publikováno: 25.9.2022 MUŽI PO TÉMĚŘ TŘECH LETECH V TRAVERZA ARÉNĚ PROHRÁLI

Téměř tři roky trvala neporazitelnost prvního týmu mužů v Traverza aréně. Naposledy všechny body odevzdali 12. 10. 2019 rezervě Zavidova. Nyní Traverza arénu vyloupil Sokol Tuchoměřice. A lze nutno dodat, že zcela po zásluze, když domácí prakticky k ničemu nepustil a celých devadesát minut měl utkání pod kontrolou.

FK HŘEDLE            TJ SOKOL TUCHOMĚŘICE
8. kolo I.B třídy skupina A mužů

0 : 3  ( 0 : 2 )

branky: 34.min Edis Šahini, 40.min Edis Šahini - pok. kop, 52.min Edis Šahini
ŽK: 33.min David Mrázek, 68.min Adam Vitner, 77.min Jiří Pelc   -   43.min Antonín Valášek
diváků:  60
rozhodčí: Patrik Sandev - Michal Štefan, Josef Žemlička

sestava FK Hředle: Bečirovič - Rais (74.min J. Vitner), Mrázek, Pelc, Somol - T. Vitner (61.min Hladký), T. Čuda, M. Vitner, Sedláček - Bechner (85.min Malecký), A. Vitner

sestava TJ Sokol Tuchoměřice: Kučera - Tecl, Rovný, Stehno (81.min Kejmar), Valín (25.min Jeslínek ml.) - Valášek (83.min Klobáska), Hájek, Sulík, Štědrý - Vegricht, Šahini

trenér: Jiří Jeslínek st.

Po dalším nečekaném vítězství zelenobílých na hřišti soupeře v Libušíně, zavítal do Traverza arény ambiciózní klub z Tuchoměřic „prošpikovaný“ mnoha hráči se zkušenostmi z vyšších soutěží – s fotbalovou legendou na trenérském postu Jiřím Jeslínkem a v kádru čerstvě i s jeho synem Jiřím Jeslínkem ml., jenž ještě v nedávné minulosti hájil dres hned několika prvoligových klubů – včetně pražské Sparty ! Domácí hráčský kádr zužovaný mnoha dlouhodobějšími absencemi, které se po utkání v Libušíně ještě rozrostly o zraněného J. Slámu, tak musel čelit mužstvu, které se bude zcela jistě ucházet o postup do vyšší soutěže ! Na hřišti byl znát kvalitativní rozdíl obou mužstev od prvních minut, …domácím nešlo upřít snahu, byli to ale hosté, kdo vypadal na hřišti hodně sebevědomě, kdo po většinu času kontroloval míč, kdo byl mnohem nebezpečnější a kdo vlastně vývoj a průběh celého utkání kontroloval.

Již ve 4. minutě zatočil po rozehraném rohovém kopu míč hodně nebezpečně kolem tyče Hájek, čímž dal povel k hostující ofenzivě. Ve 14. minutě se dostali hosté po centru Valáška do první gólovky, Sulík ale poslal svoji hlavičku z několika kroků jen nad branku Bečiroviče ! V 18. minutě pálil těsně nad branku z hranice šestnáctky sám Valášek. V minutě 24. se zranil hostující Valín a na hřiště místo něj „vlétl“ Jeslínek, jenž v krátkém časovém úseku připravil svými křídelními průniky spoluhráčům hned dvě výtečné příležitosti – Valáška vychytal nadvakrát Bečirovič a Šahini pálil z náběhu opět jen těsně nad branku ! Až ve 31. minutě se dostali k zakončení i domácí, po akci T. Čudy pálil povedeně, ale rovněž jen nad branku Bechner. Na hřišti ale dále dominovali hosté, brejk Sulíka se Stehnem odvrátila defenziva FKH za cenu rohu, po kterém hlavičkoval Šahini nad branku ! O tři minutky později už se ale hosté dostali do zaslouženého vedení, to když míč ze standardky Valáška usměrnil hlavou do sítě Šahini – 0:1 ! Ve 39. minutě připravil T. Čuda svojí nepřesnou rozehrávkou šanci pro Sulíka, Bečirovič byl ale pozorný ! Jen o minutku později ale bylo s FKH zle, to když zákrok Somola v šestnáctce posoudil hlavní arbitr jako penaltový a Šahini se z něj nemýlil – 0:2 ! První dějství zakončil svým dalším povedeným, ale naštěstí pro FKH „nególovým“ pokusem Hájek.

Ani úvodní minuty druhého dějství obraz hry nezměnily – hosté kontrolovali hru a trpělivě čekali na další příležitost. Ta přišla již v minutě 53., kdy si na kolmici svého spoluhráče nenaběhl nikdo jiný než Šahini, jesličkami se zbavil Mrázka a po samostatném brejku podél Bečiroviče dokonal svůj hattrick – 0:3 ! O dvě minutky později to byl opět Šahini, kdo se po akci ze strany hřiště zjevil před Bečirovičem, tentokrát ale z dalšího vzájemného souboje vyšel vítězně domácí gólman ! Na další zajímavý moment si musela „Traverza aréna“ počkat až do minuty 71., to když Sulík svým technickým lobem nastřelil tyč, od které se míč odrazil k Bečirovičovi ! V minutě 72. si vytvořili zelenobílí druhou a současně i poslední příležitost – akci M. Vitnera, A. Vitnera a Bechnera zakončil přízemní střelou prvně jmenovaný, … a gólman Kučera musel na zem ! V 74. minutě se po postranní lajně prosadil od poloviny hřiště Sulík, jenž si to zamířil až do šestnáctky, kde v tutovce vyhořel na skvělém Bečirovičovi ! V 79. minutě to byl opět hředelský brankář, kdo se zaskvěl po střele Hájka a i po následné dorážce ! V 87. minutě vnikl individuálně do šestnáctky Sulík, i on si ale vylámal zuby na Bečirovičovi, jenž zachránil FKH od další pohromy. Po dvou nastavených minutách jednostrannou záležitost velmi dobře pískající sudí Sandev ukončil.

Utkání rozhodoval velmi dobře rozhodčí Sandev, kterému na lajnách asistovali Štefan a Žemlička.

J. Sklenář: Dnes byl náš výkon na hony vzdálen tomu, co jsem si představoval, takže rozhodně s ním nepanuje spokojenost. Na druhou stranu hráli jsme to, co nám dovolil soupeř. A ten nám nedovolil vůbec nic. Kvalita kádrů v daném zápase byla zcela rozdílná a podle toho vypadala i hra. My se nedokázali vyrovnat s absencemi a soupeři nekladli vůbec žádný odpor. Dvě střely za celý zápas, z toho jen jedna na branku, je na domácí zápas žalostně málo. Ale jak jsem již říkal, hráli jsme to, co nám dovolil soupeř. Utkání musíme hodit za hlavu a dobře se přichystat na neděli a bodovat. Dnešní zápas musíme brát jako velkou zkušenost a vzít si z toho ponaučení do dalších zápasů.

M. Sláma : Vše, co k fotbalu patří, bylo dnes na straně soupeře, jenž se prezentoval velmi kvalitní hrou na všech hráčských postech. Hrou, která bude v této soutěži dominovat. Hosté mají ve svém kádru řadu rozdílových hráčů, pro které není I. B třída soutěž, která by je výrazněji prověřila. Myslím si, že jsme dnes hráli proti největšímu favoritovi na postup. My jsme hráli jen to, co nám soupeř dovolil a výsledek mohl být i mnohem „rozdílovější“. Naši hráči to odmakali, to ale bylo vše, nic „navíc“ tam dnes z naší strany nebylo, … soupeř nám prostě víc nepovolil. Čekají nás důležitější zápasy.