publikováno: 6.6.2022 MUŽI UDOLALI V DERBY ŘEVNIČOV

Ve 24. kole zavítala do Traverza arény k derby utkání sestupem ohrožená řevničovská Sparta. Zelenobílí si chtěli po herní blamáži, kterou předvedli v poslední třicetiminutovce utkání na Olešné, napravit před vlastními fanoušky reputaci, … chtěli ukázat, že jim okresní titul patří právem, … a chtěli zachovat pro letošní ročník nedobytnost Traverza arény ! V cestě jim ale kromě houževnatě bojujícího soupeře stály i velké hráčské absence !

FK HŘEDLE            SK SPARTA ŘEVNIČOV
24.kolo okresního přeboru mužů

3 : 2  ( 1 : 1 )

branky: 25.min Aleš Kolář, 56.min David Minařík, 60.min Denis Bechner   -   42.min Martin Kočí, 75.min Jan Husák
ŽK: 68.min Denis Bechner
ČK: 88.min Jan Urbanovič
diváků:  100
rozhodčí: Jiří Strouhal - Petr Bohatý, Ondřej Blokeš

sestava FK Hředle: Malinovský - Rais (46.min Brož (75.min Malecký)), Houdek, Amauwah, Somol - T. Vitner, Kolář, David Minařík, M. Vitner (46.min Daniel Minařík) - Bechner, M. Čuda

trenér: Jan Sklenář

sestava SK Sparta Řevničov: Tomeš - Murčo, Tóth, T. Bohatý, Vait - Kočí, Beneš, Jakub Husák, Sedlák (82.min Přibyl) - Kapr (67.mi Fujera) Jan Husák

trenér: Milan Tóth

Jen těžko poskládaná zelenobílá sestava se bez Slámy, A. Vitnera, Žihly, T. Čudy, Kroupy a Zilchera na hřišti mezi sebou „seznamovala“ téměř dvacet minut, až poté se po rohu T. Vitnera pověsil do vzduchu Dav. Minařík a hlavou prověřil Tomeše v brance Sparty. Této příležitosti ale předcházela i dobrá šance hostů, když akci bratří Husákových zlikvidoval prozměnu Malinovský. „Gólový chorál“ se v Traverza aréně rozezvučel poprvé v minutě 26., to když se míč po odvážném průniku Dav. Minaříka dostal ke Kolářovi, jenž z 15 metrů i díky teči Bohatého poslal zelenobílé do vedení – 1:0 ! Ve 30. minutě Bohatý naopak brance zabránil, a to díky obětavému skluzu, kterým zastavil Bechnerův gólový pokus ! O minutku později hlavičkoval po centru M. Vitnera M. Čuda, ale jen do míst, kde stál připravený Tomeš ! Další minutky patřily aktivnímu Raisovi, standardky, které se kopaly po faulech na něj, ale ani jeho individuální průnik brankou neskončily ! A tak „největší rozruch“ přinesla až 41. minuta na druhé straně, to když Malinovský nezkrotil Houdkovu „malou domů“ ! O několik vteřinek později zahrával Jak. Husák rohový kop, na který si naskočil nedůsledně krytý Kočí a bylo vyrovnáno – 1:1 ! Tomu se říká produktivita ! Poslední minuty první půle ještě přinesly rozruch na obou stranách – nejprve hosté odvrátili míč do bezpečí po závaru doslova na poslední chvíli, aby se vzápětí na druhé straně ocitl v solidní příležitosti Sedlák, Malinovský ve spolupráci se zelenobílou defenzívou ale změnu skóre nepřipustili.

Nástup do druhého dějství měli - i díky pohotové střele Jana Husáka - sice lepší hosté, to podstatné ale vyprodukovali do 60. minuty domácí ! Ve 49. minutě si ještě sice Bechner v brejku neporadil s Tomešem, ale po rohovém kopu Dana Minaříka v minutě 57. vyskočil z chumlu hráčů nejvýše Dav. Minařík a parádní hlavou poslal zelenobílé opět do vedení – 2:1 ! O minutku později si Tomeš poradil s nepříjemnou přízemní ranou Bechnera, aby se o dvě minutky později již za dalším pokusem hředelského ostrostřelce – po předchozí povedené kombinaci Brože s M. Čudou – stačil jen ohlédnout – 3:1 ! V 62. minutě se hosté zlobili na verdikt pomezního sudího, Kapr tak skóroval z ofsajdové pozice ! Hosté potřebovali bodovat, za cenu rizika zvýšili útočnou aktivitu, kterou mohli záhy i zúročit, s pokusem Jana Husáka si ale Malinovský poradil ! V 76. minutě se ale již hostující forvard po křídelní akci Sedláka trefil přesně – 3:2 ! A na drama bylo zaděláno ! Rozhodnutí ale mohlo přijít na druhé straně, nejprve pálil Bechner z gólové pozice mimo, aby se vzápětí po parádní akci Bechnera, T. Vitnera, M. Čudy a Maleckého netrefil mezi tři tyče z jasné gólovky Kolář ! V 84. minutě - prozměnu po akci Přibyla s Fujerou – přestřelil Malinovského branku Jan Husák. Krátce nato se hosté domáhali pokutového kopu. Naopak udělení červené karty pro hostujícího Fujeru, jenž zhatil taktickým faulem samostatný nájezd Dav. Minaříka, se domáhali prozměnu domácí. Sudí Strouhal byl ale v obou případech jiného názoru. Nařízenou standardku, kterou zahrával Bechner, odvrátil na brankové čáře stojící Vait ! A protože hosté nedokázali gólově zúročit ani šestiminutové nastavení, zůstaly tři body v Traverza aréně !

M. Sláma:  Po oboustranném pomalejším rozjezdu bylo k vidění bojovné utkání, které nakonec naši hráči přetavili ve vítězství. Měli jsme velké problémy se sestavou, těch hráčů, kteří nemohli z různých důvodů nastoupit, je na jedno mužstvo už opravdu příliš. Do hry tak museli zasáhnout hned čtyři dorostenci, kteří odehráli v předzápase v těžkém duelu 90 minut ! Vážím si i výpomoci Pavla Houdka, opět dokázal, že by mohl v „A“ ještě pár sezón s přehledem odehrát. Zápas ale odehráli solidně i ostatní hráči. Vítězstvím jsme navíc vyvrátili i mnohé okresní spekulace, zvítězit budeme chtít i v závěrečných dvou kolech, snad se nám někteří hráči dají do kupy.

J. Sklenář: První poločas byl z naší strany hodně špatný. Chyběla nám jiskra a pohyb. A díky slabému pohybu jsme prohrávali osobní souboje. I přesto jsme šli do vedení a soupeře do mnoha příležitostí ke skórování nepouštěli. Výpadek přišel v poslední pětiminutovce. kdy soupeř vyrovnal a do šatny mohl jít i s vedením. Naštěstí nás zachránila tyč. Druhý poločas jsme zlepšili o něco pohyb a začalo to být znát. Do hry se konečně dostal ve středu hřiště David Minařík a začali jsme mít navrh. Bohužel koncovka nebyla naší silnou stránkou. NAvíc za dvougólového vedení jsme začali hrát takový hurá styl nahoru dolů, místo toho, abychom změniki tempo hry a podrželi více míč. Za to přišel trest v podobě snížení a závěr jsme až na jeden dva závary zvládli vcelku solidně. Velké poděkování patří čtveřici dorostenců, kteří hodinu před výkopem dohráli svůj zápas a poté šli ještě s námi. Bez nich bych už sestavu asi ani nedal dohromady.