publikováno: 19.9.2021 MUŽI DOMA OPĚT STOPROCENTNÍ

Po dominantním vítězství nad Kněževsí, čekal muže druhý zápas v řadě v Traverza aréně. Soupeřem byla Jesenice, která v dosavadní vzájemné bilanci nikdy v Traverza aréně nevyhrála. A nic se na tom nezměnilo ani po tomto zápase. Znovu šest vstřelených branek oproti dvěma inkasovaným, přinesl do Traverza arény další tři body.

FK HŘEDLE              FC JESENICE
6.kolo okresního přeboru muži

6 : 2  ( 2 : 1 )

branky: 20.min Denis Bechner, 38.min David Kroupa, 61.min David Minařík, 65.min Denis Bechner, 77.min Dominik Rais, 88.min Martin Vitner (pok. kop)   -   33.min Josef Kočička, 82.min Josef Pfejfer
ŽK: 87.min Jaroslav Mutínský
diváků:  150
rozhodčí: David Lafek - Michal Štefan, Petr Bohatý
delegát: Marek Titlbach

sestava FK Hředle: Malinovský - Kroupa, Somol, Amauwah (54.min Ryšlavý), Žihla - T. Vitner (75.min Rais), Sláma (79.min M. Čuda), David Minařík, T. Čuda (46.min M. Vitner) - A. Vitner, Bechner

sestava FC Jesenice: Bajer (46.min Kotek) - S. Pfejfer (46.min Pacourek), Mutínský, P. John, Altman - Kočička, Brda, J. John ( 46.min J. Pfejfer), Pros - Jeníček, D. Kapoun

trenér: Ivo Kapoun

Po výsledkově jednoznačném duelu proti Kněževsi se FKH představil v 6. kole opět doma v „Traverza aréně“ - proti FC Jesenici. Natěšení a z minulého kola namlsaní fanoušci si nakonec opět přišli na své, … zelenobílí – i když zdaleka nepředvedli takový výkon jako minulý týden – vystavili svému soupeři nelichotvý účet !

Očekávaný úvodní tlak FKH se nekonal, zelenobílí vstoupili do duelu hodně laxně a v nastoleném trendu hráli prakticky celé první dějství ! Hned v 1. minutě se dostával do příležitosti Jeníček, defenzíva FKH ale možné úvodní pohromě zabránila. Zelenobílí odpověděli podobným způsobem o minutku později, Altman byl ale u míče dříve než A. Vitner. Ve 4. minutě vyzkoušel pozornost Bajera Sláma. Minuta 12. patřila prozměnu hostům, se standardkou P. Johna si ale Malinovský poradil. První opravdu gólovou příležitost utkání měl po průnikové nahrávce Slámy a po vybojovaném míči A. Vitnerem - T. Čuda, to by ale musel trefit zcela odkrytou jesenickou branku ! Podobná situace byla k vidění ale i na druhé straně, to když nejistý zákrok Malinovského nepotrestal střelou do odkryté svatyně Kapoun – těsně minul ! Ve 23. minutě měli první gólovku i hosté, J. John našel dlouhým nákopem za obranu Jeníčka, jenž postupoval ze stany sám na Malinovského, ani on ale neměl přesnou mušku ! Z nepříliš pohledného fotbalu – kdy zelenobílí nepůsobili nejsvěžejším dojmem, postrádali lehkost a ve všech soubojích byli pozdě – tak musel Poddžbánské vysvobodit až nepovedený výkop gólmana Bajera, kterého se po souboji zhostil Bechner a po pár krocích „plackou“ k tyči otevřel účet utkání – 1:0 ! Gól FKH domácí hráče na několik minut oživil a Sláma byl po centru T. Vitnera hodně blízko druhé brance, hlavou ale tentokrát – na rozdíl od minulého týdne – minul ! A když v minutě 33. nedotáhli do úspěšného konce brejk dva na jednoho A. Vitner s Bechnerem, udeřilo na druhé straně. Brda motal u postranní lajny Žihlu tak dlouho, až se mu podařilo najít Kočičku, jenž využil nedůrazného bránění Slámy, … a bylo hodně lacině vyrovnáno – 1:1 ! A opět byl na hřišti vidět převážně zelenobílý zmar. A tak musel opět zaúřadovat gólman Bajer …, ve 38. minutě si nedokázal poradit s téměř padesátimetrovým nákopem Kroupy, když si padající míč - ve snaze jej přehodit přes břevno – doslova hodil do vlastní branky – 2:1 ! O minutku později mohl Bechner potrestat další chybu hostů, Bajer byl ale tentokrát proti ! Ve 41. minutě se mohl prosadil opět Kroupa, jeho střela z velmi dobré pozice si ale tentokrát místo v síti nenašla ! Ve 43. minutě vyslal domácím varování v podobě tvrdé střely z 22 metrů, která skončila na břevně, Brda. Krátce nato s přehledem pískající sudí Lafek první dějství ukončil.

Do druhého dějství vstoupili hosté hned se třemi změnami – v poli se objevili tři čerství hráči – Kotek, Pacourek a J. Pfejfer a v brance vystřídal nejistého Bajera Jeníček ! Změny ale hostům nepomohly. Již v 51. minutě si na roh T. Vitnera naběhl zcela nekrytý Dav. Minařík a levačkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 3:1 ! Tato branka definitivně zlomila odpor hostujícího mužstva. V 53. minutě se své vlastní gólovky zalekl T. Vitner, raději nahrával …. do území nikoho. O minutku později si s tvrdou ranou Amauwaha poradil Jeníček. V minutě 65. převzal autové vhazování Bechner, vnikl do šestnáctky a střelou na bližší tyč nedal Jeníčkovi žádnou šanci – 4:1 ! V minutě 70. trefil A. Vitner pouze boční síť ! Hosté si za celou dobu vytvořili pouze jednu střeleckou příležitost, s Brdovým pokusem ale Malinovský problém neměl. V těchto okamžicích již Jesenickým totálně docházela šťáva a zelenobílí toho dokázali využít – v 74. minutě sice Bechner na hattrick nedosáhl, ale v minutě 77. se po kombinaci A. Vitnera s Dav. Minaříkem prosadil gólově sváteční střelec Rais – 5:1 ! V 83. minutě využili hosté J. Pfeiferem velmi nejistou práci defenzívy FKH - 5:2 ! A byl to stejný hráč, jenž mohl v minutě 85. skóre upravit, proti byl Kroupa. V 86. minutě se mohl poprvé zapsat do „dospělácké“ střelecké listiny dorostenec M. Vitner – zastřeloval se ale „slepými“ ! V 87. minutě si na dlouhý nákop Ryšlavého naběhl právě M. Vitner, odvážně vnikl do pokutového území, kde byl nedovoleně podražen - pokutový kop ! A exekuce se zhostil sám M. Vitner, jenž se střelou do protipohybu gólmana stal nejmladším střelcem v historii novodobého klubu – 6:2 ! (pozn.: M. Vitnerovi bylo v době, kdy vstřelil svůj první gól za „A“ mužstvo - 15 let, 5 měsíců a 4 dny // dosavadního držitele tohoto milníku – D. Brože – překonal o 1 měsíc a 15 dnů). V poslední minutě mohli ještě navýšit skóre Bechner či A. Vitner – promarněné šance je ale tentokrát již mrzet nemusely !

Utkání rozhodoval s velkým přehledem a třetiligový sudí Lafek – Štefan a Bohatý.

M. Sláma: Podstatné jsou tři body – výkon ale ani zdaleka nedosahoval parametrů z minulého týdne ! A to i přesto, že Jesenice byla dosud nejslabším mužstvem, se kterým jsme na podzim hráli. V první půli nám pomohl svými chybami gólman Bajer, ve druhé půli odpadli hosté jako celek. Takový výkon by určitě na příštího soupeře, kterým bude rezerva Tatranu, nestačil. V neděli na Šamotce se bude lámat chleba, uvidíme, jak si náš tým poradí s velkým hřištěm a s posíleným soupeřem o některé hráče „A“ mužstva.

J. Sklenář: Dnes spokojenost spíše jen s výsledkem než s výkonem. V prvním poločase jsme se nemohli dostat vůbec do tempa a naše hra postrádala snad vše co by měla mít. Díky Bajerovým chybám jsme šli o poločase do kabin s vedením. Druhý poločas byl o trochu lepší a po třetí vstřelené brance bylo rozhodnuto. Ale i přes další vstřelené branky měl výkon k ideálu daleko. Počítají se ale body a za týden nikdo nebude řešit výkon. Pozitivem je po dvou letech návrat na trávníky Ryšlavého a stoupající forma Bechnera, který byl společně s Kroupou jediní, kteří snesli trochu přísnější měřítko.