# Aktuality

publikováno: 29.5.2023 MUŽI VEDENÍ NEUDRŽELI A LÁNŮM PODLEHLI

Po třech shodných remízách za sebou - vždy 2:2 - přivítali zelenobílí s cílem konečně zvítězit v „Traverza aréně“ v rakovnickém „derby“ SK Lány. V cestě jim ovšem stál houževnatý soupeř, který v posledních pěti kolech nepoznal hořkost porážky. Hosté tak chtěli na „šňůru neporazitelnosti“ navléci další pomyslný korálek, … současně chtěli odčinit i nešťastnou domácí podzimní porážku 2:3, kterou „pečetili“ vlastní brankou v nastavení ! A protože se jednalo o duel dvou tabulkově nejlépe postavených rakovnických mužstev v krajské I. B třídě, dalo se očekávat „derby jek řemen“ !

FK HŘEDLE                     SK LÁNY
26.kolo I.B třídy skupina A mužů
1 : 2  ( 1 : 1 )

branky: 17.min Jan Sláma - pok. kop   -   45.min Milan Petr, 52.min Milan Petr
ŽK: 34.min Denis Bechner, 72.min David Minařík   -   31.min Ondřej Putík, 79.min Milan Petr, 90.min +2 Jakub Matějka
diváků:  119
rozhodčí: Marek Lambev - Jiří Šmejkal, Matěj Lahoda

sestava FK Hředle: Bečirovič - Pelc (33.min Somol), Mrázek, David Minařík (80.min J. Vitner) - T. Vitner (59.min Vodrážka), Sláma, M. Vitner, T. Čuda (59.min Sedláček) - A. Vitner, Bechner (89.min M. Čuda)

trenér: Jan Sklenář

sestava SK Lány: Javůrek - Slezák, Marek Kedroň, Jakub Matějka, Putík - J. Burger, Jiří Matějka, Petr, Marcel Kedroň - Buršík, Mušálek

trenér: Jaroslav Cafourek

Zelenobílí nezačali špatně, T. Čuda ale na zadní tyči na centr A. Vitnera, jenž proletěl celým malým vápnem, nedosáhl, střelu A. Vitnera zblokoval na poslední chvíli Matějka, … a po kombinaci Bechnera s A. Vitnerem zachránilo Javůrka v lánské brance dokonce břevno ! Do úvodní desetiminutovky se ale vešel i přesný nákop za obranu FKH Petra na Mušálka, kterému zabránil ve skórování Mrázek. V 15. minutě skončil rohový kop T. Vitnera na horním břevně lánské branky, …po následném autovém vhazování už se ale zelenobílí radovali, neboť Marcel Kedroň zahrál v pokutovém území rukou a J. Sláma se z nařízené penalty nemýlil – 1:0 ! Další minuty ale patřily hostům, ve 23. minutě pálil po Petrově standardce hodně tvrdě – ale jen mimo tyče – Putík a s nepříjemnou střelou Buršíka, jenž se v šestnáctce obtočil kolem Pelce, si bravurně poradil „Javor“ ! Na druhé straně nejprve prověřil propagační střelou Javůrka M. Vitner a následně lob z hlavy J. Slámy přeletěl nejen Javůrka, ale i branku ! Následující minuty již začaly dávat tušit, že hosté „tlačí na pilu“ mnohem více. Po centru Petra chyběl Buršíkovi k zakončení krok a o pár okamžiků později Mušálkovu gólovou výzvu opět netrefil Buršík ! Hosté stupňovali svoji ofenzivu, a protože nebezpečné střely Marka Kedroně, Putíka a Slezáka domácí dostatečně nevarovaly, trest v podobě vyrovnávací branky přišel v nejméně vhodnou dobu. Ve 45. minutě nechal Bechner snadno a přesně odcentrovat hostujícího hráče a nedůsledně pokrytému Petrovi stačilo prakticky správně nastavit hlavu – 1:1 !

Tak, jak první dějství skončilo, tak začalo i druhé ! Po zvýšená aktivitě lánských fotbalistů, zahrávali hosté v 53. minutě rohový kop, který na přední tyči neodehrál do bezpečí Somol a v následné skrumáži se nejrychleji orientoval opět Petr – 1:2 ! V 57. minutě „provětral“ povedenou střelou Bečiroviče Buršík. Následovala dvacetiminutovka bez šancí, hrálo se mezi šestnáctkami, bojovalo se o každý metr hřiště, … i v těchto fázích utkání ale byli hosté díky své zarputilosti, bojovnosti, nasazení, urputnosti a odhodlání lepší hosté. V 75. minutě připravil obrovskou příležitost Buršík pro Mušálka, Mrázkův včasný blok ale zelenobílé od další pohromy uchránil ! Hráči FKH se za celý druhý poločas dostali pouze do dvou střeleckých příležitostí – v prvním případě pálil Bechner po akci Slámy mimo tyče a v případě druhém zblokoval Bechnerův pokus na poslední chvíli Marcel Kedroň. Minuty rychle ubíhaly, hosté pozorně bránili svůj náskok a závěrečný tlak FKH nepřicházel, … nebyly na něj síly ! Definitivně rozhodnout tak mohli Lánští v poslední minutě, kdy po akci Krátkého zahodil Mušálek doslova nemožné, mrzet jej to ale nemuselo, neboť o dvě minutky později hlavní arbitr utkání duel ukončil.

Utkání rozhodoval velmi dobře rozhodčí Marek Lambev, kterému na lajnách asistovali Jiří Šmejkal a Matěj Lahoda.

Hlasy po utkání:

J. Sklenář:  Bohužel pokračujeme v hodně nevýrazných výkonech z jarní části. Přitom jsme nezačali vůbec špatně. Vytvořili jsme si šance, dostali jsme se do vedení a hráli solidně. Po půlhodině hry, přišly dvě chyby v rozehrávkách v obraně a ty dostaly soupeře do tlaku, který logicky těsně před poločasem přinesl Lánům zasloužené vyrovnání. Ve druhém poločase jsme se již do hry takřka nedostali. Pomohl tomu naprosto zbytečný druhý gól a to již tradičně po standartní situaci. I když jsme se snažili, do zápasu jsme se již přes kvalitní obranou hru soupeře nedostali. Nehráli jsme kolektivně, vše bylo příliš individualistické a to němělo na tak kvalitního soupeře vůbec žádný nárok. Každý si musí sáhnout především do svého svědomí, a ujasnit si co tomu dává a jak je prospěšný pro tým.

M. Sláma : První půle z naší strany „ještě šla“, ale ve druhé již byl lepší soupeř a výhru si zasloužil – šel si pro ni s mnohem větším úsilím a nasazením celého mužstva. U nás chtělo opravdu hrát maximálně 5 hráčů, ostatní se jen vezli a někteří tomu nedávají to, co by tomu měli dávat. Je potřeba se pomalu připravovat na další sezónu, která bude vzhledem ke snížení počtu I. B tříd o jednu skupinu „megatěžká“.