čáry míč Amauwah, posunul jej k T. Čudovi, jenž svojí přihrávkou ještě vylepšil střeleckou pozici Bechnerovi – a ten se tentokrát trefil víc než parádně – 2:0 ! O dvě minutky později obral u postranní čáry Bechner o míč Vrábíka a přesnou přihrávkou vrátil asistenci T. Čudovi – 3:0 ! Gólová pojistka přinesla na hřiště klidnější herní časový úsek, hosté ale stále nic nevzdávali a nadále chtěli hrát otevřený fotbal. V těchto okamžicích nejvíce zlobil hředelskou defenzívu Šíma, jeho další nebezpečnou akci nezastavil nikdo jiný než Malinovský. A když o tři minutky později přestřelil z výborné pozice branku Malinovského hředelský odchovanec Fiška, přišel na řadu definitivní úder zelenobílých. V 64. minutě vysunul parádní uličkou Sláma A. Vitnera, jenž si střelou podél Lennera připsal do svých statistik gól číslo 90 – 4:0 ! To už byla Traverza aréna na nohou a mnozí fanoušci skandovali „bůra – bůra“ ! A brzy se jej i dočkali – v 71. minutě prodloužil dlouhý pas Houdka Bechner hlavou na Brože, jenž se zbavil svého strážce a podél Lennera nezaváhal – 5:0 ! Následná upřímná gólová radost hředelského „mladíčka“ roztleskala celou arénu ! 74. minuta přinesla další parádní okamžik, to když kombinaci T. a A. Vitnera zakončil nechytatelnou pumelicí k tyči Bechner – 6:0 ! Demolice dosavadního lídra tabulky byla dokončena. Poklidnou závěrečnou herní pasáž už zelenobílým nepokazila ani další příležitost Šímy po precizním nákopu Vrábíka. Po závěrečném hvizdu arbitra Fraňka tak vyprovodil zelenobílé do kabin zasloužený potlesk !

Utkání rozhodovali s velkým přehledem a respektem ligový sudí Franěk – Flimmel a Zeman.

Hlasy po utkání:

M. Sláma: Týden co týden je to jako na houpačce. Když vyhrajete 6:0, vypadá to, že není co řešit. Utkání ale jednoduché rozhodně nebylo, výsledek je pro hosty dost krutý, i oni měli výborné příležitosti ! Dnes ale parádně zachytal Viktor Malinovský. Jinak jsem samozřejmě s výsledkem, ale i s předváděnou hrou spokojený. Na tento výsledek je potřeba navázat, je potřeba zvýšit práci v tréninku, abychom postupně doháněli tréninkové manko a vyhnuli se tak herním výpadkům a tím i zbytečným bodovým ztrátám. Dnes výborně zapadli do mužstva povolaní hráči, pro konkurenci v mužstvu je to jen a jen dobře. Jinak respekt všem rozhodčím !

J. Sklenář: Výsledek vypadá hodně dobře, ale je třeba si uvědomit, že nás ještě za jednogólového vedení podržel Malinovský. Vést v druhé minutě si přeje každý a když se nám povedl i úvod druhého poločasu, bylo jasno. Hráči dnes splnili vše co jsme si řekli, přistoupili k zápasu tak jak měli a odměnou jim je takový výsledek, jaký byl. Chybělo dost hráčů, ale všichni co nastoupili ukázali, že jsou rovnocenou součástí týmu. Vyzdvihnout bych však chtěl dnes jedno jméno - Pavel Houdek. S naprostým přehledem odehraný zápas s výbornou organizací celé obrany.