publikováno: 17.4.2022 MUŽI V TRAVERZA ARÉNĚ OPĚT NADĚLOVALI

Po úspěšném čtvrtečním pohárovém finále, čekal muže v posledních osmi dnech třetí zápas. V Traverza aréně se představil tým od Berounky TJ Roztoky, které na podzim náš tým porazili na pokutové kopy. Odplata se povedly, když si Roztoky odvezly k Berounce rovný půltucet branek.

FK HŘEDLE            TJ ROZTOKY
17.kolo okresního přeboru mužů

6 : 1  ( 3 : 0 )

branky: 2.min David Zilcher, 27.min Jan Sláma - pok. kop, 45 +1 Tomáš Vitner, 47.min Tomáš Čuda, 50.min Denis Bechner, 87.min David Zilcher   -   77.min Jakub Jirásek
ŽK: 24.min Dominik Rais
diváků:  75
rozhodčí: Marek Tvrz - Petr Jasanský, Petr Bohatý
delegát: Adam Beneš

sestava FK Hředle: Malinovský - Rais (85.min Brož), Somol, Kroupa, Žihla - T. Vitner (61.min Daniel Minařík), David Minařík (76.min Amauwah), Sláma (76.min M. Čuda), T. Čuda (61.min M. Vitner) - Zilcher, Bechner

sestava TJ Roztoky: Hůla - Lejbl, Masarovič, Kaplan, Hlavatý - Makram, Hruška, V. Krůta, Texl - Špimr (61.min Jirásek), Farkas

trenér: Miroslav Vrána

Jen dva dny měl čerstvý vítěz okresního poháru na to, aby zregeneroval a následně se již důkladně připravil na svého dalšího soupeře v okresním přeboru. V 17. kole zavítaly do „Traverza arény“ Roztoky, tedy mužstvo, které dokázalo během podzimu náš tým obrat hned o dva body !

Hned 2. minuta ale ukázala, jakým směrem se bude utkání ubírat - to se v křídelním prostoru uvolnil Bechner a ostrým přízemním centrem vyzval k úvodní trefě Zilchera – 1:0 ! Rychlý vedoucí gól posadil zelenobílé do sedla a další šance na sebe nenechaly dlouho čekat – T. Čuda, Bechner, Sláma, ale ani hlavičkující Dav. Minařík v nich úspěšní - bohužel - nebyli ! Největší příležitost ale připravil ve 22. minutě Bechner Raisovi, kterému tutovku z bezprostřední blízkosti reflexivně zlikvidoval velmi dobře chytající gólman Hůla ! Až poté se poprvé dostali ke slovu hosté a Hruška z nabídnuté standardky z 18 metrů Malinovského pořádně protáhl ! Jen o dvě minutky později ale gólově udeřilo na druhé straně, to když se po faulu na Bechnera v šestnáctce postavil k pokutovému kopu Sláma a s jistotou jej proměnil – 2:0 ! V další gólovce se o chvilku později objevil po uličce Slámy T. Čuda, jeho zakončení zlikvidoval Hůla ! V rozmezí 32. – 35. minuty se ve víc než solidních příležitostech objevili Zilcher a Dav. Minařík, oba ale nakonec na „dlouhou nohu“ míč do sítě nedopravili ! Ve 40. minutě měl gól na kopačce Sláma, ten ale míč po kombinaci Kroupy s Bechnerem poslal z výtečné pozice pouze nad branku ! Ve 45. minutě udeřili domácí „gólem do šatny“ potřetí – aktivní Bechner potáhl míč do šestnáctky a podélnou přihrávkou vyzval k navýšení skóre na zadní tyči nabíhajícího T. Vitnera – 3:0 !

V úvodních minutách druhé půle navázali zelenobílí na svoji aktivitu z dějství prvního, a v krátkém časovém rozmezí se měnilo skóre hned dvakrát – nejprve skóroval po akci Slámy nadvakrát T. Čuda a o chvilku později po důrazném zakončení Bechner – 5:0 ! Poté již bylo po fotbale, zelenobílé pětibrankové vedení uspokojilo natolik, že jejich hra - místo toho, aby se fotbalem bavili - upadla do podprůměru. V nudné pětadvacetiminutovce tak byly k vidění pouze střely Hrušky na jedné a Slámy na druhé straně a jedna pohledná rána Bechnera, se kterou si poradil Hůla. A když hřiště z logických důvodů opustili při střídání oba střední záložníci, bylo po hře úplně. V 77. minutě sice mohl po akci Zilchera skórovat „senomatský žolík“ Amauwah, ale to bylo ze strany FKH opravdu hodně málo. A logicky přišel na řadu i trest – když lehkovážná zelenobílá defenziva umožnila Jiráskovi, aby po vysunutí Farkasem pokazil Malinovskému čisté konto – 5:1 ! V poslední desetiminutovce stály k zaznamenání ještě dva okamžiky, v 83. minutě dalekonosná rána Kroupy a v minutě 88. průnik M. Čudy do šestnáctky, který zakončil svojí druhou brankou Zilcher – 6:1 ! Krátce nato velmi dobře pískající sudí TVRZ jednoznačný duel ukončil.

M. Sláma: Po náročném utkání v Senomatech a po čtvrteční vítězné pohárové bitvě proti Pavlíkovu jsme chtěli úspěšně zakončit „anglický týden“, což se povedlo. První dějství bylo plně v naší režii, a protože po něm bylo o výsledku rozhodnuto, pošetřil trenér Honza Sklenář některé hráče, neboť nás trápí mnohé absence (zranění, nedoléčená zranění, nemoci, a jiné povinnosti). Druhá půle – po našich dalších dvou gólech – už kvalitu neměla. Podstatná ale byla dnes jasná výhra a tři body do tabulky.

J. Sklenář: Před zápasem jsem měl trochu obavy, jak zvládneme během týdne třetí zápas s tak úzkým kádrem. Hráči ale mé obavy velmi rychle rozptýlili. Hráli s chutí a elánem i když chyby by se ve výkonu určitě dali najít. Jsem i rád, že to tam padá všem útočníkům. Když nastoupí Bety nebo dnes David Zilcher, tak jsou okamžitě schopni dávat góly. Roztoky mě dnes trochu zklamali, protože vcelku rychle se smířili s tím, že bodovat dnes nebudou. A od ještě většího přídělu je uchránil několika neskutečnými zákroky Hůla v brance.