publikováno: 11.9.2022 MUŽI VYDŘELI BOD V POSLEDNÍ MINUTĚ

Po výhře v Hostouni čekal muže další kladenský tým. Do dnešního zápasu bezbodový tým Baník Švermov. O tom, že nakonec všechny body neputovaly do Švermova, rozhodl v nastavení Sláma.

FK HŘEDLE            TJ BANÍK ŠVERMOV
6. kolo I.B třídy skupina A mužů

1 : 1  ( 0 : 0 )

branky: 90.+2. Jan Sláma   -   67.min Petr Doubek
ŽK: 33.min Denis Bechner, 65.min Martin Somol - 84.min Petr Černý, 90+1.min Petr Doubek, 90+2.min Karel Dušek
diváků:  100
rozhodčí: Tomáš Kramný - Daniel Budil, Jiří Gerhardt
delegát: Jaroslav Hnilička

sestava FK Hředle: Malinovský - Rais (62.min Tomáš Vitner), Mrázek, Sláma, Somol - Pelc, M. Vitner, T. Čuda (56.min Kolář), Sedláček (85.min Vodrážka) - A. Vitner, Bechner

sestava TJ Baník Švermov: Truhlář - Dušek, Steinbach, Černý, Novák - Kotouček, Vydra, Doubek, Erakovič (88.min Macek) - Végh (62.min Neuman), El Mokhtary (84.min A. Nedvěd)

trenér:David Nedvěd

Po překvapivém vítězství v Hostouni přivítali zelenobílí v Traverza aréně Baník Švermov, který v soutěži sice ještě nebodoval, ale všechny jeho předchozí zápasy byly víc než vyrovnané ! Zatímco hráči FKH chtěli potvrdit body z Hostouně, Baník chtěl prozměnu získat v soutěži své první body ! Čekala se tak bitva jako „řemen“, kterou poznamenala předzápasová průtrž mračen !

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, neboť dosavadní nula na svém tabulkovém kontě je určitě tížila více, než sedm pohodových bodů domácích ! Již v 5. minutě zatočil Kotouček parádně svoji standardku z rohu šestnáctky, aby míč nakonec skončil na tyči Malinovského branky, … a i poté měla defenzíva plné „ruce – nohy“ práce, aby míč definitivně odvrátila do bezpečí ! O pár minut později skončil míč po křídelní akci Erakoviče v náruči pozorného Malinovského ! Poté se začali osmělovat i domácí, … na řadu přišla herní fráze, během které byl k vidění oboustranně bojovný a opticky poměrně vyrovnaný fotbal, gólové příležitosti, které mohly celé utkání rozhodnout se ale rodily téměř pouze na straně FKH ! V 9. minutě potáhl míč středem hřiště Bechner, jenž mohl míč posunout na lépe postaveného A. Vitnera, místo toho ale volil střelu z 24 metrů, se kterou si gólman Truhlář poradil za cenu rohového kopu ! V 18. minutě dotáhl Bechner svoji akci až před branku Truhláře a důrazný Pelc byl hodně blízko první změně skóre, Truhlář ale míč do své sítě nepustil ! O minutku později se po vydařené kombinaci Raise, M. Vitnera a A. Vitnera dostal do první velké šance i Bechner, … v gólovce ale trefil pouze náruč dobře postaveného Truhláře ! A ve 23. minutě to byl opět výtečný Truhlář, kdo svým včasným výběhem zlikvidoval příležitost M. Vitnera ! Ve 26. minutě už byl Truhlář konečně překonán, jenže T. Čuda poslal kombinaci Bechnera se Sedláčkem - byť na dlouhou nohu - ze 4 metrů nad branku ! A tak po několika velmi dobrých příležitostech FKH mohlo udeřit na druhé straně, nebezpečný brejk v podání několika Baníkovců, který mohl zakončit Doubek, zastavil na poslední chvíli obětavým skluzem v šestnáctce Mrázek ! Odpověď zelenobílých byla okamžitá, uličku jednoho z nejlepších hráčů tohoto duelu Somola ale rozeběhnutý Sedláček nedotáhl do kýženého konce, proti nebyl nikdo jiný, než včas vyběhnuvší Truhlář ! Ve 41. minutě si Bechner vytvořil v šestnáctce palebnou pozici, ale svoji střelu nasměroval pouze do posledního obránce Švermova ! Do kabin mohli jít zelenobílí přece jen spokojenější, to by ale po rychlé kombinaci hned několika hráčů FKH musel Bechner v další své gólovce pověsit míč do sítě, „muž utkání“ gólman Truhlář ale jeho pokus reflexivně nohou odvrátil do bezpečí !

Tak jak začalo dějství první, začalo i to druhé, když zelenobílí svými zbytečnými fauly připravili Baníkovcům hned dvě standardky. A jejich exekutor Kotouček se opět snažil – obě tak byly víc než nebezpečné ! Hosté začali díky své aktivitě získávat „půdu pod nohami“, byli to oni, kdo měl více míčů na svých kopačkách, kdo vyhrával většinu soubojů, zejména těch hlavičkových – do kterých nikdo z domácích hráčů prakticky nechodil – a kdo měl tudíž i logicky více odražených míčů a opticky i více ze hry. V 52. minutě po brejkové situaci ze strany hřiště pálil nebezpečně, ale pouze jen nad branku opět Kotouček ! Poddžbánští odpověděli příležitostmi Raise, před kterým ukryl míč do bezpečí Truhlář a střelou Bechnera, bohužel opět jen nad branku ! V 63. minutě točil Kotouček rohový kop nebezpečně do branky FKH, Malinovský ale míč skvěle vyboxoval ! A i v 66. minutě to byl Kotouček, kdo tvrdou ranou z dobrých 26 metrů donutil Malinovského k parádnímu zákroku – následný rohový kop už ale, bohužel, branku přinesl. Míč, který se snesl do šestnáctky FKH, poskakoval mezi několika hráči a když se jej nepodařilo odkopnout ani Sedláčkovi, Doubek jej s velkou dávkou štěstí doslova procedil do sítě – 0:1 ! Pro domácí hráče tak začal nejen boj se soupeřem, ale i boj s časem – tvrdou ránu A. Vitnera zkrotil jistý Truhlář a podobně si vedl hostující gólman i po vydařené střele Bechnera. Potvrdit své vedení a asi i definitivně rozhodnout utkání mohli ovšem hosté, jejich rychlý kontr, na jehož konci byl Doubek, ale nasměroval střelec úvodní branky - naštěstí pro FKH – v obrovské příležitosti jen mimo tyče ! Na definitivní rozuzlení utkání si tak fanoušci v Traverza aréně museli počkat opravdu až do konce, konkrétně do druhé minuty nastavení, ve které vybojoval míč Bechner, individuálně se prosadil do šestnáctky a nezištnou přihrávkou uvolnil Slámu, jenž podél Truhláře zajistil pro domácí alespoň jeden bod – 1:1, … v daném okamžiku s cenou „zlata“ !

Utkání rozhodoval velmi dobře rozhodčí Kramný, kterému na lajnách asistovali Budil a Gerhardt.

J. Sklenář: Dnes jsem hodně zklamaný z našeho výkonu. I přes veškerá varování, jsme se přizpůsobili hře, která vyhovovala Švermovu. Navíc jsme propadali v osobních soubojích a nebo v nich byli vždy ti druzí. I přesto, jsme měli v prvním poločase rozhodnou, ale třemi gólovkami jsme i díky výbornému Truhlářovi v brance hostí pohrdli. Ani poločasová pauza na obrazu hry nic nezměnila. Soupeř hrozil ze standartních situací a z jedné se dokázal vcelku lacino dostat do vedení. My se do jejich dobře organizované obrany nedokázali dostávat. A když už ano, tak byl vždy proti Truhlář v brance. Takže vyrovnání v nastavení bylo nakonec pro nás spásou. Remíza si myslím je nakonec spravedlivá.

M. Sláma : Vzhledem k neproměněným šancím v první půli je bod málo, vzhledem k tomu, kdy jsme vyrovnali, je bod zlatý. A myslím si, že i spravedlivý. Více než pohledný byl k vidění spíše bojovný fotbal – což určitě ovlivnila i předzápasová průtrž mračen. My jsme ale dnes – zejména ve druhé půli – byli všude druzí, soupeř byl u všeho dříve a těžil z toho. Klukům nelze upřít bojovnost ani snahu, ale prostě to nebylo ono. Možná bych zde mluvil jinak, kdybychom v 1. půli proměnili šance. To se ale nestalo – přesvědčili jsme se, že každý soupeř bude velmi těžký a ke každému utkání je potřeba přistoupit s maximálním úsilím. Rozhodčí pískali velmi dobře a pochvalu musím vyseknout i gólmanovi Švermova Truhlářovi, on byl strůjcem bodového zisku hostujícího mužstva.