publikováno: 13.9.2020 MUŽI SI PORADILI S LUŽNOU

Po dramatickém duelu v řevničovské „Lícha aréně“ se ve 4. kole vrátila nejvyšší okresní soutěž opět do mutějovické „Chmel arény“, aby natěšeným 170 (!) divákům nabídla souboj mezi posledními neporaženými mužstvy přeboru ! Pikantní náboj dávala tomuto utkání i skutečnost, že luženská Sparta dorazila do Mutějovic s koučem J. Petrášem, jenž jako trenér několik sezón úspěšně působil i na lavičce zelenobílých ! Na druhé straně měl o motivaci postaráno prozměnu D. Bechner, jenž se po kratším působení v luženském dresu vrátil do dresu, který mu „sluší“ mnohem více – do zelenobílého !

FK  HŘEDLE   -     TJ SPARTA LUŽNÁ
                                            4.kolo okresního přeboru mužů

3 : 0   ( 0 : 0 )

branky: 67.min Jan Sláma, 71.min Bethel Amauwah, 80.min Denis Bechner
žluté karty: 54.min Denis Bechner   -   14.min Milan Polák
červené karty:
rozhodčí: Jiří Strouhal - Jan Koukal (laik), Hanuš Minařík (laik)
diváků:  170

sestava FK Hředle: Malinovský - Rais, Somol, Amauwah, Žihla - Vodrážka (60.min T. Čuda), Sláma, David Minařík (82.min T. Vitner), Hladký (65.min Kolář) - Bechner, A. Vitner

sestava TJ Sparta Lužná : Kopřiva - Cibulka, Rek, Polák, Grill - Hornof, Kopernický, Staněk, Mezei - Vejvoda, Pokorný (78.min Šnajdr)

trenér: Josef Petráš

Od prvních minut hnala vynikající divácká kulisa domácí tým za třemi body, velkou územní převahu, která s sebou přinášela i šance, ale Poddžbánští ke své smůle v gól přetavit nedokázali ! Již ve 4. minutě otřásla střela J. Slámy z 23 metrů pořádně břevnem Kopřivovy branky a byl to opět hředelský kapitán, kdo po vysunutí A. Vitnerem mohl v tutovce otevřít skóre zápasu, branku Kopřivy ale tentokrát „šajtlí“ minul ! V 8. minutě vykombinoval velkou šanci prozměnu pro A. Vitnera úspěšnou kombinací M. Somol, střelu hředelského forvarda ale na poslední chvíli odvrátili domácí na rohový kop, po kterém střílel jen těsně vedle branky D. Minařík ! Ve 13. minutě obešel v brejkové situaci J. Sláma i stopera Poláka a mohl se řítit sám na Kopřivu, zabránil tomu už jen faul hostujícího stopera – červenou kartu ale sudí Strouhal pravděpodobně „zapomněl“ v kabině ! O dvě minutky později pálil z otočky nebezpečně J. Sláma, byl z toho ovšem jen další rohový kop ! Čtvrthodinka velkého tlaku tak žádný gól nepřinesla. Ve 23. minutě zkoušel opět své střelecké štěstí po akci A. Vitner s M. Somolem J. Sláma, Kopřiva si s jeho pokusem poradil ! Hosté, kteří byli do té doby směrem dopředu velmi nevýrazní, případně dobře pokryti zadáky FKH, zahrozili až v minutě 27. z brejkové situace Vejvodou, V. Malinovský ale jeho tvrdý a přesný pokus dokázal vytěsnit na roh ! Dalekonosný pokus Poláka, jenž skončil na horním břevně, V. Malinovský pouze kontroloval. Ve 30. minutě měl po faulu na V. Hladkého a následné tvrdé standardce J. Slámy problémy udržet míč Kopřiva, jemuž pomohla i tyč, k dorážce se ale nikdo z hráčů FKH neměl ! Ve 35. minutě si na precizně zahraný rohový kop M. Vodrážky naskočil nejvýše D. Minařík a pohotovou hlavou překonal vše, co mu stálo v cestě do branky, … bohužel až na Cibulku, jenž míč z brankové čáry vykopl ! Ve 44. minutě pálil po akci B. Amauwaha nad branku M. Vodrážka a když se skóre nezměnilo ani v poslední minutě první půle, kdy po individuální akci D. Minaříka, jenž prošel polovinou hřiště a v tutovce našel D. Bechnera – jenž sám před Kopřivou minul – odcházeli do kabin rozhodně spokojenější hosté ! I ve druhé půli „drželi opratě utkání“ pevně na svých kopačkách zelenobílí, čekalo se opravdu jen na gól ! Po dvou nepřesných standardkách se ocitli hráči FKH v jasné tutovce v minutě 55., kdy D. Bechner uvolnil D. Minaříka, jenž se opět odvážně vrhnul do samostatného brejku, aby v závěru akce „vydláždil“ gólovku pro A. Vitnera, ten ale střelou nad branku podržel naděje Luženských ! V 56. minutě prošel křídelním prostorem V. Hladký a v koncovce hledal opět A. Vitnera, jemuž tentokrát zabránili ve skórování důrazní hostující zadáci ! Čekání na gól tak trvalo dlouhých 68 minut, … T. Čuda uvolnil D. Bechnera, jenž potáhl míč na střed a uvolnil J. Slámu, který se v šestnáctce vyhnul bývalému spoluhráči Cibulkovi a podél Kopřivy roztleskal Chmel arénu - 1:0 ! V minutě 71. se J. Sláma vyhnul Polákovi a v dalším tažení na branku mu zabránil až faul v podání Cibulky. Následnou standardku doslova posadil J. Sláma na hlavu B. Amawaha, jenž nechytatelně roztleskal v krátkém časovém úseku Chmel arénu podruhé – 2:0 ! V 79. minutě zlikvidoval náznak jedné z mála luženských akcí v podání Vejvody M. Somol. Minuta 83. přinesla třetí zásah zelenobílých, role si tentokrát vyměnili J. Sláma a D. Bechner, … prvně jmenovaný přihrával a druhý úspěšně pálil - 3:0 ! V minutě 88. mohl ještě v další tutovce navýšit skóre T. Čuda, Kopřiva ale jeho gólovku odvrátil na roh ! Krátce na to dusí Strouhal duel ukončil.

-No1-

M. Sláma: Naprosto zasloužené vítězství, které mohlo a hlavně mělo být i výraznější. To bychom ale museli proměňovat šance. Myslím si, že už v poločase jsme měli vést minimálně o tři branky. A právě proměňování šancí bylo z naší strany snad jediným nešvarem, který lze hráčům vytknout. Jinak všechny řady zahrály velmi dobře. Myslím si, že si diváci, kteří dorazili do Chmel arény na okresní poměry v parádním počtu, přišli na své. Poděkování tak patří nejen hráčům, ale i fanouškům.

J. Sklenář: Měli jsme dobrý vstup do utkání, který jsme bohužel nedokázali brankově vyjádřit a tím si ulevit do dalších minut zápasu. I přestože se po dvaceti minutách hra opticky vyrovnala, troufám si tvrdit, že jme ji měli zcela pod kontrolou. Druhý poločas jsme převahu dokázali konečně přetavit v branky. Velké díky patří i fanouškům, kterých na okresní poměry dorazilo opravdu velké množství.