publikováno: 22.8.2021 TVRDÁ LEKCE PRO ÁČKO V ZAVIDOVĚ

Nedělní dopolední výjezd do Zavidova se nepovedl. Domácí rezerva udělila hráčům v bílozeleném tvrdou lekci. Stačilo úvodních deset minut a o zápase bylo takřka rozhodnuto. Domácím totiž tento úsek hry stačil k pohodlnému tříbrankovému vedení.

FC 05 ZAVIDOV "B"          FK HŘEDLE
2.kolo okresního přeboru muži

5 : 1  ( 3 : 1 )

branky: 2.min Aleš Sekyra, 8.min Tomáš Korčák, 11.min Aleš Sekyra (pok. kop), 86.min Tomáš Korčák, 92.min Michal Petrů   -   40.min David Kroupa

ŽK: 51.min Jiří Hvězda, 58.min Marek Havel, 63.min Jakub Jančařík   -   33.min Dominik Brož, 34.min Denis Bechner
diváků:  70
rozhodčí: Lubomír Kozák   -   Jiří Týče, Vladimír Týče

sestava FC 05 Zavidov "B": M. Štiller - Skoupý, Martin Havel (58.min A. Kraus), Hvězda, Pšenička (55.min J. Kraus) - Samson (48.min Zuda), Marek Havel, Jančařík, Petrů - Korčák, Sekyra

trenér: Richard Štiller

sestava FK Hředle: Malinovský - Kroupa (46.min Rais), David Minařík, Amauwah, Žihla - T. Vitner (78.min M. Vitner), Sláma (87.min M. Čuda), T. Čuda (78.min Daniel Minařík), Brož (46.min Bureš) - A. Vitner, Bechner

Po úvodní perně vybojované výhře z prvního kola nad Lužnou zajížděli zelenobílí v kole druhém na horkou půdu nevyzpytatelné rezervy Zavidova. Totálně nezvládnutý začátek utkání, nulová organizace hry, podprůměrné výkony většiny hráčů a od 60. minuty i velmi slabá fyzická připravenost na utkání, … to byly hlavní důvody ostudné, ale naprosto zasloužené prohry FKH, … která mohla být i výrazněji vyšší !
Ten, kdo přišel na utkání o jedenáct minut později, nestačil se divit - na ukazateli svítilo hrozivých 3:0 pro domácí !! Již ve 2. minutě podnikl do otevřené obrany FKH rychlý brejk Korčák a přesnou přihrávkou vybídl Sekyru ke skórování – 1:0 ! V minutě 9. fauloval před šestnáctkou D. Minařík Korčáka, jenž si následně sám
naskočil na centrovanou standardku a bylo to – 2:0 ! V minutě 11. To byl opět D. Minařík, kdo fauloval, tentokrát ale navíc v pokutovém území, … a Sekyra se z penalty nemýlil – 3:0 ! Ve 13. minutě mohlo být s FKH ještě mnohem hůře, nedůrazný T. Vitner propadl v osobním souboji u postranní lajny se Skoupým, jenž přímočarým pasem nevyslal do brejku nikoho jiného než Korčáka, kterému stoprocentní tutovku zlikvidoval Malinovský ! Následný roh proletěl celým malým vápnem – stačilo nastavit nohu ! Čtvrthodinka hry – a bylo to na ručník ! Zelnobílí měli sice opticky častěji míč na kopačkách, ale jejich výkon byl velmi mdlý, bez myšlenky a bez nápadu, jejich bezzubé útoky narážely na spolehlivě pracující a hlavně Havlem organizovanou obranu, a ani střely ze střední vzdálenosti v podání A. Vitnera, Bechnera, Slámy a T. Vitnera neměly potřebnou razanci či směr. To domácí hráli mnohem efektivněji a ze zelenobílé defenzívy si dělali často ementál. Ve 23. minutě si na další kolmici Skoupého naběhl Sekyra a šel ze strany opět úplně sám na Malinovského, hředelský gólman ale své mužstvo opět podržel. Ve 34. minutě vyrobil před vlastní šestnáctkou hrubku prozměnu Kroupa a Korčák šel na hředelskou svatyni opět sám – další tutovku ale poslal, naštěstí pro FKH, jen nad branku ! Až v minutě 39. se Poddžbánští dočkali, Sláma u lajny uvolnil Bechnera, jehož druhý střelecký pokus vyrazil Štiller pouze před dobíhajícího Kroupu, jenž nezaváhal – 3:1 ! Ani tato branka však zelenobílé příliš nenakopla, naopak v poslední minutě prvního dějství si samostatný brejk ze strany hřiště proti osamocenému Malinovskému zopakoval Sekyra – ani on ale neměl v jasné tutovce přesnou mušku ! Do kabin tak odcházeli zelenobílí s ohledem na vývoj utkání za milosrdného stavu !
Do druhého dějství vstoupili zelenobílí s odhodláním „něco“ s výsledkem udělat, toto odhodlání jim ale vydrželo pouze čtvrt hodinky. Ve 48. minutě přestřelil Bechner branku ze standardní situace. O minutku později si na Slámovu standardku naskočil nejvýše Bureš a hlavou orazítkoval břevno Štillerov branky, … po následném rohu byl blízko korigování stavu i D. Minařík, z obtížné pozice ale minul ! Škoda, tady se to mohlo zlomit ! V 55. minutě prověřil pozornost Štillera Bechner – opět bez úspěchu. Další naděje svitla zelenobílým v minutě 56., kdy kvůli zranění opustili hřiště domácí Pšenička a následně i Havel. Opak byl ale pravdou !
Poslední příležitost ke zkorigování nepříznivého stavu si vytvořili hráči FKH v minutě 60., kdy si na další standardku Slámy naskočil nejvýše opět Bureš a hlavou nasměroval míč – tentokrát do tyče, … a dorážejícímu se T. Čudovi se zamotal míč mezi nohy ! Závěrečnou půlhodinku odstartovala nevydařená rozehrávka standardky mezi Bechnerem a T. Vitnerem a poté zejména nepovedená „malá domů“ B. Amauwaha, která jen díky rychlé reakci V. Malinovského neskončila vlastní brankou. Následně se hra rozkouskovala častými oboustrannými fauly, zelenobílým očividně došly síly a úplně vypadli za hry. Fotbalem se tak mohli opět bavit
domácí. V 66. minutě se Korčák snadno zbavil T. Čudy a posadil přesný centr na hlavu Petrů, který v souboji předskočil T. Vitnera - … hlavička ale mířila těsně nad branku ! V 71. minutě vytvořil závar před brankou FKH Jančařík, Korčák si kličkou poradil s T. Vitnerem a v další gólovce pálil opět jen mimo tyče ! V 75. minutě prosvištěla Jančaříkova střela jen centimetry vedle tyče V. Malinovského. A tak odevzdanost a laxnost mužstva FKH potrestal až v minutě 87. opět Korčák, jenž se v šestnáctce zbavil Dana Minaříka a přesnou střelou k tyči nedal Malinovskému žádnou šanci – 4:1 ! A protože z celkového zmaru nevyvedla zelenobílé ani pohledná kombinační akce sourozenců Minaříkových, udeřilo v nastavení znovu na druhé straně, … Sekyra přihrával a Petrů dokončil naprosto zasloužený výprask zelenobílých – 5:1 !
Utkání rozhodovali velmi dobře sudí Kozák – Týče J. a Týče V.

M. Sláma: Ani se mi to hodnotit nechce, vše popisuje samotná reportáž z utkání. Našel bych mnoho důvodů, proč k takové prohře – záměrně nepíšu kolapsu – došlo. Pryč jsou doby, kdy jsme stejnému soupeři v kvalitnějším složení dávali i 9 branek. Zatím budu diplomatický, ať si každý sám vyhodnotí důvody této ostudné prohry, která je ještě milosrdná, … a ať každý začne nejprve sám u sebe !

J. Sklenář: Tvrdě udělená lekce, která doufám některé probudí!!! Deset minut stačilo k tomu, aby nás Zavidov zcela rozmetal. Že jsme měli opticky míč na kopačkách je k ničemu, když jsme se za první půli takřka nedostali k ničemu a naopak mohli ještě několikrát inkasovat. Do hry nás mohl vrátit gól Kroupy z konce poločasu a kdo ví, kdybychom v úvodní čtvrthodině druhého poločasu snížili. Šance na to byly - dvě břevna tutovka Davida Minaříka, vykopnutí míče z brankové čáry. Ale to jsou jen kdyby. My si dnes bodovat nezasloužili a s takovým přístupem v utkání či během týdne, bude takových zápasů přibývat. Nezbývá tedy nic jiného, než si vše vyříkat a začít s trošku jiným přístupem.