# Aktuality

publikováno: 21.8.2022 ÁČKO MUŽŮ VEZE ZE LHOTY BOD

Takřka po šesti letech, se představili muži opět v krajské soutěži. A stejně jako při minulém působení v krajské B třídě, nepadla po devadesáti minutách hry žádná branka. A tak do Traverza arény putuje cenný bod. 

                                                                                                                                             
 SK LHOTA           FK HŘEDLE      
3.kolo I.B třídy skupiny A mužů

                                                             0 : 0  ( 0 : 0 )
 
 
ŽK: 31.min Jáchym Štoncner, 63.min Vladimír Kopačinský, 90.min Filip Adam, 92.min Tomáš Vlasatý - 26.mi David Mrázek, 58.min Martin Vitner, 63.min Ondřej Sedláček, 63.min Jiří Pelc, 65.min Adam Vitner, 80.min David Minařík
diváků:  90
rozhodčí: Jakub Šestořád - Vojtěch Braunšveig, Miloš Stejskal
 

sestava SK Lhota: Pejša - Vlasatý, Asník, D. Danylych, Čurda (53.min Adam) - Kopačinský (80.minAbrham), Zíka, Gerhard, Kala - Šíma (V. Danylych) Štoncner

trenér: Matyáš Kudela

 

sestava FK Hředle: Bečirovič - Rais, Mrázek, David Minařík, Pelc - T. Čuda (83.min Somol), Sláma, M. Vitner (91.min T. Vitner), Sedláček - Bechner, A. Vitner (89.min Vodrážka)

trenér: Jan Sklenář

 

V úvodním kole krajské I. B třídy zajížděli zelenobílí do Lhoty, tedy do vísky na Kladensku, kde se ještě v loňské sezóně hrála nejvyšší středočeská soutěž – krajský přebor ! Po sestupu z této soutěže ale vedení Lhoty přehodnotilo své možnosti – a po odchodu několik hráčů přihlásilo místo I. A třídy „pouze“ nejnižší krajskou soutěž - I. B třídu. Favorit utkání tak byl znám – v parádním fotbalovém prostředí tak mohlo začít utkání, v němž se střetla mužstva, která ještě před několika měsíci výkonnostně oddělovalo hned několik tříd !

Hráči FKH ale vstoupili do utkání nebojácně a hned v 1. minutě byli blízko prvnímu gólu, to když dlouhý nákop propadl za lhotské obránce a Bechner se zjevil sám před gólmanem Pejšou - pokus hředelského útočníka se ale bohužel, jen těsně mezi tyče nevešel ! V 6. minutě to byl opět Bechner, kdo z trestného kopu z 23 metrů pořádně protáhl pozorného Pejšu ! Hrálo se nahoru – dolů a v šancích nezůstávali pozadu ani domácí. Ve 12. minutě se po rychlé kombinaci ocitl ve vyložené příležitosti Čurda, ani on ale nemířil mezi tyče ! V minutě 16. zatočil nebezpečně míč ze standardky nad branku FKH rakovnický odchovanec a „fotbalový světoběžník“ Asník, aby se o minutku později mohlo měnit skóre na druhé straně, A. Vitner ale pobídku T. Čudy střelecky prováhal ! Ani jedno mužstvo ve své aktivitě nepolevovalo a fotbal se musel líbit. Ve 20. minutě se po vysunutí Sedláčkem snažil o gólové zakončení opět Bechner, Pejša byl ale znova proti ! A o tři minutky později to byl opět Pejša, kdo si poradil s tečovanou střelou A. Vitnera. Lhotští odpověděli hned 2x, oba střelecké pokusy Zíky ale skončily naštěstí pro FKH jen nad brankou Bečiroviče. Po klidnější herní pasáži se v další příležitosti FKH objevil Sedláček, jenž místo zpětné přihrávky volil střelu, která skončila na boční síti ! V minutě 39. podcenil skluz míče po mokré trávě Pelc, do souboje s Čurdou tak přišel o zlomek vteřiny později, … a byť se zákrok odehrál na samotné hranici šestnáctky, pískala se penalta ! Tu ale domácí kapitán Danylych poslal mimo branku !! I poslední pětiminutovka první půle přinesla ještě několik zajímavých okamžiků – David Minařík pálil z otočky nad branku a stejně se vedlo i M. Vitnerovi při jeho pokusu ze střední vzdálenosti. Ve 43. minutě se dopustil při rozehrávce před vlastní šestnáctkou „megahrubky“ domácí kapitán Danylych, jenž doslova „namazal“ A. Vitnerovi, který ale v „megatutovce“ vyhořel na gólmanovi Pejšovi ! A když se v poslední minutce neprosadil střelecky ani nadvakrát Asník, kteréh zblokoval Mrázek, šlo se do kabin za bezbrankového stavu. Fotbal ale musel bavit !

Druhé dějství již tak zajímavé nebylo, Poddžbánští pozměnili taktiku a více se soustředili na defenzívu s cílem aktivnějších kontrů. Domácí se hnali postupnými útoky za vítězstvím, naráželi ale na připravenou hředelskou defenzívu. V 63. minutě fauloval ostře Sedláček domácího hráče, za což uviděl správně žlutou kartu, jako mstitel však vrazil prudce oběma rukama do Sedláčka domácí Kopačinský, …žlutý kartónek pro domácího borce z ruky hlavního rozhodčího byl ale velkým výsměchem pro všechny přítomné, … a to dokoce i pro objektivní domácí. Od tohoto okamžiku se začal fotbal oboustranně hodně vytrácet, do té doby velmi dobře pískající sudí začal ztrácet „glanc“, začal tahat jednu žlutou kartu za druhou, kouskoval hru a některými svými výroky hodně dráždil hostující lavičku ! V 65. minutě natáhl k povedené střele Gerhardt a gólman FKH Bečirovič svým zákrokem předvedl, proč o jeho služby FKH tolik stál ! V minutě 69. natáhl ke střele z dobrých 28 metrů Bechner a míč prosvištěl jen těsně nad brankou Lhoty. V 75. minutě posoudil čistý zákrok Davida Minaříka na domácího útočníka hlavní arbitr víc než přísně, a byla z toho TOP standardka z velmi nebezpečné vzdálenosti, … a Danylych pálil do břevna ! Hosté odolávali optické převaze domácích i v dalších minutách, v 87. minutě se kopala proti FKH další standardka z velmi nepříjemné vzdálenosti, Bečirovič ale parádním zákrokem podržel hředelské naděje. Minutku před koncem utkání mohl jít sám na branku Bechner, bohužel jej ale zastavil praporek pomezního, ……. . Tři minuty nastavení trvaly z hředelského pohledu věčnost, zasloužený bod ale přesto obětavě bojující hráči nakonec uhájili. 

Hlasy po utkání:

J. Sklenář: Řekl bych, že zasloužená dělba bodů. V prvním poločase domácí působili o trochu více fotbalověji, ale gólovky jsme měli na nohách my. Bohužel oba útočníci střelecky selhali. Naopak před půlí jsme mohli inkasovat z pokutového kopu. Druhý poločas přinesl o poznání méně pohlednější fotbal z obou stran. Soupeř zlobil takřka jen ze standartek a my se naopak už nedokázali dostávat takřka k žádným útočným výpadům. Z postupem času to tak bylo na hřišti více a více vypjatější. Hráči zasluhují pochvalu za kvalitní výkon. A ten bod ze Lhoty určitě časem doceníme.

M. Sláma : Vzhledem k samotnému průběhu utkání jsme se ziskem bodu z dnešního duelu spokojeni. První dějství přineslo na I. B třídu oboustranně nadstandardní podívanou, hrálo se nahoru – dolů, šance se rychle střídaly na obou stranách, k vidění byly zajímavé momenty, včetně penalty. Domácí měli rychlejší přechod do útočné fáze podporovaný rychlou kombinací více hráčů, získávali i více odražených míčů, z čehož také těžili. My hráli jednodušeji, ale zato účelněji, prostě se na první půli dalo dívat. Druhé dějství již bylo jen odvarem půle první, od 65. - 70. minuty jsme se začali více věnovat defenzívě, domácí měli opticky více za hry, ale naráželi na naši pozornou obranu, za kterou stál ještě bezchybný Bečirovič. Bod bereme, ze Lhoty se nebudou ostatním mužstvům vozit lehce.

Foto 1