publikováno: 10.4.2023 DOROST POTVRDIL DOMÁCÍ VÝHRU V LIBUŠÍNĚ

S cílem potvrdit tři body z prvního jarního zápasu, cestoval dorost na hřiště Libušína. O tom, že bude mise úspěšná, rozhodl druhý poločas, ve kterém naši dorostenci dokázali po jednobrankovém náskoku z prvního poločasu, přidat další dvě branky a odvézt si domů zaslouženě tři body.

SK BANÍK LIBUŠÍN           FK HŘEDLE
17.kolo okresního přeboru dorostu

branky: 3.min Adam Kučera, 55.min Štěpán Amler, 90.min Vilém Tittelbach
ŽK: 50.min Michael Suchý  -  81.min Adam Kučera, 89.min Jakub Hornof
rozhodčí: Tomáš Poncar - Jan Šašek (laik), David Minařík (laik)

sestava SK Baník Libušín: Holas - Ekart, Taraba, Vysůček, Rubeš, D. Kysela, F. Kysela, Mucha, Suchý, Škrdlant, Červenka

střídali: Ježek, Šmíd, Klička, Kříž

trenér: Josef Fujdiar

sestava FK Hředle: Andrle - Pleier, J. Vitner, Kučera, Žák - Tittelbach, Minařík, Muška, Malecký - Hornof, Amler

střídali: Bureš, Mikšovic

trenér: Hanuš Minařík

Bez opor Roubíka a M. Vitnera, se museli obejít v zápase dorostenci v Libušíně. I přesto do zápasu nastoupili velmi aktivně  a úvodní tlak se vyplatil. To již po třech minutách se trefil Kučera. Představa, že úvodní branka náš tým uklidní, byla mylná. Našemu týmu se zhola nic nedařilo podle představ. Dorostenci nebyli schopni podržet balón v nějaké kombinaci a tak šance dlouho nepřicházeli. Za zmínku stojí břevno domácího týmu po trestném kopu a břevno našeho týmu po ráně Tittelbacha. A tak se do kabin odcházelo za nejtěsnějšího vedení našeho týmu.

Druhý poločas vyšel našemu týmu na výbornou. Přeskupení řad se ukázalo jako správný tah a náš tým začal dominovat. V pětapadesáté minutě se po rohovém kopu prosadil Amler. Několik závarů před branklou Baníku přežili domácí s hromadou štěstí. V posledních minutách se domácí Baník snažil ještě něco udělat s výsledkem. V devadesáté minutě zahrával rohový kop, jenže místo gólového zakončení domácích přišel rychlý brejk, který zakončil přesnou střelou k tyči Tittelbach a uzavřel tak účet zápasu.

H. Minařík: První poločas se nám nedařilo podržet balón a ani kombinace nám vůbec nešla, ale díky brzké brance jsme šli do kabin s vedením. Druhý poločas jsme přeskupili řady a začali dominovat a byla jen otázka času, kdy se prosadíme i brankově, což se nakonec ve druhém poločase dvakrát povedlo a my dovedli zápas k zaslouženému vítězství.