publikováno: 18.10.2021 MUŽI PŘEPISOVALI HISTORII

Zápas s Olešnou přinesl přepisování historie klubu. Demolice ocelářů změnila nejvyšší vítězství v historii klubu. Do sobotního zápasu vévodilo vítězství 13:1 z poloviny června 2001, kdy v rámci IV. třídy porazila Traverza tým Meteoru Hřebečníky. Od soboty 16. 10. 2021 je nejvyšším vítězstvím mužů výsledek 15 : 0.

FK HŘEDLE              FC PÁSOVÁ OCEL OLEŠNÁ
10.kolo okresního přeboru mužů

15 : 0  ( 9 : 0 )

branky: 2.min Jan Sláma, 7.min Tomáš Čuda, 10.min Adam Vitner, 20.min Tomáš Vitner, 24.min Denis Bechner, 29.min Adam Vitner, 36.min Denis Bechner, 40.min Adam Vitner, 42.min Dominik Rais, 49.min Dominik Rais, 51.min Jan Sláma, 58.min Denis Bechner, 65.min Denis Bechner, 76.min Adam Vitner, 78.min Denis Bechner
ŽK: 71.min Zdeněk Žihla   -   6.min Zdeněk Přibík, 35.min Michal Pavlíček, 48.min Matyáš Kőhler, 51.min  Vladyslav Zadnevulytsia, 84.min Lukáš Vrbata
diváků:  80
rozhodčí: Jiří Strouhal - Hanuš Minařík (laik), Václav Fiedler (laik)
delegát:

sestava FK Hředle: Malinovský - Rais (76.min Daniel Minařík), Somol, Kroupa, Žihla - T. Vitner (60.min Brož), David Minařík (46.min Hladký), Sláma (60.min M. Vitner), T. Čuda - A. Vitner (76.min Andrle), Bechner

sestava FC Pásová ocel Olešná: M. Pavlíček - Ivančík, Hlavsa, Kašpar (44.min Zadnevulytsia), Kollmann (51.min Fiala) - Bučák, Vrbata, J. Procházka, Kőhler - Š. Procházka, Přibík

trenér: Zdeněk Vopat

V 10. kole okresního přeboru zavítalo do Traverza arény aktuálně poslední mužstvo tabulky – Oceláři z Olešné. Od prvních minut bylo znát, že proti sobě hrají mužstva z opačných pólů tabulky. Zelenobílí na hřišti dominovali po všech stránkách, … nikdo z přítomných se tak nemohl divit, že do olešenské sítě padala jedna branka za druhou. Gólový účet se nakonec zastavil až na rekordní „patnáctce“ !

Když na světelném ukazateli naskočila 5. minuta utkání a zelenobílí již vedli po gólech Slámy a T. Čudy 2:0, začali hráči FKH pomalu a jistě přepisovat jeden z historických milníků novodobého klubu – nejvyšší vítězství v mistrovském utkání (do té doby FKH – Hřebečníky 13:1, v roce 2001). A to si ještě Poddžbánští dovolili Slámou zahodit v 7. minutě pokutový kop ! Po několika dalších minutách, které strávili hráči FKH v okolí olešenské šestnáctky a kdy byli domácí hodně blízko i dalším dvěma brankám, udeřilo gólově až v minutě 15., to když Žihlův nákop prodloužil Bechner na A. Vitnera, jenž střelou podél Pavlíčka ukončil střelecké trápení z Pustovět – 3:0 ! Následovala tvrdá rána Bechnera, se kterou si Pavlíček poradil a zablokovaný pokus Raise. Ve 21. minutě vybojoval míč A. Vitner a pro T. Vitnera již bylo zakončení do poloprázdné branky jen formalitou – 4:0 ! Jen o čtyři minutky později nezachytili hosté další akci FKH po ose Somol – Žihla, kterou razantní střelou zakončil Bechner – 5:0 ! Ve 27. minutě nebyl uznán pro ofsajd gól Kroupovi, a tak na další – již regulérní – si museli počkat fanoušci další tři minutky, Sláma „procedil“ míč přes obranu hostů na A. Vitner a bylo to - 6:0 ! Ve 36. minutě byl po vysunutí T. Vitnerem faulován Bechner a sám postižený z pokutového kopu nezaváhal – 7:0 ! 41. minuta přinesla další zásah zelenobílých, Sláma nahrával a A. Vitner kompletoval hatrrick – 8:0 ! O minutku později odvrátili Oceláři gólovku Slámy na roh, po kterém stačilo Raisovi po přihrávce Dav. Minaříka jen nastavit správně nohu – 9:0 ! Nemilosrdný poločasový účet !

„Desítka“ na sebe nechala čekat jen do minuty 50., kdy Slámovu standardku na zadní tyč zakončil opět Rais – 10:0 ! V 52. minutě obral Sláma o míč Kollmana s Hlavsou, vnikl do šestnáctky a ranou „pod klacek“ posunul skóre na číslo 11 – 11:0 ! V 54. minutě předvedl výtečný zákrok hostující gólman Pavlíček, když tvrdou a přesnou střelu A. Vitnera vytlačil na břevno ! V minutě 59. ale kapituloval již podvanácté, to když kombinaci Slámy s A. Vitnerem s naprostým přehledem a klidem uklidil do sítě Bechner – hatrick číslo dvě – 12:0 ! V 66. minutě potáhl míč Rais, uvolnil Bechnera, jenž se zásahem číslo třináct zapsal do střelecké listiny utkání již počtvrté – 13:0 ! O tři minutky později vyslal přesným pasem Bechner do gólovky T. Čudu, Pavlíček se ale tentokrát překonat nenechal ! V minutě 77. doslova namazal gólovku A. Vitnerovi špatnou přihrávkou J. Procházka, … a hředelský forvard touto nabídkou nepohrdl, … čtvrtý zásah v utkání … – 14:0 ! V minutě 79. ukončil svůj střelecký apetit, ale i střelecký galakoncert celého mužstva po individuální akci Bechner – 15:0 ! I v závěrečné desetiminutovce, kdy hráli zelenobílí již v hodně improvizované sestavě se čtyřmi dorostenci v sestavě – premiérově nastoupil i L. Andrle – mohly padnout branky, míč ze dvou slibných střeleckých pozic ale poslal po akcích Bechnera a Hladkého pouze nad branku M. Vitner. A v tomto časovém úseku zaznamenali ojedinělou střelu v podání J. Procházky i hosté, … „labutí píseň“.

M. Sláma: Nechtěl bych být v kůži Ocelářů, to byla doslova demolice, která se i na okresní úrovni vidí jen zřídkakdy. Doufám, že jsme si nějaké góly schovali i do Řevničova, kde hrajeme příští týden derby. A ještě vzkaz pro naše fandy, poslední podzimní kolo odehrajeme v Rynholci již v sobotu 6.11. od 14:00 hodin. Původně se mělo hrát až v neděli.

J. Sklenář: Není co hodnotit. Od prvních sekund bylo vidět, že hráči nic nepodcenili a že to bude jen o tom, kde se zastaví počet branek. Víkend si můžeme užívat, ale od pondělí se již musíme soustředit na poslední tři zápasy, které rozhodně nebudou jednoduché. Teprve ony ukáží, zda podzim byl úspěšný nebo ne.