publikováno: 21.9.2020 UTRÁPENÉ ALE CENNÉ TŘI BODY Z LIŠAN

Po dvou dramatických duelech s mužstvy z čela tabulky zavítali zelenobílí k dalšímu „derby“ do nedalekých Lišan, kterým naopak po odehraných čtyřech kolech patřilo poslední místo. Domácí, kteří v probíhajícím ročníku ještě neuhráli ani bod a dosud nevstřelili ani gól, tak měli proti lídrovi tabulky o motivaci určitě postaráno. A k prvním bodům je mohla hnát i ta skutečnost, že se zelenobílým v posledních ročnících na jejich hřišti příliš nedařilo – byť zde před začátkem letošní sezóny poměrně jednoznačně zvítězili ve čtvrtfinále okresního poháru !

SK LIŠANY              FK  HŘEDLE
5.kolo okresního přeboru mužů

1 : 2  ( 1 : 2 )

branky: 44.min Daniel Roušavý   -   11.min Zdeněk Žihla, 41.min Jan Sláma - pok. kop
žluté karty: 62.min Martin Medřický   -   45.min Denis Bechner
červené karty:
rozhodčí: David Svoboda - Martin Kinkal (laik), Hanuš Minařík (laik)
diváků:  111

sestava SK Lišany : Z. Řepka - Feher (46.min Beneš (69.min Bagi)), Haifler, Hrbek, Kindl - V. Hamouz, Medřický, Paseka, Mutínský (21.min Roušavý) - Hildebrant, Kováčik

trenér: Václav Švelch

sestava FK Hředle: Malinovský - Rais, Somol, Amauwah, Žihla - Vodrážka (63.min T. Vitner), Sláma, T. Čuda (81.min M. Čuda), Hladký - A. Vitner, Bechner (90.min Daniel Minařík)

Již ve 2. minutě započali Hředelští svůj „festival neproměněných šancí“, když J. Sláma našel A. Vitnera, který míč ve výtečné pozici špatně trefil ! Minuta 10. přinesla naopak nenápadnou akci, kdy jen málokdo mohl čekat, že dospěje až ke gólu, … ten, kdo tomu věřil, byl Z. Žihla, jenž se z postu obránce vydal na bleskový „výlet“, během kterého potrestal nedůraz dvou stoperů Lišan a jejich současné nedorozumění s gólmanem Řepkou, … „šouráček“, ale platil – 0:1 ! O tři minutky později došlo v pokutovém území k nepříjemnému střetu mezi V. Malinovským a Mutinským, kdy se otřesený domácí hráč po ošetření sice ještě pokusil o návrat na hřiště, ale následující minutky ukázaly, že zranění bude závažnějšího rázu a hráč musel předčasně střídat. V 18. minutě připravil A. Vitner po vysunutí J. Slámou z křídelního prostoru „megatutovku“ pro B. Amauwaha, ten ale střelecky ze čtyř kroků totálně selhal ! O šest minut později byla po naprosto podobné akci na světě „magatutovka“ číslo dvě – nemohoucím střelcem se ale tentokrát stal T. Čuda, kterého vychytal Řepka ! Domácí odolávali v těchto okamžicích výrazné převaze FKH a napolovinu soupeře se dostávali spíše ojediněle formou brejkových situací, jednu z nich zakončil polostřelou - polocentrem, jenž skončil na horním břevně Malinovského branky Hildebrand. Ve 27. minutě pořádně vystrašil svojí standardkou z rohu šestnáctky A. Vitner nejen Řepku, ale i míč odvracejícího Heiflera. Ve 30. minutě šel po dalším vysunutí J. Slámy úplně sám A. Vitner na Řepku, který zneškodnil i další tutovku FKH ! Jen o minutku později se v další tutovce zjevil D. Bechner, a proti nebyl nikdo jiný, než Řepka ! Ve 35. minutě zlikvidoval domácí gólman hned další gólovku Poddžbánských – když si na něj po střeleckých pokusech J. Slámy a A. Vitnera opět nepřišel T. Čuda ! Ve 38. minutě se do gólového zakončení dostal i M. Vodrážka, levačkou ale nemířil - podobně jako jeho předchozí spoluhráči - přesně ! Ve 39. minutě pálil z výtečné pozice opět jen nad branku A. Vitner a když se stejný hráč neprosadil po další ukázkové uličce J. Slámy proti Řepkovi znova, kroutili již hostující fanoušci nepochopitelně hlavami ! Ve 42. minutě zahrozil na druhé straně Roušavý, jenž nahradil Mutinského, k odraženému míči se dostal J. Sláma a vyslal do brejku A. Vinera, kterého v šestnáctce nedovoleně zastavil Feher – a J. Sláma se z pokutového kopu nemýlil – 0:2 ! Uklidňující branka v pravém slova smyslu měla ale jen krátké trvání – ve 45. minutě si pěknou kombinací vyměnili míč Roušavý s Medřickým a prvně jmenovaný povedeným obstřelem obránců vrátil domácí do hry – 1:2 ! A to doslova, neboť to, co předváděli hráči FKH na hřišti od prvních minut druhé půle, nemělo s fotbalem nic společného ! A protože ani domácí nepředváděli zpočátku na hřišti nic a trpělivě čekali na případný úder, museli se přítomní fanoušci nejen nudit, ale i divit – neboť to nebyl okresní přebor ! Oboustranně hrůzostrašnou podívanou nemohla změnit po dvaceti minutách ani pohledná střela J. Slámy ze střední vzdálenosti na jedné a nebezpečná hlavička Kindla na druhé straně. A když se v 68. minutě odrazila dělovka D. Bechnera od břevna mimo branku a poměrně ostrý faul Medřického na Z. Žihlu nebyl odměněn hlavním arbitrem žlutou kartou, což by znamenalo vyloučení, dospělo utkání do závěrečné čtvrthodinky. A v té vsadili domácí vše na jednu kartu, přeskupili řady a odhodlaně se hnali – vzhledem k vývoji v první půli – za senzačním vyrovnáním ! A hodně blízko k němu měli již v minutě 77., kdy měl po závaru v šestnáctce doslova nabito Paseka, jeho střelecký pokus ale minul branku snad o osm metrů ! Vzápětí mohl otevřenou obranu domácích vytrestat T. Vitner, ten se ale svojí příležitosti doslova zalekl a nenaložil s ní tak, jak by asi sám očekával - chyběla větší drzost a poté klid v zakončení ! Ve druhé minutě nastavení si hráči FKH na polovině Lišan zopakovali naprosto netaktické autové vhazování na V. Hladkého, jenž přišel o míč a následoval brejk, jenž skončil až v šestnáctce – a při neskutečném závaru mohli domácí hned natřikrát dotlačit míč za Malinovského záda, … proti ale bylo velké štěstí na straně FKH, nemohoucnost domácích střelců a dobře postavený M. Čuda. Doslova utrápené vítězství tak hráči FKH uhájili !

-No1-

M. Sláma: Kdybychom proměnili v první půli alespoň polovinu tutovek, asi bychom se zde dnes bavili úplně jinak, bohužel se tak nestalo a tak hodnocení nebude určitě dobré. Takhle nestabilní a nevyrovnané výkony si prostě mužstvo, které hraje o čelo tabulky nemůže a nesmí dovolit ! Zápasy doma a venku jsou jako den a noc. Myslel jsem si, že výkon v Řevničově bylo dno, ale to, co předvedli hráči ve druhém dějství v Lišanech, tak pro to nemám slov ! Takhle se prostě nebojuje, někteří hráči si doslova říkají o lavičku. Spokojenost tak panuje jen a jen se ziskem bodů.

J. Sklenář: Spokojenost vládne se třemi body. S ostatním až tak spokojen nejsem. Vlastní střeleckou nemohoucností jsme si zadělali na problémy. V prvním poločase jsme byli jednoznačně lepším týmem ale chyběl nám větší důraz a klid v koncovce. Druhý poločas byl jen boj, kdy jsme začali zaostávat v osobních soubojích a přestali tak určovat tempo hry. I když jsme soupeře takřka k ničemu nepustili, stála v nastavení při nás po obrovském závaru hromada štěstí.