publikováno: 23.8.2020 VÍTĚZNÝ OBRAT MUŽŮ PROTI ZAVIDOVU

FK  HŘEDLE   -     FC 05 ZAVIDOV "B"
                                            1.kolo okresního přeboru mužů

3 : 1   ( 0 : 1 )

branky: 65.min Jan Sláma - pok. kop, 87.min Bethel Amauwah, 91.min Jan Sláma  -  34.min Lukáš Kapoun
žluté karty: 31. Martin Somol, 42.min Zdeněk Žihla, 89.min Adam Vitner, 91.min Jan Sláma  -  89.min Lukáš Kapoun
červené karty:
rozhodčí: Jiří Týče - Jan Koukal (laik), Hanuš Minařík (laik)
diváků:  55

sestava FK Hředle: Malinovský - T. Čuda, Somol, Amauwah, Žihla - T. Vitner (55.min Vodrážka), Sláma, David Minařík, Hladký - Bechner, A. Vitner (90.min Brož)

sestava FC 05 Zvidov "B" : A. Kraus - Jelínek, D. Štiller (59.min J. Kraus), Vanický, Kapoun - Zuda (74.min Tran), Devera, Dvořák, Sixta - Sekyra, Neveďal

trenér: Richard Štiller

Po dlouhém „mistrovském“ fotbalovém půstu se fotbalový kolotoč rozeběhl i na okresních úrovních. Zelenobílí přivítali v prvním kole nového ročníku v „mutějovickém azylu“ nevyzpytatelnou rezervu Zavidova. A bylo se na co dívat ! Utkání nadstandardní úrovně přineslo rozuzlení až v poslední pětiminutovce, natěšená „Chmel aréna“ zažila vítězný obrat FKH !

Úvodní „oťukávaná“ trvala pouze deset minut, poté se již hrálo nahoru – dolů, šance se ale rodily převážně před brankou Krause. V 11. minutě napřáhl z dobrých 35 metrů D. Bechner a Kraus měl co dělat, aby tento pokus vytěsnil na roh ! Jen o pět minutek později to byl opět D. Bechner, kdo mohl v gólovce otevřít účet utkání – vysunutí A. Vitnera, ale v gól nepřetavil, … proti byl opět pozorný Kraus. V minutě 17. už „Chmel aréna“ dokonce zvedala ruce, J. Sláma vysunul D. Bechnera, jenž se vyhnul Vanickému a zpětnou přihrávkou proti noze vyzval V. Hladkého – před kterým již byla téměř prázdná branka – ke skórování. Jemná teč vracejícího se stopera Štillera ale posunula míč směřující do „kasy“ snad pět čísel vedle tyče ! Ve 21. minutě se zjevil ve velké šanci A. Vitner, jenž mohl postupovat sám na Krause, zvolil ale střelu, která minula tyč, podobně jako při pokusu Hladkého, doslova o centimetry ! Ve 27. minutě zblokoval další střelecký pokus A. Vitnera Sixta. Úvodní půlhodinku pak zakončil další dalekonosný, ale opět neúspěšný „projektil“ D. Bechnera. Na úvodních třicet minut slušná várka šancí, …. jenže ! Hosté sedrželi svého herního stylu, kdy v klidu drželi v defenzívě míč a následnými nákopy za obranu hledali své rychlé útočníky. Po jedné takovéto akci střílel nebezpečně Dvořák a vzápětí prověřil Malinovského i Devera. Ve 33. minutě zahrávali hosté Dvořákem rohový kop, na míč si naskočil téměř nikým nekrytý Kapoun a bylo to - 0:1 ! Vzhledem k dosavadnímu průběhu hry – šok ! I po obdržené brance to byli hráči FKH, kdo byl směrem k brance soupeře nebezpečnější a kdo si vytvářel příležitosti, … jen ta koncovka ! Ve 41. minutě A. Vitner obstřelil Štillera a jeho zatočená rána skončila na tyči ! V minutě 44. zmařil Zuda svým obětavým zákrokem další možnost zelenobílých, když vystihl brejkovou přihrávku D. Bechnera na D. Minaříka. A když se ve 46. minutě nepodařilo skórovat po nadýchaném centru B. Amauwaha ani J. Slámovi hlavou z pěti kroků – Kraus reflexivně vyrazil – zdálo se, že je zavidovská branka pro zelenobílé zakletá !

I úvodních patnáct minut druhého dějství přineslo vyrovnaný fotbal, víc příležitostí ale měli tentokráte hosté. Ve 46. minutě pálil nebezpečně Sekyra a jen o čtyři minutky později šli hosté do přečíslení tři na dva, Zuda obešel i Malinovského a míč směřující do branky vykopl až na poslední chvíli se vrátivší B. Amauwah ! V 53. minutě odvrátil Dvořákův nebezpečný obstřel na rohový kop vlastním tělem M. Somol. A když v 59. minutě vyhořel na V. Malinovském v gólové šanci i Neveďal, chytali se hosté nevěřícně za hlavy ! To ale ještě nevěděli, co je čeká ! Od 60. minuty začali zelenobílí stupňovat své útočné snažení, nejprve se v šestnáctce individuálně přes dva protihráče prosadil D. Bechner, jenže ze šesti kroků netrefil branku ! V 64. minutě byl před šestnáctkou faulován D. Bechner, jenž se sám ujal exekuce trestného kopu – Kraus jeho tvrdou ránu neudržel v rukavicích a dobíhající J. Sláma byl stažen jedním z obránců za dres k zemi – pokutový kop, … ze kterého se J. Sláma nemýlil – 1:1 ! Vyrovnávací gól posadil zelenobílé do sedla, hostům rychle docházely síly, směrem dopředu již nebyli nebezpeční a v defenzivě kupili pod tlakem chyby. Jednu z nich musel vyřešit dlouhým výběhem před dotírajícím Z. Žihlou gólman Kraus, kterému záhy vypomohl Vanický. Zavidovská defenziva odolávala úspěšně až do 86. minuty, kdy odvrátila rohový kop pouze k A. Vitnerovi, na jehož další centr do šestnáctky si naskočil B. Amauwah a precizní hlavičkou otočil vývoj utkání – 2:1 ! Definitivní tečku za utkáním udělal J. Sláma, jenž dokonale zužitkoval přihrávku D. Bechnera, „vychutnal“ si dva obránce hostí a „šajtlí“ do šibenice nedal Krausovi žádnou šanci – 3:1 ! Krátce nato s naprostým přehledem pískající sudí J. Týče zajímavý duel ukončil.

M. Sláma : V první řadě zde musím říci, že Zavidov byl velmi kvalitním soupeřem. První dějství přineslo na okresní poměry nadstandardní podívanou, ke které přispěla obě mužstva včetně rozhodčího. Bohužel, naše koncovka byla žalostná a místo toho, abychom dali alespoň tři, čtyři góly, tak jsme odcházeli do kabin za stavu 0:1 ! A kdyby přidali v úvodu druhé půle hosté pojistku, kdo ví, jak by se duel dál vyvíjel. Ale to je fotbal. Naši hráči opravdu makali, bojovali a dřeli až do konce, … a možná i proto si vítězství zasloužili. Všichni včetně trenéra J. Sklenáře zasluhují ode mě pochvalu a poděkování.

J. Sklenář: Jsem rád, že se nám povedlo vstoupit do soutěže vítězně. Dopředu bylo jasné, že proti rezervě Zavidova to bude těžké a to se také potvrdilo. V prvním poločase nám dělal velké problémy přechod zavidovských do útoku po pravé straně, kde nám dělal veliké problémy Kapoun. Spolu s jalovou koncovkou a jednou nepohlídanou standartkou to tak znamenalo poločasové jednobrankové manko. Ve druhém poločase byl Zavidov o něco aktivnější a hlavně nebezpečnější než jsem čekal, ale zhruba od 60 minuty to bylo již takřka na jednu branku a díky víře všech hráčů na hřišti se podařilo skóre otočit. Cením si nejen tří bodů, ale i výkonu všech hráčů.