# Aktuality

publikováno: 8.5.2023 MUŽI Z VRANÉHO VEZOU BOD ZA REMÍZU

Po čtrnáctidenní fotbalové pauze způsobené na krajské poměry málo vídanou absenci lubenského Baníku, jenž minulý týden k mistrovskému utkání do Traverza arény nedorazil, zamířili zelenobílí na horkou půdu čtvrtého celku tabulky - do Vraného, do Agros arény ! A měli co napravovat - neboť pomineme-li zmiňovanou kontumační výhru nad posledním celkem tabulky - bodovali zelenobílí naposledy před více jak měsícem doma s Hostouní ! Přímá konfrontace dvou mužstev z popředí tabulky nabídla na poměry I. B třídy nadstandardní podívanou, ... s remízovým rozuzlením !

SOKOL VRANÝ       FK HŘEDLE
23.kolo I.B třídy skupina A mužů

2 : 2  ( 2 : 2 )

branky: 31.min Tomáš Kubík - pok. kop, 45+1.min Tomáš Kubík  -  9.min Denis Bechner, 44.min Adam Vitner
ŽK: 85.min Petr Adamus  -  67.min Martin Somol, 72.min Denis Bechner
diváků:  110
rozhodčí: David Bydlák - David Jeník, Adam Bláha
delegát FA: Karel Bohuněk

sestava Sokol Vraný: Izera - Tajč, Jaráb, Košťák, Volf - Kejval (83.min Adamus), Fedrhanc, Jeřábek, Kejval - Kubík, Hrůnek (64.min Růžička)

trenér: David Cimrman

sestava FK Hředle: Bečirovič - Pelc, Sláma, Nrázek, Somol - T. Vitner (46.min Rais), M. Vitner (77.min Daniel Minařík (90+2.min J. Vitner)), T. Čuda, Sedláček (71.min David Minařík) - Bechner, A. Vitner

trenér: Jan Sklenář

Domácí začali hodně zostra, již ve 4. minutě si na Tajčův centr naběhl Hrůnek a ke gólu měl opravdu blízko, Somol ve spolupráci s Bečirovičem ale míč do sítě nepropustili ! V 9. minutě vyzkoušel pozornost Bečiroviče z dobrých 28 metrů Košťák, ... po skvělém zákroku hředelského gólmana následoval rohový kop, ze kterého mohl hlavou otevřít účet zápasu Jaráb proti byl ale opět „Javor“ ! Bezprostředně po tomto rohovém kopu podnikli zelenobílí rychlý brejk po ose T. Čuda, A. Vitner, ... a Bechner se ze samostatného nájezdu nemýlil 0:1 ! I přes inkasovanou branku byli domácí nadále aktivnějším mužstvem, dalekonosnou střelu Fedrhance z minuty 15. vytěsnil Bečirovič efektivním zákrokem na roh a Tajčův nebezpečný centr na zadní tyč z minuty 20. prosvištěl nikým z domácích hráčů nedoražen do sítě těsně kolem tyče ! Odpověď zelenobílých z minuty 26. ale mohla být opět gólová, to když po kombinaci s T. Vitnerem otřásla tvrdá rána Bechnera břevnem Izerovy branky ! Blesková kombinace na druhé straně Kubíka s Tajčem skončila prozměnu střelou nad branku. A tak se domácí dočkali vyrovnání až v minutě 30., kdy nešťasnou ruku Somola v šestnáctce posoudil hlavní arbitr jako penaltovou a Kubík se z penalty nemýlil 1:1 ! Ani po vyrovnání se obraz hry neměnil, ... a když na další nebezpečný centr domácích nedoskočili rybičkami Hrůnek s Tajčem a pokus Havlovce po rohovém kopu zlikvidoval Bečirovč, vypadalo to na remízový poločas. A remízový skutečně byl na každé straně ovšem ještě padlo po jedné brance ! Ve 45. minutě vysunul dalekonosným pasem Sláma Sedláčka, jenž byl u míče dříve než vybíhající gólman Izera a A. Vitner propasíroval merunu mezi dvěma v brance stojícími domácími zadáky do sítě 1:2 ! Nadějné vedení ale FKH, bohužel, neudržel neboť ve druhé minutě nastavení si na zadní tyč zahraný rohový kop domácích počkal nikým nehlídaný Kubík a bylo to 2:2 ! I úvod druhé půle patřil domácím hráčům, střela jednoho z nich ze střední vzdálenosti, ale i další příležitost, kterou na zadní tyči neprotlačil do sítě Jaráb, skončily bez brankového efektu. A tak mohlo udeřit prozměnu na druhé straně, a zatímco pokus T. Čudy branku Izery jen přeletěl, tak vydařený pokus M. Vitnera skončil již podruhé na břevně domácí branky ! V dalších minutách zkoušeli domácí štěstí Kejvalem a Tajčem dlouhými nákopy za obranu na Kubíka, domácí snajpr měl ale naštěstí pro FKH v obou případech vychýlenou mušku ! V 74. minutě se po závaru před brankou FKH dostal do obrovské příležitosti Růžička, ... z 9 metrů ale jen vysoko přestřelil ! V závěrečné desetiminutovce zahrozili zelenobílí brejkem 5 na 3, chyběla ale finální přihrávka ! A tak přišlo na řadu infarktové tříminutové nastavení, ve kterém nejprve Sláma míčem za obranu vybídl ke skórování Bechnera, s jehož hlavičkou si bravurně poradil Izera. Vzápětí na druhé straně nepropasíroval míč za „Javorova“ záda Růžička, ... aby v poslední minutě mohl po Slámově průniku do šestnáctky rozesmutnět Agros arénu Dav. Minařík, jehož gólovku ale Izera reflexivně zneškodnil ! Škoda ! Utkání rozhodoval velmi dobře rozhodčí David Bydlák, kterému na lajnách asistovali David Jeník a Adam Bláha. Delegátem utkání byl pan Karel Bohuněk.

Hlasy po utkání:

J. Sklenář:  Bod z Vraného beru i když mohli být klidně i tři, ale vzhledem k průběhu utkání by to bylo nespravedlivé. První poločas byl jednoznačně v režii domácích, kteří  nás zatlačili a vytvářeli si množství šancí. Z jejich tlaku pramenilo velké množství standartek, při kterých jsme doslova hořeli a nebýt Javora v brance a nepřesné koncovky domácích bylo by s námi asi zle nedobře. Za první poločas jsme podnikli snad jen tři smysluplné útoky a dali z nich dvě branky a jedno břevno. Druhý poločas už byl o něčem jiném. Zlepšili jsme pohyb a začali být odvážnější. Domácí se již do nějakých velkých šancí nedostávali až na dvě vyjímky, kdy netrefili z dobrých šancí branku. Opět jsme trefili břevno a další dobré příležitosti v branku nepřetavili. V poslední pětiminutovce jsme mohli rozhodnout, ale šance a především ty dvě z nastavení volali po brance. S výsledkem a výkonem ze druhého poločasu jsem spokojen a věřím, že na to navážeme příští zápas.

M. Sláma : Pro fanouška určitě dramatický a hlavně herně pohledný, zajímavý a na šance bohatý zápas, navíc v pohodové, naprosto korektní atmosféře a k tomu v parádním fotbalovém prostředí Agros arény. To vše si prostě sedlo. V první půli jsme ale byli horším mužstvem, domácí drželi míč na kopačkách, dobře kombinovali, střídali postupný přechod s nakopávanými míči za obranu a díky aktivní hře si vytvářeli i řadu velmi nebezpečných šancí, které pramenily zejména z velkého množství standardek, které jsme nehlídali dobře. Propadali jsme ale hlavně v záložní řadě. A byť jsme inkasovali na 2:2 do šatny, museli jsme být za nerozhodný poločasový stav rádi. I úvod druhé půle ještě patřil domácím, poté už se ale hra opticky vyrovnala a hrálo se, kdo z koho, šance byly na obou stranách, ty největší jsme ale zahodili my v nastavení, ... dát gól, bylo by to pro domácí asi hodně kruté. Z tohoto pohledu se konečná remíza jeví spravedlivě. Ke kvalitě utkání přispěli i rozhodčí. Bod z Vraného bereme, vždyť jsme vůbec prvním mužstvem, kdo v aktuálně probíhající sezóně v Agros aréně bodoval.