publikováno: 5.9.2021 V ROZTOKÁCH ROZHODOVALY PENALTY

Skoro deset let čekaly oba týmy na vzájemný souboj. To že našim týmům hřiště u Berounky nikdy moc nesvědčilo, se mohla přesvědčit i nynější generace. Zápas se nakonec rozhodoval až v pokutových kopech, ve kterých byli úspěšnější domácí.

TJ ROZTOKY          FK HŘEDLE
4.kolo okresního přeboru muži

1 : 1  ( 1 : 0 )  pok. kopy  5 : 4

branky: 41.min Jakub Číhař   -   77.min Tomáš Čuda
ŽK: 32.min Jakub Číhař, 59.min Jakub Texl   -   33.min David Minařík, 44.min Adam Vitner
diváků:  60
rozhodčí: Jiří Týče - Jakub Hamouz, Jan Červený

pokutové kopy: Sláma + , Hruška +, Minařík x, Masarovič x, Amauwah +, Čermák + , Bechner +, Texl +, T. Čuda +, Číhař +, Brož x, Krůta +

sestava TJ Roztoky: Hůla - Krůta, Masarovič, Lejbl, Kaplan - Texl, Hruška, Čermák, Merhaut - Číhař, Špimr (46.min Farkas (70.min Kněžík))

trenér: Pavel Hruška

sestava FK Hředle: Malinovský - Beránek (46.min Rais), Somol, Amauwah, Žihla (81.min Brož) - T. Vitner (46.min Hladký), Sláma, David Minařík, T. Čuda - A. Vitner, Bechner

Po vítězném duelu nad senomatskými Berany zajížděli zelenobílí - po dlouhých devíti letech - k Berounce do Roztok s cílem navázat na vydařené předchozí domácí utkání. Realita ale byla, bohužel, jiná.

Již úvodní minuty - ve kterých hráči FKH poměrně často chybovali v rozehrávce, byli nedůrazní v osobních soubojích a často měli problémy i s hracím povrchem - dávaly více prostoru domácím. Nebezpečné střely Hrušky a Čermáka ale zkrotil Malinovský do svých rukavic. Poddžbánští zahrozili až v minutě 12., když Bechner připravil ze strany tutovku A. Vitnerovi, ten ale střelou do tyče svoji 90. branku v zelenobílém doslova odmítl ! O minutku později odpověděli domácí stejnou mincí, … i Čermák pálil z dobrých 22 metrů pouze do tyče ! V 19. minutě se při svém výběhu nedostal k centrovanému míči Malinovský a byl to Amauwah, kdo musel po střele Čihaře odvracet balón do bezpečí ! Další, oboustranně nepříliš vydařenou herní pasáž bez šancí ukončila až minuta 31., kdy si na Bechnerovu přihrávku ze strany naběhl T. Čuda, jenž v tísni pálil pouze mimo tyče. Ve 34. minutě moc nechyběl, aby domácí potrestali nevydařený „výlet“ Somola, závar - po kterém se Čihař až příliš vehementně dožadoval pokutového kopu - zakončil Merhaut střelou, která skončila opět pouze na tyči branky ! A domácí byli i v těchto okamžicích častěji na míči, pasivita zelenobílých si říkala stále více o gól. Ve 39. minutě odvrátil tvrdou standardku Čihaře hlavou Amauwah. Hlavička Slámy na druhé straně skončila prozměnu pouze na horním břevně branky. Když už se zdálo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, prodloužil Špimr dlouhý nákop hlavičkou k Čihařovi, jenž si z trojice Žihla, Somol, Amauwah udělal slalomové tyče – podobné těm, které visí pod jezem nad závodním kanálem nad Berounkou – další kličkou si položil i gólmana Malinovského a pohodlnou střelou do prázdné branky doslova roztleskal roztockou arénu – 1:0 ! Tečku za prvním dějstvím udělala tvrdá střela Bechnera, se kterou si gólman Hůla ale poradil, … následovala již jen tradiční žlutá karta pro A. Vitnera za „řečnění“.
I úvodní akce druhého dějství patřila domácím, to když míč ze standardky prosvištěl nikým nezakončen celým malým pokutovým územím. Poté se již s cílem minimálně srovnat skóre začali více prosazovat zelenobílí, A. Viner nastřelil pouze gólmana, tvrdá střela Slámy prosvištěla pouze kolem tyče a Dav. Minařík napálil z výhodné pozice pouze protihráče ! Vítr z plachet mohla vzít hráčům FKH minuta 58., kdy Somol společně s Malinovským atakovali v šestnáctce nedovoleně Čihaře a na světě byla zbytečná penalta ! Malinovský ale Čihaře vychytal, čímž podržel zelenobílé naděje ! I tento důležitá impuls hnal zelenobílé nadále k vyrovnání. Hybnou silou byl v těchto okamžicích Sláma, jenž táhnul většinu útoků FKH. V 66. minutě střílel sám opět těsně mimo, o minutku později vyzkoušel pozornost Hůly Amauwah, ani jeho střela se ale mezi tyče nevešla ! A když v minutě 74. pohrdl Bechner přihrávkou Slámy do gólové šance, když levačkou také netrefil domácí branku, začalo to s FKH vypadat všelijak. Zvláště když Rais svým nevydařeným autovým vhazováním na Dav. Minaříka připravil velkou příležitost Čihařovi, ani on svým lobem ale nezakončil dle svých představ ! V minutě 77. vnikl Sláma do šestnáctky, narazil si s Bechnerem, od kterého ale finální zpětná přihrávka již nepřišla ! V minutě 78. vysunul Sláma svojí uličkou do brejku Dav. Minaříka, jenž našel pohlednou přihrávkou před branku T. Čudu, jenž tentokrát – byť opět v tísni – zamířil konečně přesně – 1:1 ! Zasloužené vyrovnání ! V 80. minutě vnikl do šestnáctky FKH opět Čihař a své bohaté fotbalové zkušenosti chtěl přetavit v další pokutový kop, … a sudí Týče jej i zapískal, … po konzultaci s pomezním Hamouzem jej ale správně odvolal ! V minutě 83. prošel Sláma přes tři protihráče a tvrdou střelou mohl rozhodnout, Hůla jeho projektil neudržel, ale Krůta odvrátil obětavým zákrokem míč do bezpečí ! Definitivní rozhodnutí tak měl na kopačce Kněžík, který v 87. minutě minul - byť z ostrého úhlu - opuštěnou branku FKH. Rozhodnout tak musely penalty.
Utkání rozhodovali velmi dobře sudí Týče J. – Hamouz J. a Čech J.

M. Sláma: Opět zklamání, …po čtyřech kolech jsem počítal s větší porcí bodů, … oproti období „před covidem“, kdy jsme na hřištích výsledkově dominovali, jsme jen „stín“. Byť oproti Zavidovu jsme se snažili s výsledkem něco udělat až do samotného závěru, víc jak bod jsme si nezasloužili, a to i díky přístupu některých hráčů k pokutovým kopům, kteří se z penalt „podělali“ a zodpovědnost za bonusový bod přenechali nejméně zkušenému hráči. Chci věřit tomu, že se mužstvo zvedne. K dispozici mají dvě domácí utkání „pravdy“, ze kterých očekávám plný bodový zisk ! S ohledem na naši dosavadní formu to ale nebude se soupeři, kterým se na rozdíl od nás začátek soutěže vydařil, vůbec nic jednoduchého.

J. Sklenář: Opět jsme promrhali první poločas, kdy jsme nepředvedli takřka nic. Navíc i když v kabině upozorňujeme na Číhaře, tak nejenom, že nám dá branku, ale byl to právě on, kdo nám dělal neskutečné potíže. Druhý poločas byl již o poznání lepší, ale paradoxně jsme mohli inkasovat. Malinovský, ale chycenou penaltou Číhařovi, dal týmu šanci. Šancí na to otočit výsledek jsme několik měli, ale dokázali jsme se prosadit jen jednou. Pokutové kopy jsme jako již takřka tradičně nezvládli.