publikováno: 9.10.2021 V PUSTOVĚTECH PÁTÉ VÍTĚZSTVÍ V ŘADĚ

Program devátého kola poslal náš tým na hřiště aktuálně šestých Pustovět. Na nádherně upraveném hřišti se hrálo takřka na jednu branku. Ale na první vstřelenou branku se čekalo až do konce prvního poločasu. I druhý poločas se nesl ve velmi podobném duchu. Skóre se nakonec zastavilo "jen" na číslovce čtyři a tak si hráči Traverzy připsali již páté vítězství v řadě.

TJ SOKOL PUSTOVĚTY          FK HŘEDLE
9.kolo okresního přeboru muži

0 : 4  ( 0 : 2 )

branky: 40.min Jan Sláma, 42.min Jan Sláma, 61.min Tomáš Vitner, 89.min Bethel Amauwah

ŽK: 56.min Zdeněk Žihal, 77.min Denis Bechner
diváků:  145
rozhodčí: Lukáš Dohnal - Lubomír Kozák, Jiří Týče

sestava TJ Sokol Pustověty: Beneš - Matějovský, V. Bičovský (57.min Šimon), Hovorka, Kratochvíl - Zoufalý (70.min Hanuš), J. Hula, O. Hula, Elznic - Hranai, Sýkora (72.min Hůla)

trenér: Jaromír Knap

sestava FK Hředle: Malinovský - Rais, Somol, Kroupa, Žihla - T. Vitner (83.min Daniel Minařík), Sláma, T. Čuda (72.min Koláček), Brož (60.min M. Vitner) - A. Vitner (72.min Amauwah), Bechner

Po dvou vítězných duelech – pohárovém a mistrovském – nad Lišany zamířili zelenobílí v 9. kole na hřiště Pustovět. Domácí chtěli na výborně připraveném pažitu udělat radost výkonem a výsledkem svému trenérovi Jaromíru Knapovi – „mutějovické legendě“, která ten den slavila významné jubileum – 50. narozeniny !

Od prvních minut ale byli proti zelenobílí, kteří se v tomto ohledu zrovna nechovali jako nejlepší gratulanti. Na hřišti – až na pár světlejších okamžiků domácích – prakticky po celých devadesát minut dominovali a nebýt doslova žalostné koncovky, mohli připravit hráči FKH domácímu trenérovi, ale i celým Pustovětům, hodně nepěkný dárek ! První, opravdu velmi dobrou příležitost si připravili zelenobílí v minutě 13., T. Vitner po centru Brože ale svojí „slabší“ pravačkou odkrytou branku netrefil ! V 18. minutě začalo utkání psát jeden samostatný příběh - „Adam Vitner versus Michal Beneš“ – to když Sláma vydláždil uličku hředelskému forvardovi, jehož domácí gólman vychytal poprvé ! O čtyři minutky později si A. Vitner pohrával v domácí šestnáctce s celou pustovětskou defenzivou tak dlouho, až si připravil i parádní zakončení – gólman Beneš ale předvedl výtečný zákrok ! Ve 25. minutě vysunul Žihla Kroupu, jenž povedeným centrem hledal před brankou některého ze svých spoluhráčů, … marně ! V minutě 27. vystrašil hředelskou obranu polocentr - polostřela domácího Elznice, to ale bylo na dlouhé minuty vše, co domácí vyprodukovali. Ve 30. minutě připravil Sláma svým průnikem a zpětnou přihrávkou proti noze palebnou pozici Bechnerovi, Beneš byl ale opět na místě ! V minutě 38. poslal opět Sláma rychlým rozehráním do tutového brejku A. Vitnera, jenž si ale opět se včas vyběhnuvším Benešem neporadil ! Jen o minutku později nezasáhli na malém čtverci centrovaný míč Bechnera Sláma a ani Beneš, … meruna, tak nikým nedoražená prosvištěla až do zázemí ! Domácí urputná defenzíva tak úspěšně odolávala až do minuty 40., kdy si Bechnerův centr na zadní tyč našel Sláma a přízemní střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 0:1 ! Domácí hráči se ještě nestačili ani pořádně zkoncentrovat z první branky a už tam byla druhá, Bechnerův nákop prodloužil hlavou T. Čuda ke Slámovi, jehož střelu protečoval do protipohybu gólmana Beneše Kratochvíl – 0:2 ! Vzhledem k průběhu prvního dějství zasloužené poločasové vedení !

Zelenobílí nechtěli nic ponechat náhodě a od prvních minut druhého dějství byla vidět jejich chuť utkání definitivně rozhodnout. Hned dvě obrovské příležitosti k tomu měli v rozmezí 50. – 51. minuty, kdy Bechner hned dvakrát vyslal do tutovky A. Vitnera, … Beneš ale ani v jednom případě radost hředelskému střelci neumožnil ! Mezi 52. – 53. minutou měli Poddžbánští další dvě obrovské šance, nejprve si s Bechnerovou tvrdou ranou poradil Beneš a když už byl domácí gólman překonán, zachránila jej po Slámově střele tyč ! Nemožnost dát definitivní uklidňující branku hnala zelenobílé stále více a více dopředu, v obranné fázi tak vznikala okénka, která se snažili domácí využít. A mezi 54. – 59. minutou k tomu měli hned tři víc než slibné příležitosti – Sýkora hlavičkoval mimo, Zoufalý poslal z přečíslení dva na jednoho svoji gólovku mimo branku a pokus Hranaie skončil naštěstí pro FKH nad brankou. Nebezpečnou domácí pětiminutovku rázně utnula minuta 60., to když se v tomto utkání - střelecky se trápící A. Vitner - rozhodl vyzvat svojí povedenou přihrávkou k zakončení svého bratrance T. Vinera, jenž tvrdou levačkou propálil jinak výborného Beneše – 0:3 ! Po této brance bylo hotovo a aktivita hráčů FKH opadla, přesto to byli oni, kdo nadále diktoval tempo hry, se střelou Bechnera si poradil Beneš a po akci Somol – Bechner – A. Vitner pálil posledně jmenovaný v další gólovce pouze nad branku ! Domácí odpověděli ojedinělou střelou, která měla parametry jako její autor Zoufalý. Poslední desetiminutovka začala „pokusem o rozsvícení“ v podání Koláčka, tak vysoko letěla prozměnu jeho střela. V 85. minutě připravili Bechner se Slámou obrovskou příležitost pro Raise, ten ale ani nadvakrát Beneše nepropálil ! A tak účet utkání musel uzavřít nejzkušenější matador v zelenobílém Amauwah, jenž si v minutě 87. na Beneše sice ještě nepřišel, ale o minutku později již z dalšího brejku nezaváhal a podél Beneše uklidil míč do sítě počtvrté – 0:4 !

Utkání rozhodovali sudí Dohnal – Kozák, J. Týče.

M. Sláma: S přehledem zvládnuté utkání a zasloužené tři body, … jen ta koncovka. Nyní nás čeká Olešná, ale nic se nesmí podcenit. Oceláři v posledním kole obrali o dva body Roztoky !

J. Sklenář: Dlouho nám trvalo než jsme se přes hodně zataženou obranu domácích dokázali brankově prosadit. Paradoxně to snad bylo z těch nejmenších šancí, co jsme si za první poločas vytvořili. Ve druhém poločase byl obraz hry takřka stejný, trápili jsme se v koncovce snad ještě více než v prvním poločase. Díky naší nemohoucnosti a velmi dobrým zákrokům Beneše v domácí brance, jsme nedokázali nastřílet více branek. Prostě nás koncovka dnes trápila o dost více než v jiných zápasech. Naše výhra je naprosto zasloužená a troufám si říci, že pro domácí i milosrdná.