publikováno: 27.9.2020 MUŽI I POŠESTÉ STOPROCENTNÍ

Po utrápené výhře na hřišti posledního mužstva tabulky se v 6. kole zelenobílí vrátiliopět tam, kde se jim výsledkově, bodově, gólově, ale i herně daří – do mutějovické „Chmel arény“. V cestě za dalšími body jim ale tentokrát stál houževnatý a na základě předchozích výsledků ze vzájemných duelů i hodně „nepříjemný“ soupeř – rynholecký Baník, jenž ovšem dorazil bez vyloučeného Kedroně a absentujícího Wittmayera !

FK  HŘEDLE   -     TJ BANÍK RYNHOLEC
                                            6.kolo okresního přeboru mužů

5 : 1   ( 3 : 0 )

branky: 14.min Jan Pozníček vlastní, 38.min Denis Bechner, 42.min Denis Bechner, 72.min David Minařík - pok. kop, 78.min Adam Vitner   -   51.min Tomáš Stránský
žluté karty: 86.min Bethel Amauwah
červené karty:
rozhodčí: Jan Beneš - Petr Bohatý, Milan Šefara
diváků:  50

sestava FK Hředle: Malinovský - Rais (84.min Brož), Somol, Amauwah, Žihla - A. Vitner, David Minařík, Sláma 61.min T. Vitner), Hladký (46.min T. Čuda) - Zilcher (46.min Vodrážka), Bechner (84.min M. Čuda)

sestava TJ Baník Rynholec : Haužvic - Pelc, Pozníček, Perlík, Fonod (46.min Chvaščák) - Stránský, Matějka, Mrázek, L. Skalák - Jirava (46.min A. Skalák), Beran (46.min Petrus)

trenér: Petr Rajgl

Duel začal podobně jako v Lišanech, neboť hned ve 4. minutě „tradičně“ přestřelil branku z velmi dobré pozice A. Vitner a podobně si vedl – byť s tečí domácího obránce – po přesném vybídnutí Zilchera v minutě 8. Bechner ! O minutku později udělal hrubku v rozehrávce Bechner a hostující rychlý brejk musel odvracet před Skalákem až Malinovský s Raisem ! První gól tak přinesla až minuta 14., A. Vitner vysunul Bechnera, jenž prováhal vhodný okamžik k zakončení a až jeho následnou přihrávku před branku si srazil do vlastní sítě Pozníček – 1:0 ! V následné desetiminutovce své příležitosti zelenobílí opět zahazovali – Amauwah nastřeli z dobré pozice pouze obránce, Hladký se po kombinaci Slámy s Minaříkem své obrovské příležitosti zalekl a raději vystřelil z nepřipravené pozice a Bechner, jenž se po vysunutí Žihlou parádně vyhnul stoperovi Skalákovi a šel sám na Haužvice – trestuhodně neproměnil ! Pokus hostujícího Mrázka ze standardky, ale i centr Pozníčka, se kterými si Malinovský poradil, nebyly pro FKH vážnější hrozbou. Ve 32. minutě vysunul kolmicí A. Vitner Bechnera, jenž šel ve dvojici se Slámou sám na stopera Skaláka, lajdácká přihrávka prvně jmenovaného ale ukázkové přečíslení doslova zazdila ! Ve 34. minutě se snažil hředelský forvard vše napravit, po kombinaci s Žihlou ale pálil pouze mimo. O minutku později připravil Zilcher tutovku pro A. Vitnera, toho ale vychytal prozměnu Haužvic. A když po nabídce Bechnera pálil z loženky mimo i Zilcher, … tak to už bylo pro všechny přítomné diváky „trochu moc“ ! Částečné vysvobození z nemohoucnosti přinesla až minuta 37., a nutno dodat, že tato akce na jeden dotek snesla nejpřísnější parametry, .. A. Vitner, Sláma a zakončující Bechner – 2:0 ! O pět minut později podcenili dlouhý nákop Malinovského oba hostující stopeři Skalák s Pozníčkem a Bechner se řítil sám na Haužvice, jenž s jeho tvrdou ranou nemohl dělat vůbec nic – 3:0 ! Šancím ale ještě nebylo zdaleka konec, v minutě 43. „zadrbal“ svoji příležitost Minařík, aby vzápětí z postranního nájezdu rozvlnil Sláma pouze boční síť branky. A když ve 45. minutě nezužitkoval Slámovu uličku v jasné tutovce A. Vitner, poslal výborně pískající sudí Beneš všechny aktéry raději do kabin. Kdo čekal, že si budou chtít zelenobílí ve druhém dějství zahrát fotbal, zastřílet góly a bavit tím diváky, musel být víc než zklamán ! A protože domácím nevyšlo ani hned dvojí střídání, byl na hřišti k vidění obrázek, který nemohl čekat snad nikdo z přítomných ! Již v 50. minutě využil Stránský nedůraz jednoho ze zadáků FKH, obtočil se kolem něj a parádní střelou z hranice šestnáctky nedal Malinovskému žádnou šanci – 3:1 ! Jen o čtyři minutky později se do laxně hrající zelenobílé defenzivy vřítil Perlík a pohotovou ranou pořádně protáhl Malinovského, definitivní odkop míče do bezpečí, do kterého se doslova „zamotali“ Rais s Amauwahem, pořádně pobavil zimou prokřehlé fanoušky ! V 55. minutě vnikl do zcela otevřené obrany FKH ze strany Matějka a až obětavý zákrok Somola odvrátil na poslední chvíli možné fiasko ! O tři minutky později střílel zpoza šestnáctky velmi nebezpečně, ale naštěstí pro FKH pouze nad branku Pozníček. A když v 59. minutě nastřelil po centru Mrázka hlavou po parádní „rybičce“ Pozníček břevno (!), bylo už varování víc než dost. Své „poslední slovo“ řekli hosté v minutě 62., kdy Perlík poslal svým nešetrným dohráním souboje Slámu rovnou do nemocnice ! Tento nešťastný okamžik poznamenal zbytek utkání, zatímco hostující hráče „poslal“ do útlumu, hráče FKH „nakopl“ k opětovné aktivitě. V minutě 70. si na rohový kop Vodrážky naskočil nejvýše Amauwah a Skalák jej nechtěně udeřil loktem přímo do obličeje – nařízený pokutový kop proměnil D. Minařík – 4:1 ! V minutě 78. si po kombinaci Bechnera s T. Vitnerem konečně spravil chuť i A. Vitner, když zakončil tak, jak jej všichni znají – 5:1 ! Zbytek utkání již byl prakticky o ničem, zaujala již jen další tutovka Bechnera, který po vybídnutí A. Vitnerem mířil z několika kroků pouze do tyče ! Poté již sudí Beneš ukončil „draze vykoupené“ vítězství zelenobílých.

-No1-

M. Sláma: Je to stále stejná písnička. Nejprve neproměňování vyložených šancí a poté velké utrpení – to už je prostě něco špatně. Tak nestabilní průběh hry si takovéto mužstvo prostě nemůže dovolit. Místo abychom vedli po půli 5 - 6 nula a zahráli si bago, tak naprosto lajdáckou hrou dovolíme, aby se soupeř vrátil do hry a přehrával nás. Ze zápasu tak sice máme tři body, ale přicházíme o prestiž a uznání. Navíc nám – možná i díky průběhu hry – bude delší dobu chybět tvůrce hry J. Sláma. Nyní nás čekají hodně těžká kola.

J. Sklenář: Tak jednoznačný výsledek je mírně zavádějící. V prvním poločase jsme měli hru zcela pod kontrolou a opět dokazovali, co všechno jde neproměnit. Hosty držel ve hře výborný Haužvic. Druhý poločas se stává naší černou můrou. Pod dojmem vysokého vedení a poklidného prvního poločasu, jsme do druhého poločasu snad ani nenastoupili. Soupeř o poločase třikrát vystřídal a oživení mělo za následek rychle inkasovanou branku, po které jsme pro mě nepochopitelně vyklidili hřiště a dlouhých dvacet minut byli pod tlakem. pomohla nám tam branková konstrukce, vydařené zákroky Malinovského i špatná koncovka hostů. Vysvobozením pro nás byl až pokutový kop Minaříka. Hodně mě mrzí výkon, který jsme předváděli v dvaceti minutách druhého poločasu. A co víc mě ještě mrzí je dlouhodobější zranění Slámy. Máme tak v týdnu na čem pracovat, abychom v Jesenici předvedli plnohodnotný výkon po celých devadesát minut.