publikováno: 3.4.2023 DOROST ZAHÁJIL NA VÝTEČNOU

Přímý souboj o třetí místo, čekal na úvod jara dorost. Ten přivítal na domácím hřišti tým Stehelčevse, kde na podzim prohráli vysoko 6:1. Odveta se dorostencům podařila se vším všudy.

FK HŘEDLE            SK STEHELČEVES
16. kolo okresního přeboru dorostu

7 : 1  ( 3 : 1 )

branky: 15.min Michal Malecký, 35.min Vilém Tittelbach, 37.min Vilém Tittelbach, 58.min Martin Vitner - pok.kop, 59.min Štěpán Amler, 79.min Jakub Hornof, 81.min Daniel Minařík  -  17.min Adam Cába
ŽK: 23.min Jakub Hornof   -   6.min Filip Šťáhlavský, 6.min Moichal Šťáhlavský, 23.min David Záruba
diváků:  50
rozhodčí: Lubomír Kozák - David Minařík (laik), Filip Bodnár (laik)

sestava FK Hředle: Andrle - Pleier, J. Vitner, Kučera, Hornof - Tittelbach, M. Vitner, Muška, Malecký - Minařík, Amler

střídali: Bureš, Žák

trenér: Hanuš Minařík

sestava SK Stehelčeves: Musel -Stelšovský, Tůma, F. Šťáhlavský, Záruba, Dobrocsanyi, Štan, D. Procházka, M. Šťáhlavský, Cába, Najšel

střídali: Moucha. M. Procházka, Krejcar, Holan, Müller

trenér: Ladislav Kozák

Dobrý start do zápasu potvrdili zelenobílí po čtvrt hodině, kdy je poslal do vedení Malecký. Soupeř však nechtěl zůstat pozadu a hodně hrozil. Odměna přišla tak hned dvě minuty po vedoucí brance, kdy hosté srovnali Cábou. Pohledný a otevřený fotbal z obou stran se hrál i nadále a šance byly na obou stranách. Brankově to nakonec vyšlo v pětatřicáté minutě, kdy domácí tým poslal do vedení Tittelbach. A za dvě minuty přidal Tittelbach druhou branku a domácí tak odskočili o dvě branky. Jeden ze stěžejních momentů zápasu. Hosté nic nebalili, ale své šance v branku přetavit nedokázali.

Druhý poločas začal tlakem hostujícího týmu, který se snažil na domácí tým dotáhnou. Dorost však odolával a tak rozhodnutí přišlo takřka po hodině hry. To se z pokutového kopu trefil Martin Vitner a hodně otupil snahy hostů. Když za minutu přidal další branku Amler, bylo rozhodnuto. Konečnou podobu výsledku dali v poslední čtvrthodině Hornof a Dan Minařík, kteří přidali po brance a tak se dorost mohl radovat z vysokého vítězství.

H. Minařík: Dnes jto byl hodně těžký zápas i když výsledek vypadá jednoznačně. Za stavu 1:1 jsme přečkali šance soupeře a odskočili na 3:1. O poločase jsme trošku přeskupili obranné řady. Nově zformovaná obrana si dokázala poradit s tlakem hostujícího týmu na začátku druhého poločasu. Další rychle ppo sobě jdoucí dvě branky odpor soupeře definitivně zlomili. Kluci odvedli velmi dobrou práci, za kterou jsou odměněni třemi body. Jsem rád, že jsme mohli potěšit fanoušky velmi dobrým výkonem a krásnými akcemi, po který ch jsme vstřelili sedm branek.