publikováno: 31.5.2022 ZBYTEČNÁ PENALTOVÁ PROHRA NA OLEŠNÉ

Ve 23. kole zajížděl čerstvý okresní mistr na půdu sestupem ohrožené Olešné. Torzo zelenobílé sestavy, které dorazilo do olešenského areálu bez Slámy, T. Čudy, Koláře, Žihly, Kroupy a oproti minulé sestavě i bez Koláčka s Burešem, které po dvaceti minutách hry ještě rozšířil i zraněný A. Vitner, dlouho sahalo proti – rovněž hráčsky oslabenému domácímu celku – po třech bodech. Trestuhodně odehraná závěrečná půlhodinka ale předchozí snahu FKH naprosto devalvovala. Zisk jednoho bodu proti takovému soupeři je velkou ostudou !

FC PÁSOVÁ OCEL OLEŠNÁ           FK HŘEDLE
23.kolo okresního přeboru mužů

3 : 3  ( 1 : 2 )  pok. kopy 5 : 3

branky: 12.min Petr Kollmann, 64.min Jakub Černý, 69.min Tomáš Vodrážka   -   5.min  Adam Vitner, 37.min Tomáš Vitner, 62.min Denis Bechner
ŽK: 13.min Jakub Procházka, 15.min Matyáš Köhler   -   15.min Adam Vitner, 86.min Denis Bechner
diváků:  50
rozhodčí: Milan Šefara - Petr Jasanský, Jiří Sabo

sestava FC Pásová ocel Olešná: Zemjanek - Ivančík, R. Polášek, Hlavsa, Vrbata - Kollmann (32.min Přibík), J. Procházka, Itner, Černý - T. Vodrážka, Köhler (59.min Pavlíček)

trenér: Zdeněk Vopat

sestava FK Hředle: Malinovský - Rais, Houdek, Amauwah, Somol - T. Vitner, David Minařík, M. Vitner, Daniel Minařík (73.min Brož) - Bechner, A. Vitner (20.min Vodrážka)

Zelenobílí přitom nezačali vůbec špatně a již ve 4. minutě zužitkoval A. Vitner kolmou přihrávku svého bratrance M. Vitnera ve vedoucí branku, když procedil míč mezi dvěma beky až za záda Zemjanky – 0:1 ! Další střela A. Vitnera mířila těsně nad branku a s pokusem Bechnera si poradil domácí gólman. Jenž v 11. minutě rozehrál Polášek standardku z poloviny hřiště na rozeběhnutého Vrbatu, se kterým se nevrátil Bechner a po střele osamoceného, nikým nekrytého Kollmana byla vyrovnáno – 1:1 ! Hodně laciný gól ! O dvě minutky později vysunul Bechner do jasné tutovky M. Vitnera, vyběhnuvší Zemjanek ale tuto gólovku dokázal zlikvidovat ! I další momenty patřily FKH, Amauwah hlavičkoval nad branku, se střelou M. Vodrážky, ale i s povedenou ranou Bechnera si poradil Zemjanek. Mezi 27. - 30. minutou zahrozili hned dvakrát po nebezpečných standardkách T. Vodrážky domácí, v prvním případě odvrátili míč do bezpečí Dav. Minařík s Malinovským, ve druhém mířil Černý hlavou na zadní tyči mimo ! Ve 32. minutě vypíchl míč Procházka Dan. Minaříkovi a byl z toho nebezpečný brejk Köhlera, který odvrátil až obětavě se vrátivší Houdek ! Ve 35. minutě zahrozil po akci sourozenců Vitnerových opět Bechner, Zemljanek byl ale připraven. O minutku později prodloužil Bechner míč na T. Vitnera, jenž vnikl do šestnáctky a přízemní střelou nedal Zemljankovi žádnou šanci – 1:2 ! Domácí mohli korigovat ještě v závěru první půle – s nebezpečnou standardkou Poláška, ale i s následnou dorážkou Köhlera si výtečně poradil Malinovský ! Úvod druhé půle, ale i další postupné minuty patřily zelenobílým. V úvodní desetiminutovce nenašly dva pokusy Bechnera a jeden Amauwaha správný cíl. V 56. minutě předvedli parádní akci dorostenci, výstavní uličku M. Vitnera přetavil Dan Minařík v gólové obhození Zemljanka, vracející se Polášek ale ještě stačil ve skluzu míč směřující do opuštěné branky na brankové čáře odvrátit ! V 62. minutě zužitkovali zelenobílí svůj tlak, pohlednou akci sourozenců Minaříkových, napadání M. Vodrážky s M. Vitnerem a hrubku domácího obránce ve dvoubrankové vedení, … z hranice šestnáctky se trefil přesně k tyči Bechner - 1:3 ! Po této trefě si musela většina přítomných fanoušků myslet, že je rozhodnuto – a rozhodnuto být i mělo ! Bohužel nebylo ! V 64. minutě „tancovali“ kolem Černého hned čtyři hráči FKH tak dlouho, až si domácí hráč pohodlně připravil míč ke střele a ze 17 metrů trefil přesně – 2:3 ! A jen o minutku později mohlo být i vyrovnáno, s Pavlíčkovým nájezdem ze strany a s následnou střelou si ale „rozštěpem“ poradil Malinovský ! Co se nepovedlo Pavlíčkovi, napravil v minutě 69. T. Vodrážka, jenž využil hodně nepřesné rozehrávky Somola a po samostatném brejku prostřelilo Malinovského – 3:3 ! … A hosté se zbytečně domáhali toho, že branka padla z ofsajdu ! Nepochopitelnou „sedmiminutovku“ zelenobílých šlo ospravedlnit jen a jen rozhodující brankou, … a šance na to byly, Raisovi s Vodrážkou chyběl k lepšímu zakončení krok a když v 77. minutě nevyužili po vysunutí Amauwaha a křídelní přihrávce Bechnera své tutovky z hranice penalty T. Vitner a následně i M. Vodrážka, kterým gólové střely zablokovali obránci, mohli zelenobílí definitivně rozhodnout v 90. minutě po penaltovém faulu na M. Vitnera. Sudí Šefara, jenž začal duel tendenčně řídit až od domácího vyrovnání, ale odvahu na písknutí tohoto zákroku nenašel. Duel tak dospěl až do penaltového rozstřelu, ve kterém byli domácí stoprocentní, zatímco u zelenobílých penaltově selhal Dav. Minařík /pok. kopy – proměnili T. Vitner, M. Vitner, M. Vodrážka, neproměnil Dav. Minařík/

M. Sláma: První, co mě pořádně rozhodilo, byla nominace Šefary na toto utkání. Ano, toho Šefary, který se kromě jiné kauzy zapsal nesmazatelně do historiie hředelské kopané v památném utkání v Jesenici a o kterém budu již stále tvrdit, že by pískat prostě neměl / a není to jen názor můj. Vzorem pro mladé nastupující sudí určitě není. Obsazovací úsek rozhodčích na OFS v Rakovníku je ale patrně jiného názoru, a proto učinil nominaci, jakou učinil. Ale abych byl objektivní, musím zde uvést, že tendenčně řídil duel až od vyrovnání stavu na 3:3, … a tu příležitost jsme mu dali vlastně sami ! Takže za to, jak utkání nakonec skončilo – a to je podstata mého hodnocení – si můžeme úplně sami ! Od stavu 1:3 jsem tento duel nezvládli zejména po taktické stránce, dále díky obranným individuálním chybám a samozřejmě i díky neproměňováním šancí. Jsem zklamaný, bohužel už poněkolikáté. Takže otázka, co dál, stále přetrvává.

J. Sklenář: Jsem hodně zklamán. Ztratit takto rozehraný zápas, ve kterém jsme 80 minut dominantním týmem je prostě neomluvitelné. O třech našich inkasovaných brankách rozhodly tři , pro mě zcela nepochopitelné, individuální chyby. I tak jsme měli zápas dotáhnout do vítězného konce. Ovšem to, co se dělo v posledních dvaceti minutách utkání, z toho je mi smutno a přemýšlím nad tím, proč vůbec fotbal dělat. Slyšet po zápase od hráčů Olešné věty typu Šoty díky za tu penaltu nebo co chcete, tohle vás čeká v B třídě každý zápas...... A když ještě vidím výsledky ostatních zápasů v okresním přeboru. Má vůbec cenu věnovat čas a energii. Víc snad nemá smysl rozebírat.