publikováno: 12.6.2023 DOROST V ZICHOVCI VYHRÁL A SKONČIL DRUHÝ

Třetí zápas v řadě čekal na dorostence. Ti tentokráte zajížděli do Zichovce, kde se poměřili se sdruženým týmem Zichovce a Pozdně. Při shodě okolností mohli dorostenci svoji soutěž vyhrát. A díky předehrávce Unhoště, která nečekaně padla na hřišti posledního Slavoje Kladno, bylo reálné poskočit na druhé místo.

SK ZICHOVEC            FK HŘEDLE
15.kolo okresního přeboru dorostu

branky: 9.min Michal Malecký, 15.min Martin Vitner, 23.min Vilém Tittelbach, 51.min Vilém Tittelbach
ŽK: 19.min Kuba Tomeš, 77.min Jakub Janek   -   55.min Jakub Hornof
rozhodčí: Michal Kalík - Josef Plechatý (laik), David Minařík (laik)

sestava SK Zichovec: Bednář - K. Tomeš, V. Tomeš, Formánek, Forster, Holub, Vacek, Šubrt, Piňdák, Janek, Sihela

střídali: Grünwald, Puta, Podroužek

trenér: Václav Doksanský

sestava FK Hředle: Andrle - Pleier, J. Vitner, Kučera, Žák - M. Malecký, M. Vitner, Hornof, Tittelbach - Minařík, Amler

střídali: D. Malecký, Mikšovic, Bureš

trenér: Hanuš Minařík

Zápas nemohl začít lépe. Během úvodní čtvrthodiny padly hned dvě branky. Převahu brankově vyjádřil již po devíti minutách Malecký a po čtvrthodině navyšoval Martin Vitner. Když v polovině prvního poločasu zvýšil Tittelbach na rozdíl tžřech branek, bylo takřka hotovo. Jenomže domácí neskládali zbraně ani za takto nepříznivého stavu a Andrle musel ukázat několik velmi dobrých zákroků. Nicméně ani přes snahu obou týmů do poločasu již žádná branka nepadla.

Domácí chtěli utkání ještě zdramatizovat, jenže Tittelbach rychlou brankou utnul jakékoli spekulování o tom, kdo získá tři body. Otevřený fotbal potom přinášel šance na obou stranách. Jenže domácí Bednář a neschopnost hostujících zakončovatelů již branku do sítě Zichovce nepřinesla. Na druhé straně se nenudil ani Andrle a několikrát si musel svými zákroky vychytat čisté konto.

A protože Lužná v Libušíně nezaváhala, tak titul okresního přeborníka získala ona. Náš dorost končí na výborném druhém místě a přesun do krajské soutěže je velmi blízko.