publikováno: 22.10.2023 MUŽI DOMA NEZAVÁHALI - PORAZILI REZERVU HOSTOUNĚ

Další z důležitých zápasů sehrál v Traverza aréně první tým mužů. I přes nešťastný začátek zápasu zápas zvládl, když celý zápas kontroloval a dokázal i svoji převahu vyjádřit čtyřmi vstřelenými brankami. Rezerva Hostouně, tak odjela s prázdnou.

FK HŘEDLE            TJ SOKOL HOSTOUŇ "B"
12.kolo ERDINGER Alhkoholfrei I.B třídy skupina A mužů

4 : 1  ( 3 : 1 )

branky: 12.min Tomáš Vitner, 15.min Denis Bechner, 44.min Tomáš Vitner, 87.min Denis Bechner - 2.min David Mrázek - vlastní

ŽK: 10.min David Minařík, 35.min Vilém Tittelbach  -  32.min Jakun Šikanedr, 33.min Matěj Zíka, 35.min Jakub Svoboda

ŽK: 72.min Matěj Zíka

rozhodčí: Marek Soukup - Josef Blížil, Jan Stehlík

delegát FA: Michal Beneš

sestava FK Hředle: Bečirovič - Rais, Mrázek, David Minařík, J. Vitner - T. Čuda (63.min Daniel Minařík), Sláma, M. Vitner, T. Vitner (82.min Sahaidak) - Bechner (87.min Brož), Kolář (28.min Tittelbach)

sestava TJ Sokol Hostouň "B": Ondrejička - Sihnaievskyi, Dědeček (48.min Hlava), Vojcickyj, Svoboda - Feko, Inneman, Zíka, Hlaváček - Šikanedr, Civín

trenér: František Motlík

Po dalším katastrofálním výkonu a výsledku z venkovního utkání - tentokrát v Dobrovízi - přivítali zelenobílí v Traverza aréně rezervní tým třetiligové Hostouně s jediným cílem - zvítězit ! Pouze tříbodová výhra mohla hráče FKH udržet v boji o střed tabulky a tudíž i o možnou záchranu soutěže. Zelenobílým nahrávalo domácí prostředí, ve kterém odvádějí diametrálně odlišné výkony oproti zápasům na hřištích soupeřů a dále fakt, že rezerva Hostouně se nacházela na posledním místě tabulky a podobně jako FKH si dosud ze hřiště soupeře nepřivezla ani bod.

Když se již ve 2. minutě opřel z dobrých 23 metrů do míče jeden z hostujících středopolařů a Mrázek nechtěně tečoval tuto střelu do protipohybu Bečiroviče – 0:1, opět se ukázalo, že v letošní sezóně nepatří začátky zápasů zrovna k nejoblíbenějším pasážím utkání zelenobílých ! V 10. minutě propadli domácí hráči ve středu pole a byl z toho nebezpečný brejk, který musel hasit na poslední chvíli Dav. Minařík za cenu žluté karty – následná standardka Hostouně skončila naštěstí pro FKH pouze v dobře postavené zdi ! Od tohoto okamžiku ale začali hru ovládat Poddžbánští, Ve 12. minutě získal míč na vlastní šestnáctce M. Vitner, jenž se rychlou individuální akcí dostal zcela sám až do šestnáctky soupeře a křižnou přihrávkou vybídl k vyrovnání svého bratra T. Vitnera – 1:1 !  Jen o tři minutky později zahrával autor vyrovnávací branky standardku ze středu hřiště do hostouňské šestnáctky, kde míč tečoval jeden z hráčů na Bechnera, který s velkou dávkou štěstí ramenem přeloboval vybíhajícího Ondrejíčku – 2:1 ! A rychlý obrat byl na světě ! I další minuty prvního dějství patřily zelenobílým, v 17. minutě vysunul Sláma do křídla T. Vitnera, s jehož střelou z úhlu si Ondrejíčka - byť nepříliš jistě - poradil ! V minutě 23. si oba hráči role vyměnili, když s chutí hrající T. Vitner vyslal kolmicí do gólovky Slámu, jenž vybíhajícího Ondrejíčku překonal, hostujícího gólmana ovšem stačil zastoupit za ním stojící spoluhráč. Ve 25. minutě prosvištěl nad břevnem Bečiroviče míč z kopačky Šikanedra ze standardky, razanci tato vydařená střela určitě měla, … současně to bylo na dlouhé minuty vše, co hostouňští hráči vyprodukovali. V minutě 29. si solidní pobídku T. Čudy až příliš předkopl Tittelbach a vybíhající Ondrejíčka tak měl o zlomek vteřiny více času, aby jeho příležitost zlikvidoval. Poslední čtvrthodinka první půle se nesla spíše ve znamení boje o střed hřiště a k vidění byly místo pohledných akcí spíše žluté karty. Fotbalově tak odpověděli domácí až v minutě 43., kdy Bechner podržel zkušeně ve středu pole míč a po otočce vyslal parádní uličkou do gólovky T. Vitnera, jenž nezaváhal ani podruhé – 3:1 ! Do kabin tak odcházeli hráči FKH s dvoubrankovým vedením !

Druhou půli otevřela vydařená střela Bechnera, kterou Ondrejíčka vytěsnil konečky prstů mimo tyče a Tittelbach byl u možné dorážky o chvilku později než jeden z domácích obránců. A když gólem neskončily ani další dva střelecké pokusy v podání Bechnera a Slámy, zahrozili na druhé straně i hosté. V 57. minutě to po střele Innemana, kterou tentokrát tečoval do protipohybu Dav. Minařík, v Traverza aréně jen zahučelo, situace totiž hodně připomněla moment ze druhé minuty utkání, kdy se hosté podobným způsobem dostali do vedení ! Jen o dvě minutky později ztlumil ve své náruči další tvrdou ránu Innemana Bečirovič. V minutě 61. dal o sobě na druhé straně vědět prozměnu Ondrejíčka, jenž zlikvidoval zakončení T. Čudy po kombinaci Titelbacha s Raisem. A v minutě 67. ztroskotala parádní „dorostenecká“ kombinace po ose J. Vitner, Dan Minařík, Tittelbach a znova Dan Minařík na nepříliš vydařeném zakončení ! Hosté nic nevzdávali a v minutě 69. se pokusil střelou z úhlu překvapit „Javora“ Svoboda, míč si ale cestu do branky nenašel !  V minutě 73. zastavil další vydařenou akci dorostenců až za cenu faulu na pronikajícího Tittelbacha hostující Zíka, jenž po druhé žluté kartě uviděl záhy i kartu červené barvy ! Následnou standardku M. Vitner v branku nepřetavil ! Závěrečné minuty byly ze strany FKH zbytečně hektické, přitom stačilo proti oslabenému soupeři držet míč, hlídat si výsledek a trpělivě čekat na další příležitost. Ty nakonec přišly až v závěrečné pětiminutovce – Bechner ale přesný dlouhý pas Mrázka nezužitkoval, J. Vitner se megašance po akci Sahaidaka a Dana Minaříka doslova zalekl, a tak finální podobu výsledku musel dát až ten nejzkušenější střelec, který kdy v zelenobílém po hřišti běhal. Trefou k tyči nerozjásal Traverza arénu  po akci Tittelbacha s M. Vitnerem nikdo jiný, než Bechner - 4:1 !

Utkání rozhodoval velmi dobře rozhodčí Marek Soukup, kterému na lajnách asistovali Josef Blížil a Jan Stehlík. Delegátem utkání byl pan Michal Beneš.

J. Sklenář: Do zápasu jsme vstoupili hodně nešťastně, když jsme si hned z první akce a střely, která mířila mimo, dali vlastní branku. To nás v úvodní desetiminutovce trochu vyvedlo z rovnováhy. Naštěstí vcelku rychle jsme dokázali vyrovnat a dostat se do vedení. Od té doby jsme měli zápas pod kontrolou. Hostouň jsme k ničemu nepouštěli a hráli trpělivě směrem dopředu. Těsně před půlí jsme přidali třetí branku, která rozhodla. Druhou půli jsme hráli stále zodpovědně dozadu a soupeře kromě dvou střel ze střední vzdálenosti do ničeho nepustili. Důležité tři body, které nás stále drží ve hře. Musíme ale už začít bodovat i venku, ale na Lánech to rozhodně jednoduché nebude.

Sláma : Dnes zahráli kluci solidně a výhra je neprosto zasloužená. Je ale nutné, abychom domácí výkony dokázali zopakovat i na hřištích soupeřů, kde se nám naopak vůbec nedaří. V sobotu k tomu budeme mít příležitost na Lánech.

fotogalerie od Šárky Krejčové: FK Hředle - TJ Sokol Hostouň "B"