# Aktuality

publikováno: 10.4.2022 ŠLÁGR JARA ROZHODOVALY AŽ PENALTY

Souboj prvního a druhého mužstva tabulky, bitva dvou na jaře neporažených mužstev, … šlágr 16. kola okresního přeboru ! Utkání, jehož rozuzlení mohlo alespoň částečně napovědět, jakým směrem by se mohl pro obě mužstva vyvíjet zbytek soutěže – … byť je ještě hodně daleko ! Dramatický duel, okořeněný šesti góly a nakonec i penaltovým rozstřelem, který sledovalo více jak 200 diváků, musel být pro oko fanouška hodně zajímavý, s postavením obou mužstev v tabulce ale příliš nezahýbal. Berani v ní ubrali na dosavadního lídra tabulky jeden bod !

SK SENOMATY          FK HŘEDLE
16.kolo okresního přeboru mužů

3 : 3  ( 1 : 1 ) pok. kopy 4 : 2

branky: 45.min Jaroslav Kodeš, 68.min Libor Žebrakovský, 75.min Marek Špidra   -   10.min Tomáš Vitner, 48.min Bethel Amauwah, 84.min Bethel Amauwah
ŽK: 66.min Marek Komín   -   62.min David Zilcher, 76.min Jan Sláma, 82.min Tomáš Čuda
diváků:  216
rozhodčí: Jakub Doubrava - Marek Tvrz, Jan Červený
delegát: Josef Váňa

pokutové kopy: Mácha +, Sláma +, Trešl +, M. Vitner -, Kodeš +, T. Čuda +, Špidra +, Amauwah -

sestava SK Senomaty: Hornof - Kodeš, Komín (91.min Kučaba), Špidra, Pichner (28. R. Trešl) - R. Hůla, Mácha, Žebrakovský, Polcar (88.min Sailer) - D. Hůla, Vávra

trenér: Jiří Kučera

sestava FK Hředle: Malinovský - Kroupa, Somol, Koláek, T. Čuda - T. Vitner (82.min M. Čuda), Sláma, Zilcher (82.min Daniel Minařík), M. Vitner - Bechner, A. Vitner (46.min Amauwah)

trenér: Jan Sklenář

Do utkání vstoupil mnohem aktivněji hráčskými absencemi citelně oslabený tým zelenobílých a již v 5. Minutě prověřil kvality Hornofa střelou z otočky Bechner. A byl to opět senomatský gólman, kdo si v minutě 8. poradil se střelou Slámy. Úvodní aktivní hru přetavili hráči FKH ve vedoucí branku o minutku později, Bechner potáhl míč do křídelního prostoru a ostrou přízemní přihrávkou, která prošla celým malým pokutovým územím, našel na zadní tyči osamoceného T. Vitnera, kterému stačilo nastavit kopačku – 0:1 ! FKH dál diktoval tempo hry, po individuální akci Slámy byl doslova krůček od navýšení skóre A. Vitner ! V 19. minutě mohli po akci Bechnera skórovat Zilcher a záhy i T. Vitner, střelu prvně jmenovaného stačila odvrátit domácí defenziva a s pokusem druhého jmenovaného si poradil Hornof ! Škoda, vedení již mohlo být výraznější ! Až ve 20. minutě se dostali ke slovu i domácí, to když R. Hůla nasměroval míč z rychlého brejku před branku Malinovského, ten ale s vypětím všech sil protečoval merunu před dobíhajícími domácími útočníky do bezpečí ! V minutě 29. mohl jít úplně sám na Hornofa Bechner, praporek pomezního Červeného ale nepochopitelně vyletěl nad hlavu ! Po půlhodince aktivita zelenobílých opadla, hra se vyrovnala a byli to domácí, kdo mohl Vávrou potrestat chybu Somola, … hředelský stoper ale na poslední chvíli své zaváhání napravil ! Ve 37. minutě pálil hodně tvrdě Bechner, Hornof jeho pokus jen vyrazil, k dorážce ale nebyl nikdo připraven ! A když v minutě 40. Hornof velmi nejistě odvrátil na roh technický pokus T. Vitnera, zdálo se, že do kabin půjdou spokojenější hosté. V poslední minutě první půle ale zbytečně fauloval Zilcher, Máchovu standardku nedůrazně odvrátil do chumlu hráčů Malinovské, a v něm se nejrychleji orientoval Kodeš – 1:1! Gól do šatny - pro FKH hodně kruté vyústění první půle ! Do druhého dějství vstoupili opět aktivněji hosté, již ve 48. minutě obrali o míč váhající a chybně rozehrávající zadáky Bechner se Slámou, jehož brejk a tvrdou střelu vyrazil Hornof pouze k dobíhajícímu Amauwahovi, jenž svůj první kontakt s míčem usměrnil do opuštěné branky – 1:2 ! Jen o minutku později překonal Hornofa i Bechner, spasitelem Beranů se ale stal na brankové čáře odkopávající Vávra ! V 50. minutě pálil nebezpečně z dobrých 28 metrů Koláček a průniku Slámy z minuty 53. chyběla jen přesnost ! Domácí byli v těchto okamžicích pod tlakem, trpělivě ale čekali na svoji příležitost. V 62. minutě prověřil pozornost Malinovského nebezpečnou přízemní střelou z 25 metrů Mácha. Jen o minutku později vysunul Bechner Zilchra, který se probil v šestnáctce až k zakončení – bohužel, jen do boční sítě ! Neschopnost zelenobílých navýšit skóre je tak přišla hodně draho, … v 67. minutě odcentroval velmi nedůrazně atakovaný Trešl míč z křídelního prostoru před branku Malinovského – meruna, podobně jako v minutě 9. prosvištěla až na zadní tyč a kopačku mohl tentokrát jen nastavit osamocený Žebrakovský – 2:2 ! V 75. minutě se zelenobílí naprosto nepochopitelně sami zkomplikovali situaci ale i celý vývoj utkání hned několika chybami – chybná rozehrávka, špatné zpracování míče a následný faul – to vše vedlo k darování standardky domácím, kterou sice Malinovský vyrazil, ale opět zcela osamocený Špidra dokonal z dorážky nečekaný obrat – 3:2 ! Vedení nahrávalo domácímu hernímu stylu, zelenobílí se ve snaze vyrovnat vrhli do útočení a domácí čekali na brejky. Žádný se ale nekonal – naopak, v 85. minutě Berani zbytečně u postranní lajny faulovali Bechnera a na standardku T. Čudy si nejvýše naskočil spasitel Amauwah – 3:3 ! Dramatický duel tak dospěl až do penaltového rozstřelu, který mnohem lépe zvládli domácí.

Hlasy po utkání:

M. Sláma: Slibně se vyvíjející utkání, kdy jsme po většinu zápasu byli lepším mužstvem, jsme si pokazili sami hrubými chybami v návaznosti na špatné obsazování hráčů, ať již při hře nebo při standardkách ! Věřím tomu, že kdybychom utekli soupeři o dva góly, že by bylo rozhodnuto, to se ale nestalo a nakonec jsme byli rádi za remízu. Nebýt zmiňovaných chyb a několika slabších herních pasáží, tak jsme ale neodvedli špatný výkon – i vzhledem k tomu, že nám chyběli Žihla, Kolář, Minařík, Rais a ve druhé půli i se zdravotní indispozicí již nehrající A. Vitner. O to větší poděkování zasluhují ti, kteří absentující hráče nahradili. Domácím gratuluji k perně vybojovanému „penaltovému“ vítězství, fanoušci si určitě přišli na své.

J. Sklenář: Utkání by se dalo rozdělit do čtyřech částí a to do polovin každého poločasu. Tu první polovinu prvního poločasu jsme odehráli velmi dobře. Vytvořili jsme si tlak, ale bohužel dokázali skórovat pouze jednou. Po pětadvaceti minutách jsme nepochopitělně ustoupili ze stylu hry, který jsme hráli a otěže převzali domácí.Odměnou jim byla vyrovnávací branka minutu před poločasem. Druhý poločas byl opět rozdělen na dvě části. V té první jsme byli opět aktivnější my. Dali rychlou branku a mohli znovu brankově odskočit, ale bohužel se to nepovedlo. Zlomový byl asi moment, kdy domácí Vávra vykopával z brankové čáry. Druhá část poločasu již patřila jednoznačně domácím, kteří otočili vývoj ve svůj prospěch. Ani nepříznivý vývoj nás  nezlomil a díky Bethelovi se podařilo vyrovnat. Penalty nám dlouhodobě nesedí a to se znovu potvrdilo. Vzhledem k vývoji utkání bych řekl, že je remíza spravedlivým vyústěním dění na hřišti.