publikováno: 15.8.2021 VÍTĚZNÝ NÁVRAT DO TRAVERZA ARÉNY

Slavnostní nádech sobotní dne, kdy se slavnostně otevírali nové kabiny a po dlohé době návrat do Traverza arény, výsledek s Lužnou nepokazil. I přestože se domácí natrápili více, než by se dalo před zápasem čekat.

FK HŘEDLE              TJ SPARTA LUŽNÁ
1.kolo okresního přeboru muži

branky: 8.min Denis Bechner, 63.min Tomáš Vitner   -   17.min David Minařík (vlastní)

ŽK: 37.min David Minařík   -   74.min Jáchym Hanko
rozhodčí: Jiří Strouhal - Jan Husák, Lubomír Kozák

sestava FK Hředle: Malinovský - Kroupa, Somol, Amauwah, Beránek - Zilcher ( 46.min T. Vitner), T. Čuda ( 84.min M. Vitner), David Minařík (88.min Daniel Minařík), A. Vitner - Sajner ( 46.min Brož), Bechner

sestava TJ Sparta Lužná: M. Pokorný - J. Staněk, P. Staněk, Koloc, Kolínský ( 79.min Bičík) - Kopřiva, R. Pokorný, J. Špička, Grill - Šnajdr (67.min Hanko), Hornof

trenér: Josef Petráš

Více jak rok osiřelá Traverza aréna se dočkala. S novým zázemím a solidně zaplněnými ochozy natěšených fanoušků, nastoupili zelenobílí v pikatntním souboji proti týmu z Lužné, který vede nejúspěšnější trenér Traverzy, Josef Petráš. Nakonec tři body zůstaly doma, ale vítězství se nerodilo vůbec lehce.

Oba týmy nenastoupily do utkání v plných sestavách. Na domácí straně chyběli především Sláma se Žihlou, na druhé byly cítit nejvíce absence Vejvody, Adama Špičky a takřka kompletní obrany, tedy Cibulky, Reka, Poláka, který těsně před zápasem přestoupil do Lubné. Úvodní minuty patřily domácím. Ti soupeře od úvodních minut zatlačili na jeho polovině. Šance Adama Vitner, Sajnera a Bechnera, volaly po gólu, ale ten přišel až v 8 minutě. To se Bechner uvolnic na hranici pokutového území a po pár krocích vystřelil křížnou ranou tak přesně, že hostující Michal Pokorný byl bez šance. Ani vedoucí branka neubrala domácímu týmu na aktivitě, jenže druhá branka nechtěla přijít. Na tu si museli diváci počkat do minuty 17. A znovu ji dal hráč v bílozeleném dresu. Sparťané v inkriminované minutě zakombinovali na pravé straně hřiště a Kolínského střílený centr neomylně uklidil k tyči vracející se domácí David Minařík. A domácí vypadli z role. Při hře začali volit z různých možností ty nejsložitější a to hostujícím sparťanům vyhovovala. Ti naopak si hru nekomplikovali a převzali otěže do svých rukou. A pro domácí mohlo být hůře, když po půlhodině hry pohrdl svojí příležitostí Kopřiva. Domácí tým se do šancí příliš nedostával a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Do druhého poločasu udělali domácí dvě změny. A ty se nakonec ukázalyjako rozhodující. Domácí totiž hned od úvodu druhé půle nasadili vyší rychlostní stupeň a Spartě začalo být horko. Střela Amauwaha skončila těsně vedle tyče, stejně tak se vedlo Bechnerovi či Adamovi Vitnerovi. Zasloužená odměna pro domácí přišla po hodině hry. Kombinace Brože s Bechnerem a krásný centr posledně jmenovaného našel neomylně Tomáše Vitnera, který z voleje trefil přesně. A Traverza aréna bouřila. Nadšení v ochozech mohli domácí ještě navýšit. Střela Beránka jen lehce lízla tyč, bohužel pro domácí z vnější strany i další šance domácích volaly po brance. Tu úplně největší měl Bechner, který se řítil sám na M. Pokorného. Na hranici šestnáctky si však šlápl na balón a v aréně to jen zklamaně zahučelo. Třetí pojišťující branka ne a ne přijít a tak se do domácích řad začala vkrádat nejistota. A hosté cítili příležitost. V poslední desetiminutovce mohli litovat střely Hornofa, která si svůj cíl nenašla a především v poslední minutě promarněného trestného kopu Kopřivy, který skončil na zdi a dorážka neměla šanci projít přes hradbu těl. Domácí tak mohli slavit po závěrečném hvizdu rozhodčího Strouhala slavit.

-Cam-

M. Sláma:

J. Sklenář: První poločas jsme začali solidně. Rychle vstřelená branka a několik bohužel promarněných příležitostí. I tak to vypadalo na pohodový zápas. Bohužel jsme snad z první návštěvy Sparty dokázali inkasovat vlastní branku a najednou jsme hodně vypadli z role. Druhý poločas přinesl oživení díky dvěma střídajícím hráčům a především Brož hodně zlobil sparťany. Nakonec jsme přidali i třetí branku a tentokráte již znovu do správné sítě. Bohužel přes množství šancí jsme pojistku nepřidali a v poslední minutě se museli strachovat při trestném kopu z hranice šestnáctky. Beru tři body a tím i úspěšný vstup do sezóny.

fotogalerie od Šárky Krejčové:

fotogalerie od Jitky Čermákové: