# Aktuality

publikováno: 18.9.2022 PLNÝ POČET BODŮ VEZE I ÁČKO - Z LIBUŠÍNA

Páté kolo krajské I. B třídy svedlo proti sobě dva soupeře, kteří ještě v dané soutěži neokusili hořkost porážky, ale i soupeře, kteří spolu sousedili v průběžné tabulce /pozn.: Baník odehrál o jedno utkání méně – dohrávka 28.9. doma s Vraným/. Favorit utkání byl jasný, …domácí Baník, jenž ještě v loňské sezóně hrál krajskou I. A třídu, do které by se chtěl určitě vrátit !

SK BANÍK LIBUŠÍN           FK HŘEDLE
7.kolo I.B třídy skupiny A mužů

0 : 1  ( 0 : 1 )

branky: 19.min Denis Bechner
ŽK: 62.min Jan Hrubý, 65.min Jan Maroušek, 70.min Tomáš Felis, 90+2.min Milan Pucholt   -   23.min Denis Bechner, 57.mi David Mrázek, 65.min Jan Sláma
diváků:  93
rozhodčí: Patrik Vaňousek - Miroslav Vlk, Tomáš Louda
delegát: Miroslav Štefan

sestava SK Baník Libušín: Poráčanin - Jechumtá (68.min Kukla), Skalák (82.min Bučko) D. Portužák, Volf - Hrubý, Pucholt, Fujdiar, Maroušek, Felis (88.min O. Portužák) - Křenek

trenér: Jiří Veselý

sestava FK Hředle: Bečirovič - Rais, Mrázek, Sláma (80.min Houdek), Pelc - T. Vitner (89.min Daniel Minařík), T. Čuda, M. Vitner, Sedláček - A. Vitner, Bechner

trenér: Jan Sklenář

Úvodní vzájemné „oťukávání“ - seznamování se se soupeřem - trvalo až do 12. minuty, kdy domácí zachytili nepřesnou rozehrávku zelenobílých a po rychlé křídelní akci si vytvořili i první gólovku utkání, Křenek ale z devíti kroků odkrytou hředelskou svatyni trestuhodně přestřelil ! Odpověď hráčů FKH z minuty 19. byla mnohem efektivnější, …. na dlouhý nákop Slámy za obranu si naběhl T. Čuda, jenž posunul míč na A. Vitnera, který na hranici šestnáctky uvolnil „patičkou“ Bechnera, po jehož přesné střele byla na světě první, a jak se později ukázalo, i poslední branka utkání – 0:1 ! Zelenobílé branka povzbudila a byli to oni, kdo si v následujících minutách vytvořil po křídelních akcích i další solidní příležitosti – finální přihrávky Sedláčka a vzápětí i A. Vitnera ale vhodného adresáta v šestnáctce Baníku nenašly ! Domácí se postupnými útoky, ale i nakopávanými míči na své rychlé útočníky, snažili o vyrovnání, naráželi ovšem na velmi pozornou defenzívu FKH v čele se stoperskou dvojicí Mrázek - Sláma a rovněž s navrátilcem do hředelské branky Bečirovičem ! Ve 33. minutě si Bečirovič poradil s nepříjemně „odskočenou“ střelou Fujdiara ze střední vzdálenosti, aby následný kontr FKH mohl pro domácí skončit opět fatálně, to by ale T. Čuda musel gólově zakončit povedenou akci M. Vitnera s Bechnerem, ….. bohužel - podobně jako Křenek v 9. minutě - i on z devíti kroků přestřelil ! Ve 40. minutě se opřel do míče z 22 metrů domácí Maroušek, a Baníkovci už pomalu zvedali ruce nad hlavu, parádní zákrok Bečiroviče ale vytěsnil míč směřující pod břevno na rohový kop ! A protože ani z něj se gólově neurodilo, odcházelo do kabin mnohem spokojenější zelenobílé mužstvo !

Úvodní příležitost druhé půle sice patřila hráčům v zelenobílém, když ostrý centr Bechnera usměrnil hrudníkem T. Vitner nad branku Poráčanina, poté už se ale začali nadechovat k očekávanému tlaku domácí hráči. V 51. minutě vznikl po standardní situaci Baníku před brankou FKH nepřehledný závar, Bečirovič podklouzl a hned dva domácí útočníci byli blízko vyrovnání, míč ale stačili uklidit – naštěstí pro FKH – pouze do boční sítě ! A o čtyři minutky později si vedl podobně v další velké příležitosti, po zaváhání hráčů FKH ve středu hřiště, i Fujdiar – vlnila se ale opět pouze boční síť ! V minutě 58. měli v držení míč Poddžbánští, hlavní arbitr ale zadul do píšťalky a kvůli „údajnému“ řečnění Mrázka nařídil proti FKH trestný kop z hranice šestnáctky, ze kterého míč prosvištěl nad Bečirovičovou brankou ! A když v 63. minutě nepotrestali domácí ani nepříliš zdařilý odkop Slámy, neboť Mrázek s Bečirovičem byli opět bezchybní, začali se zelenobílí z nepříjemného sevření domácích pomalu vymaňovat ! Ba co víc - v 68. minutě mohl Bechner po akci T. Čudy dokonce navýšit i vedení FKH – gólman Poráčanin byl ale proti, a následná dorážka stejného hráče už si místo mezi tyčemi nenašla ! V 70. minutě odvrátili zelenobílí další standardku Baníku, míče se na vlastní šestnáctce chopil šestnáctiletý M. Vitner a po téměř sedmdesátimetrovém sprintu, kdy byl marně stíhán několika domácími hráči, si před šestnáctkou Baníku vykoledoval solidní standardku ! Jeho bratr T. Vitner s ní ale naložil žalostně ! V 74. minutě využil otevřenější defenzivy domácích i A. Vitner, jenž individuálně vnikl do šestnáctky a tvrdou ranou rozvlnil síť- bohužel podobně jako v předchozích situacích domácí - pouze tu boční ! V 80. minutě přišla pro zelenobílé další komplikace – nezaviněné zranění Slámy, … kterého nahradil Houdek. Obětavě bojující hráči FKH již ale domácí - kromě povedené standardky Fujdiara, která prosvištěla kolem tyče - do žádné výraznější příležitosti nepustili a po tříminutovém nastavení mohli slavit další tři poctivě vydřené body !

Utkání rozhodoval velmi dobře rozhodčí Vaňousek, kterému na lajnách asistovali Vlk a Louda.

Hlasy po utkání:

J. Sklenář: Za mě po taktické stránce naprosto s přehledem zvládnuté utkání. Kromě superšance Křenka, která vznikla z odraženého balónu se nám dařilo držet soupeře na uzdě. Náběhy rychlého Marouška jsme zvládali pokrýt a Fujdiara do hry také příliš nepustili. Když k tomu přidám vcelku solidní kontry, kdy jsme jeden zakončili brankpou, tak si troufám, říci, že ty tři body jsme si zasloužili více. A nic na tom nemění ani hlasy domácích hráčů, že spolu se Mšecí jsme byli nejslabším týmem. Co mi ovšem přidělává vrásky na čele, je další zranění. Je jich už poměrně dost a na nějaký brzký návrat to nevidím. Dnešními body jsme smazali domácí ztrátu z minulého kola. Teď nás čekají Tuchoměřice a podle toho, co jsem měl příležitost vidět, tak nás dle mého čeká největší adept na vítězství v soutěži. Věřím, že se dobře připravíme a utkání znovu zvládneme k naší spokojenosti.

M. Sláma : Přestože se potýkáme kvůli různým absencím /některé mě hodně mrzí/ s velmi úzkým kádrem, tak hráči, kteří byli na place, to opět tvrdě odmakali. Snad už pochopili, že jinak to v této soutěži ani nepůjde. Pro úspěch FKH makali úplně všichni, vyzdvihnout ale musím celou obrannou čtveřici, která působila velmi jistě, a to nejen při defenzivní činnosti, dále Javora a samozřejmě dlouhodobě s chutí hrajícího Denise, … ale znovu opakuji, fotbal je kolektivní hra a na hřišti musí bojovat úplně všichni, makat jeden za druhého, ... dnes tomu tak bylo – tři body jsou odměnou. Všem, kdo se na tomto úspěchu podílel, děkuji. Fanoušky bych tak chtěl pozvat na další kolo, kdy doma přivítáme ambiciózní celek Tuchoměřic – v čele s bývalým československým reprezentantem a dlouholetým hráčem Slávie Praha Jiřím Jeslínkem, jenž tento klub trénuje.