publikováno: 9.10.2022 INFARKTOVÝ ZÁPAS ROZHODLO ÁČKO V POSLEDNÍCH MINUTÁCH

V 8. kole zavítal do Traverza arény „čtrnáctibodový“ soused zelenobílých v tabulce - kvalitní soupeř z Kladenska - TJ Sokol Vraný ! Soupeř, který dosud jako jediný dokázal porazit jinak suverénního lídra tabulky z Tuchoměřic ! Na druhou stranu soupeř, který zatím jako jediný „daroval“ bod dosud poslední Lubné ! Dal se tak očekávat hodně vyrovnaný a výsledkově otevřený souboj ! A samotný průběh utkání tomu musel dát jen a jen za pravdu – taková „horská dráha“ se totiž v těchto soutěžích jen tak nevidí, „vláček“ z ní ale nakonec zastavil ve vítězné domácí stanici, … nutno dodat, že zejména díky vydařené závěrečné pětiminutovce !

FK HŘEDLE            TJ SOKOL VRANÝ
10. kolo I.B třídy skupina A mužů

6 : 3  ( 3 : 3 )

branky: 4.min Denis Bechner, 22.min Adam Vitner, 26.min Denis Bechner84.min Jan Sláma - pok. kop, 89.min Adam Vitner, 90. +2min Denis Bechner   -   3é.min Tomáš Kubík - pok.kop, 33.min Daniel Havlovec, 45.min Tomáš Kubík
ŽK: 2.min Jiří Pelc, 4+.min Martin Somol, 62.min Martin Vitner, 87.min Denis Bechner  -  47.min Jan Jeřábek, 82.min David Cimrman
diváků:  90
rozhodčí: Michal Palek - David Špicl, Jakub Hamouz

sestava FK Hředle: Bečirovič - Pelc (46.min Rais (90. +1min J. Vitner)), Mrázek, David Minařík, Somol - T. Čuda, Sláma, Kolář, M. Vitner (70.min T. Vitner) - Bechner, A. Vitner (90.min Daniel Minařík)

sestava TJ Sokol Vraný: Adamus - Jaráb, Kostovčík, Fedrhanc, Kubík, Jeřábek, Kejval (85.min Hrůnek), Růžička, Volf, Havlovec, Novák

trenér: David Cimrman

Po úvodním nebezpečném ataku hostujícího mužstva, kdy na brankové čáře musel za Bečiroviče zasahovat Mrázek, uvolnil ve 4. minutě A. Vitner Bechnera, jenž odvážně vnikl mezi dvěma vranskými zadáky do šestnáctky a střelou mezi nohy poprvé překonal gólmana Adamuse – 1:0 ! Odpověď Vraného mohla být okamžitá, to by ale Kubík musel z 10 metrů lépe trefit míč, … ten skončil v rukavicích Bečiroviče. V minutě 13. se dostal po akci T. Čudy a A. Vitnera do gólové příležitosti, které většinou proměňuje, opět Bechner – tentokrát měl ale - naneštěstí pro FKH - vychýlenou mušku ! Jen o dvě minutky později vysunul uličkou Sláma A. Vitnera, ten ale svoji nejvhodnější střeleckou pozici doslova prováhal a vranská defenziva na poslední chvíli zasáhla ! Hosté nevynechávali žádnou příležitost k protiofenzívě, jejich přechodová fáze byla velmi produktivní, chybělo ale zakončení. Celkově se hrála oboustranně svižná, nadstandardní první půle, během které si museli diváci přijít na své. Zvláště, když domácí borci byli hodně produktivní – v 17. minutě si Adamus poradil se střelou T. Čudy a vzápětí prosvištěl projektil Bechnera kolem tyče. Ve 23. minutě posunul aktivní T. Čuda míč na A. Vitnera, jenž jej z hranice šestnáctky uklidil, jak jen nejlépe mohl – 2:0 ! A když o tři minutky později vybídl po individuální akci Sláma ke gólovému zakončení Bechnera – 3:0, … vypadalo to s hosty všelijak ! Ve 29. minutě mohl skóre ještě navýšit po pasu Somola a přihrávce A. Vitnera M. Vitner, z dobré pozice ale pálil pouze nad branku ! A pak to přišlo – gólový zvrat, … Vraný totiž i přes třígólovou ztrátu předváděl po celou dobu – zejména směrem dopředu – velmi dobrý, pohledný fotbal ! Ve 30. minutě fauloval Mrázek v šestnáctce hostujícího forvarda a Kubík, jenž se v minulém kole prezentovat hattrickem, z pokutového kopu s přehledem snížil – 3:1 ! O tři minutky později podnikli hosté rychlý kontr do otevřenější obrany FKH a Havlovec prohození míče svého spoluhráče zkušeně zužitkoval – 3:2 ! Dvě po sobě rychle jdoucí branky sebraly domácím „vítr z plachet“, nadále se hrál sice oboustranně rychlý a pohledný fotbal, byli to ale v této fázi utkání hosté, kdo využíval „zaskočení“ zelenobílých a kdo více diktoval tempo hry. V době, kdy už se viděla obě mužstva pomalu v kabinách, podnikli hosté další povedený, rychlý a kombinačně úspěšný kontr, který po finální přihrávce Havlovce zakončil Kubík – 3:3, … a tříbrankové vedení bylo tatam !

Druhé dějství již zdaleka nedosahovalo takových kvalit jako dějství první, tempo opadlo, čekalo se na soupeřovu chybu, další branka by totiž hodně napověděla, jak duel pravděpodobně dopadne. Hosté byli od úvodu druhé půle lepším mužstvem, byli silnější na míči a trpělivě hledali skulinky v již kompaktnější defenzivě FKH. Opravdu vyloženou příležitost si ale nevytvořili. V 61. minutě skončil spíše náhodný, ale o to nepříjemnější střelecký pokus jednoho z hostujících hráčů téměř z poloviny hřiště i díky zásahu Bečiroviče na břevně branky. Po následném rohovém kopu poslal Jeřábek míč nebezpečně podél celé branky, nikdo naštěstí nedorážel ! V minutě 68. si se standardkou Jarába poradil Bečirovič. Zelenobílí byli v útlumu, bránili ale pozorně a „zoubky“ začali vystrkoval až od 70. minuty – střela A. Vitnera ale skončila díky teči jen na rohovém kopu, pokusu Bechnera po akci T. Vitnera chyběly prozměnu směr i razance. Na druhé straně se drali do příležitosti Havlovec s Kubíkem, zelenobílou defenzivu ale neprotlačili ! Závarem v 83. minutě - kdy střelecky neuspěli Bechner, T. Vitner a ani A. Vitner - odstartovali zelenobílí poslední - pro FKH veleúspěšnou a naopak pro hosty až příliš krutou – fázi utkání ! O minutku později vybojoval Bechner zdánlivě ztracený míč, vnikl s ním do šestnáctky, kde jej nedovoleně zastavil hostující obránce – pokutový kop ! A Sláma z něj poslal gólmana na druhou stranu – 4:3 ! Hosté začali hrát vabank, byli stále nebezpeční, pokusy Kubíka a jeho spoluhráče „vymodlit si“ pokutový kop ale hlavního arbitra „neošálily“ ! A tak udeřilo na druhé straně, A. Vitner sice ještě svoji první gólovku zahodil, v 89. minutě ale potáhl míč středem hřiště Dav. Minařík a uličkou vybídl A. Vitnera k úspěšnému reparátu – 5:3 ! V první minutce nastavení mohl zpečetit vítězství Dan Minařík, jenž šel sám na gólmana Adamuse, … ten jeho pokus vyrazil pouze k Bechnerovi, který přesnou ranou zkompletoval svůj hattrick – 6:3, a udělal i definitivní tečku za tímto z hlediska vývoje „hodně zvláštním“ duelem ! Utkání rozhodovali velmi dobře rozhodčí Palek, kterému na lajnách asistovali Špicl a Hamouz.

J. Sklenář: Zápas, který se musel divákům líbit. Trenérům už rozhodně méně. Vstup do zápasu jsme měli opravdu výborný a po třetí brance, jsme ztratili naprosto ostražitost směrem dozadu. Hráči si mysleli, že soupeři nadělí další branky a zapomínali na zadní vrátka. I přes upozorňovánní v kabině ohledně ofenzivní síly Vraného i to, že dokázali už otočit nepříznivý výsledek s Tuchoměřicema, to směrem dozadu skřípalo. Dvě rychlé branky soupeře nás zcela vyhodily ze sedla a my se do něj nedokázali dlouho vyškrábat zpátky. I ve druhém poločase se hrálo do 70 minuty podle not Vraného, ale po některých střídáních a přesunech v sestavě, jsme se dokázali do utkání rovnoceně vrátit. Od 80 minuty jsme se už dokázali dostávat do šancí a po vstřelené čtvrté brance, se prozměnu rozsypal soupeř. Těchto třech bodů si musíme hodně vážit, protože jsme hráli proti jednomu z top týmů v soutěži, který má obrovskou sílu dopředu.

M. Sláma :To se jen tak nevidí, vypracovat si během 25 minut tříbrankový náskok - který dle mého názoru mohl být i vyšší - a za dalších 20 minut o něj přijít ! Pod vlivem euforie jsme se hnali, nevím kam. A hosté, kteří i přes třígólové manko hráli velmi dobře, nás za to potrestali. Přitom jsme o jejich síle věděli, … vždyť dokázali z 1:3 na 4:3 obrátit i duel proti suverénním Tuchoměřicím! Pro diváky, ale i pro hráče to muselo být něco – „z nebes rovnou na zem“, ….. a to hodně tvrdě. Jinak ale první dějství bylo fotbalově oboustranně kvalitní. V tom druhém, které již tak kvalitní zdaleka nebylo, byli lepším mužstvem hosté, gólové příležitosti si ale nevytvořili, naše přeskupená defenzíva již působila mnohem kompaktnějším dojmem. A pak přišlo v závěrečných minutách rozuzlení – pro nás a naše fanoušky úchvatné, … pro hosty, kteří zanechali v Traverza aréně vynikající dojem, prozměnu hodně kruté !