publikováno: 18.10.2023 I REZERVA INKASOVALA TVRDÉ KO

Velmi těžká písemka čekala na rezervu. Ta zajížděla na hřiště Lubné, tedy týmu, který v minulé sezóně ještě bojoval s naším prvním týmem v krajské soutěži. Při souběhu zápasu s prvním týmem tak bylo jasné, že hráčská výpomoc bude pouze z týmu dorostu, který hrál svůj zápas dopoledne. Nakonec do zápsu naskočilo pět dorostenců.

TJ BANÍK LUBNÁ               FK HŘEDLE "B"
11.kolo HB KLINIKA Okresní přebor mužů

branky: 8.min Martin Hranai, 42.min Robert Henzély, 44.min Petr Košťál, 51.min Martin Hranai, 61.min Dominik Varyš, 67.min Martin Hranai, 69.min Dominik Varyš, 82.min Denis Vopat, 86.min Dominik Varyš
ŽK: 23.min Vojtěch Šmíd
rozhodčí: Petr Bohatý - Ondřej Blokeš, Josef Váňa ml.

sestava TJ Baník Lubná: Herink - Kříž, Kollár, Mareš, Košťál (62.min Klik) - Jirásek, Trejbal, Mareš, Vopat - Varyš, Hranai (72.min Matějka)

trenér: Iv se to Kapoun

sestava FK Hředle "B": Malý - Beránek, Zilcher, Hladký, Brož - Vodrážka, D. Šmíd, Andrle (62.min Smutný), V. Šmíd (46.min Dolejš) - Hornof, Sajner (72.min Kučera)

trenér: Václav Holý

Premiéru v brance mezi muži si odbyl Dominik Malý a jeho čisté konto vydrželo pouhých 8 minut. To Hladký zahrál krátkou malou domů a domácí Hranai nedal šestnáctiletému dorostenci v brance žádnou šanci a dostal domácí do vedení. I nadále hrálo prakticky jen jedno mužstvo a to domácí. Jenomže ti i přes výborné šance nedokázaly navýšit své vedení. Zlom tak přišel až v poslední pětiminutovce poločasu, kdy se prosadili Henzély s Košťálem a tak domácí šli do kabin nakonec s pohodlným tříbrankovým náskokem.

Jestli hosté měli nějaké myšlenky na to, jak zdramatizovat zápas, tak je domácí Baníkovci utnuli hodně rychle. Po šesti minutách druhého poločasu se trefil podruhé v zápase Hranai a nebylo co řešit. Po hodině hry přišla desetiminutovka, ve které rezerva inkasovala třikrát. Postupně se trefil Varyš, Hranai, který zkompletoval hattrick a poté znovu Varyš. Debakl v závěru dokonal Vopat a druhým hattrickem v zápase i Varyš. Černý víkend našich týmů byl tak dokonán.

Václav Holý: Do Lubné jsme přijeli s tím, že můžeme jen překvapit. Věděli jsme o kvalitě soupeře, navíc jsme měli souběh s A-týmem. Některé góly jsme si dali sami po vlastních chybách a soupeři tak zápas usnadnili. V závěru jsme byli odevzdaní a soupeř přidal další góly. Na zápase pořádně není co hodnotit, prohráli jsme rozdílem třídy.