publikováno: 19.6.2022 MISTROVSKÉ ZAKONČENÍ SEZONY

Již jako jistý vítěz soutěže, přivítali muži poslední Rynholec, který ještě živil naději na záchranu. K tomu potřeboval vyhrát a doufat, v příznivý výsledek zápasu Tatranu Rakovník s Řevničovem. Jestli nějaká naděje pro Baník žila, tak skončila v 18 minutě, kdy se domácí trefili poprvé. Postupně pak navyšovali skóre až na konečných třináct a dvě inkasované branky znamenaly jen malou vadu na kráse. Poté již mohly naplno propuknout oslavy.

FK HŘEDLE            TJ BANÍK RYNHOLEC
26.kolo okresního přeboru mužů

13 : 2  ( 6 : 0 )

branky: 18.min Tomáš Čuda, 29.min Denis Bechner, 32.min David Minařík, 35.min Adam Vitner,  39.min Tomáš Čuda, 39.min Adam Vitner, 50.min Viktor Malinovský -pok. kop, 62.min Denis Bechner, 79.min Denis Bechner, 81.min Daniel Minařík, 82.min Denis Bechner, 85.min Adam Vitner, 89.min Tomáš Liprt   -   64.min Tomáš Perlík, 72.min Milan Beran
ŽK: 50.min Tomáš Perlík
diváků:  100
rozhodčí: Milan Vyhnanovský - Jiřří Sabo, Petr Bohatý

sestava FK Hředle: Malinovský - Rais, Somol, Bureš, Žihla (49.min Brož) - T. Vitner (78.min Malecký), M. Vitner (59.min Daniel Minařík), David Minařík (49.min Vodrážka), T. Čuda (59.min Liprt) - Bechner, A. Vitner

sestava TJ Baník Rynholec: Humr - Měsíček, Kedroň, Mrázek, Fonod - Matějka, Chvaščák (31.min Kemr), Dadák, Perlík - Beran, Hladík

trenér: Petr Rajgl

I v posledním kole okresního přeboru šlo oběma mužstvům o hodně – zatímco zelenobílí si chtěli spravit chuť po posledních špatných výsledcích s „ohroženými“ mužstvy, … chtěli potvrdit nedobytnost Traverza arény a chtěli si udělat pohodovou výchozí pozici před následující dokopnou, … tak hosté hráli o holé přežití v okresním přeboru !

Herní projev Baníkovců, kteří navíc do duelu o vše dorazili v prořídlé sestavě, měl ovšem „hlavu a patu“ jen několik minut. Zelenobílí, kteří ještě také nehráli zdaleka v optimálním složení, zahrozili již v 6. minutě Dav. Minaříkem, jehož hlavička skončila na tyčce „gólmana“ Humra ! Bezzubí hosté tak odolávali až do minuty 18., kdy se poprvé i s přispěním hostujícího brankáře prosadil T. Čuda – 1:0 ! Víc než kriticky pak pro hosty vyzněla „desetiminutovka“ mezi 29. - 39. minutou, kdy Baníkovci inkasovali hned pětkrát ! O branky se podělili Bechner, Dav. Minařík, 2x A. Vitner a opět i T. Čuda – 6:0 ! O všem tak bylo rozhodnuto !

Druhé dějství se tak spíše jen dohrávalo, u „zlomeného“ hostujícího celku bylo sympatické, že to totálně „nevzdali“ ani po inkasování dalších dvou branek z kopaček Malinovského, jenž proměnil pokutový kop a Bechnera – 8:0 ! Naopak, bezstarostnou hru domácích hráčů dokázali Baníkovci v rozmezí 62. - 70. minuty nejprve Perlíkem a poté i Beranem zkorigovat – 8:2, z čehož neměl radost zejména domácí gólman, který přišel zbytečně o čisté konto. To už bylo ale ze strany hostujícího celku úplně vše. Ve zbývající dvacetiminutovce totiž museli již jen „lovit“ míč ze své sítě – a to hned pětkrát, …když se gólově k renomovaným střelcům Bechnerovi (2x) a A. Vitnerovi přidali i dva dorostenci – T. Liprt a premiérově i Dan Minařík – 13:2 !

M. Sláma: Baník neměl žádnou šanci, snad nás to naladilo na pohodovou letní přípravu, která začne velmi brzy. Nejbližší dny ukážou, co dál, ….. Baník už má jasno, my ještě ne.

J. Sklenář: Do dnešního zápasu už byla setava podstatně lepší a bylo to znát. Na výsledku se podílela i hodně oslabená sestava soupeře a více se asi nemá k zápasu cenu vyjadřovat. Chtěl bych poděkovat všem co se na výsledku celé sezóny podíleli i všem hráčům. Každý z nich určitě ví, jak jsem byl s nimi spokojen a jaké jsem měl k nim výhrady. Teď je čas oslavovat a kam povedou naše další kroky ukáží brzké dny.