publikováno: 3.4.2022 MUŽI ROZEHŘÁLI ZKŘEHLOU TRAVERZA ARÉNU

Takřka zimní počasí přivábilo do Traverza arény menší návštěvu, než jaké jsou obvyklé. Ti co přišli, však nemuseli litovat. Domácí tým je rozhodně svým výkonem a vysokou výhru zahřál. Zavidovští si na cestu přibalili plný půltucet branek.

FK HŘEDLE              FC 05 ZAVIDOV "B"
15.kolo okresního přeboru mužů

6 : 0  ( 3 : 0 )

branky: 21.min Denis Bechner, 27.min Bethel Amauwah, 38.min Jan Sláma - pok. kop, 57.min Aleš Kolář, 63.min Aleš Kolář, 76.min Tomáš Čuda
ŽK: 4.min Denis Bechner   -   4.min Martin Havel, 19.min Marek Havel, 37.min Aleš Kraus, 60.min Emil Pšenička
diváků:  85
rozhodčí: Jiří Strouhal - Petr Bohatý, Miroslav Škvrna

sestava FK Hředle: Malinovský - T. Čuda, Somol, Kroupa (82.min Koláček), Žihla - T. Vitner (74.min Daniel Minařík), Sláma, David Minařík (30.min M. Vitner), Kolář - Amauwah (46.min M. Čuda), Bechner

sestava FC 05 Zavidov "B": A. Kraus - Pšenička, Martin Havel (14.min R. Štiller) Vanický, Zuda - Krejčí, Dvořák (46.min Kapoun), Marek Havel, Diepold - Korčák, J. Kraus

trenér: Richard Štiller

K prvnímu „jarnímu“ domácímu duelu, které doprovázelo velmi chladné počasí, zavítal do Traverza arény nepříjemný soupeř - zavidovská rezerva ! Mužstvo, které jako jediné dokázalo během podzimu náš tým v základní hrací době porazit – navíc vysoko 5:1 ! Zelenobílí tak měli svému soupeři rozhodně co vracet. Vítězstvím si navíc chtěli udržet bodový náskok před druhými Senomaty, neboť právě tam budou hráči FKH zajíždět příští týden ! Zatímco zavidovští dorazili do Traverza arény – sice s hodně úzkým kádrem – ale zato hned s několika hráči širšího kádru „A“ mužstva, které hraje krajskou I. B třídu, trenéři FKH se museli popasovat jak s očekávanou absencí Adama Vitnera, tak i s absencemi neočekávanými v podobě nepřítomnosti Dominika Raise a Davida Zilchera, … když se navíc ve 30. minutě zranil středopolař David Minařík, mohli mít zelenobílí z vývoje utkání oprávněné obavy. Ty se ale nakonec ukázaly jako plané !! Poddžbánští totiž od prvních minut duel herně a gólově ovládali !

Hned ve 2. minutě sice musel Malinovský řešit nepříjemnou akci Korčáka s lehkou tečí zakončujícím J. Krausem, poté už se ale pozvolna začínala rozjíždět „zelenobílá družina“. Oboustranné držení míče 50 na 50, které se odehrávalo mezi vápny, mělo trvání jen úvodní čtvrthodinku, … v 16. minutě pálil Bechner z 18ti metrů těsně nad branku a touto povedenou střelou jako by dal pokynu k ofenzívě. Ve 21. minutě vybojoval míč Dav. Minařík, posunul jej na Slámu, jenž uličkou vyslal do samostatného úniku Bechnera, který po kličce brankářovi zasunul míč do prázdné branky – 1:0 ! V minutě 25. byl při dalším střeleckém pokusu Bechnera úspěšnější prozměnu zavidovský gólman A. Kraus. 28. minuta přinesla povedenou kombinační akci FKH z hloubi pole, kdy se míč po ose Kolář - Žihla - Kolář dostal po další výstavní uličce k B. Amauwahovi, jenž se individuálně prosadil do samostatné akce a chladnokrevně k tyči zakončil – 2:0 ! Jen o dvě minutky později získal Sláma míč nad Vanickým a další uličkou na Bechnera vyzval hředelského střelce k dalšímu skórování. I tentokrát Bechner oklamal vybíhajícího gólmana, vracející se Diepold ale dalšímu zásahu do prázdné branky doslova na poslední chvíli zabránil ! ve 32. minutě zahodil tutovku prozměnu po akci Bechnera a přihrávajícího M. Vitnera Sláma, když z hranice penaltového puntíku pálil mimo ! Ve 33. minutě rozehřála domácí fanoušky pohledná akce po ose Kolář – M. Vitner – Bechner – Amauwah, míč ale v síti, bohužel neskončil ! Ve 37. minutě připravili T. Čuda s Bechnerem tutovku M. Vitnerovi, pokus hředelského dorostence stačil Kraus sice vyrazit, ale jen k nohám Slámy, kterého po kličce sám zavidovský gólman poslal nekompromisně k zemi - … a pokutový kop sám postižený s přehledem proměnil – 3:0 ! Až poté dali o sobě výrazněji vědět i hosté, to když ve 41. minutě otřásl pokus Ma. Havla z 20 metrů ze standardky břevnem ! Do kabin tak odcházeli zelenobílí víc než spokojeni.

Kdo očekával ve druhém dějství alespoň snahu hostů o možný zvrat či zdramatizování utkání, musel být zklamán ! Rezignující Zavidov přehrávali s chutí hrající hráči FKH po všech stránkách, dominantní postavou se stal ale Kolář ! V 56. minutě pálil po akci M. Vitnera nebezpečně Kolář, jehož pokus odvrátili hosté pouze na rohový kop, po kterém si přišel svým důrazem Kolář i pro svůj zasloužený úspěch – 4:0 ! V 64. minutě zaujal individuální průnik M. Vitnera, chybělo jen přesnější zakončení ! O minutku později nabídl svojí přihrávkou Bechner příležitost pro M. Čudu, jehož pokus odvrátili hosté pouze ke Kolářovi, který míč do sítě doslova uklidil – 5:0 ! V 75. minutě se Kolář proměnil v nahrávače, M. Čuda ale jeho tutovou pobídku přetavil pouze ve střelu nad branku ! V 77. minutě si na rohový kop M. Vitnera naběhl prozměnu T. Čuda, a na rozdíl od svého bratra byl mnohem úspěšnější – 6:0 ! V minutě 85. Vypíchl M. Čuda míč Vanickému a šel prakticky sám na Krause, zavidovský gólman ale další gól FKH nepřipustil, poradil si i s dorážkou T. Vitnera ! Až v 89. minutě se dostali ke slovu i hosté, s přízemní střelou Korčáka si ale Malinovský poradil. Krátce nato s přehledem pískající sudí Strouhal duel ukončil.

M. Sláma: Před zápasem hrály hráčské absence proti nám. Navíc hosté nepřijeli vůbec se špatným kádrem. Všichni hráči, kteří se ale v průběhu utkání na hřišti objevili, podali diametrálně odlišný výkon než minulý týden proti Lužné – a to nakonec vedlo k jednoznačnému a naprosto zaslouženému vítězství. Za předvedený výkon všem děkuji. Věřím, že na něj navážeme i příští týden ve šlágru kola v Senomatech !

J. Sklenář: Dnes se utkání hodnotí snadno. Od začátku utkání jsme to byli my, kdo diktoval tempo hry. Všichni hráči a to i ti, co střídali, odehráli přesně to, co jsme si řekli. Díky tomu, jsme předvedli diametrálně odlišný výkon než byly zápasy v přípravě a i v minulém kole. Trvalo nám přeci jenom trochu déle, než jsme vstřelili první branku, ale po ní bylo takřka jasno. Budeme-li mít takovýto přístup i v dalších zápasech, bude vše lehčí. Jediné co mě mrzí, je další zranění v týmu. Snad se dáme do soboty dohromady.