# Aktuality

publikováno: 30.8.2020 MUŽI ZKROTILI V CHMEL ARÉNĚ BERANY ZE SENOMAT

Po těžce vydřených domácích bodech proti zavidovské rezervě se zelenobílí i v druhém mistrovském duelu představili v „domácím“ prostředí – v „Chmel aréně“ ! A soupeřem jim byl další nevyzpytatelný a houževnatý soupeř – SK Senomaty ! Když se ale „Beranům“ krátce po odehrání úvodní patnáctiminutovky zatřepetal v síti již čtvrtý gól, stali se z „Beranů“ krotcí „Beránci“ !

FK  HŘEDLE   -     SK SENOMATY
                                            2.kolo okresního přeboru mužů

9 : 1   ( 5 : 1 )

branky: 3.min Denis Bechner, 5.min Vladimír Hladký, 11.min Denis Bechner, 16.min Denis Bechner, 43.min Adam Vitner, 65.min Denis Bechner, 69.min Jan Sláma, 76.min Jan Sláma, 83.min Petr Sajner   -   11.min Marek Komín
žluté karty: 15.min Denis Bechner   -   78.min Marek Komín
červené karty:
rozhodčí: Milan Šefara - Jiří Týče, Lubomír Kozák
delegát:  Josef Horáček
diváků:  100

sestava FK Hředle: Malinovský - T. Čuda (56.min Dominik Rais), Somol, Amauwah, Žihla - Vodrážka (56.min T. Vitner), Sláma, David Minařík, Hladký (62.min Kolář) - Bechner (78.min M. Čuda), A. Vitner (62.min Sajner)

trenér: Jan Sklenář

sestava SK Senomaty : Kučaba (46.min Rác) - Kodeš, Mácha, Hudák (46.min Ondruš), Trešl - D. Hůla, Fojtík, Tajbl, Komín - R. Hůla, Sailer

trenér: Jiří Kučera

Kdo přišel na toto utkání o něco později musel litovat ! Již ve 2. minutě musel zasahovat včasným vyběhnutím Kučaba proti kombinaci J. Slámy s A. Vitnerem, vzápětí uvolnil křižnou přihrávkou Z. Žihla D. Bechnera, jenž chladnokrevně otevřel účet utkání – 1:0 ! V 5. minutě vysunul parádní uličkou D. Minařík do brejku V. Hladkého a ani on nedal Kučabovi žádnou šanci – 2:0 ! Začátek jako vymalovaný ! Bohužel, v minutě 11. odcentroval od postranní čáry hostující Fojtík a T. Čuda jen přihlížel, jak hostující Komín hlavou snižuje – 2:1 ! Radost hostů ovšem trvala jen půl minutky, krátce po rozehrávce vysunul dlouhým pasem za senomatskou obranu právě T. Čuda D. Bechnera, jenž vyhrál souboj s vybíhajícím gólmanem Kučabou a do prázdné branky vrátil zelenobílým dvoubrankový náskok – 3:1 ! V minutě 17. zahrávali zelenobílí rohový kop M. Vodrážkou, jenž jej rozehrál na D. Bechnera, jenž opravdu parádní, nechytatelnou ranou z 18 metrů zkompletoval rychlý hattrick – 4:1 ! Úvodní dvacetiminutovku ukončila pohledná kombinace D. Bechnera s D. Minaříkem, když prvně jmenovaný pálil „šajtlí“ jen těsně mimo. Přesto si tato akce zasloužila potlesk slušně zaplněné Chmel arény ! Ve 28. minutě to byl opět hodně aktivní D. Bechner, jenž pálil ze standardky jen pár centimetrů vedle tyče. V minutě 31. vybojoval míč na Fojtíkovi D. Minařík a další luxusní uličkou vybídl k samostatnému brejku A. Vitnera, … Kučaba si ale s jeho úmyslem poradil ! Ve 33. minutě nepřekvapil Kučabu svým technickým pokusem ze standardky ani M. Vodrážka. O minutku později prověřil pozornost V. Malinovského Hůla, hředelský gólman ale neměl s touto propagační střelou žádné problémy. Ve 38. minutě slušně „vybagovali“ v šestnáctce své protihráče Z. Žihla, J. Sláma a D. Bechner, odražený míč se dostal až na druhou stranu branky, kde se v obrovské příležitosti zjevil A. Vitner, Kučaba ale skvělým zákrokem tutovku hředelského forvarda odvrátil ! V minutě 43. To byl opět výborně hrající D. Minařík, jenž obral protihráče o míč a záhy vysunul do brejku V. Hladkého, ten zachoval chladnou hlavu a přesnou přihrávkou vydláždil cestu k brance ještě pro A. Vitnera, .. a Kučaba tentokrát neměl žádný nárok – 5:1 !

I ve druhém dějství se snažili Berani o otevřenou hru, směrem dopředu ovšem nebezpeční prakticky nebyli a směrem dozadu měli v obraně tolik okének, že se koledovali o pořádný příděl. Ve 46. minutě nastřelil po dlouhém a přesném pasu Z. Žihly tyč D. Bechner. V minutě 50. se D. Bechner změnil v nahrávače, když ukázkovou přihrávkou za obranu našel nabíhajícího T. Čudu, ten ale v jasné gólovce vyhořel na gólmanu Rácovi, jenž v poločase vystřídal Kučabu. V minutě 57. vytvořil fatální minelu Kodeš, jehož malou domů vystihl A. Vitner a řítil se sám na Ráce. Ani druhý samostatný brejk ale A. Vitner nevyřešil nejlépe – Rác tutovku zneškodnil ! A když se v následujících minutách nepodařilo po závaru dotlačit míč do sítě T. Vitnerovi, D. Bechnerovi a ani Z. Žihlovi a kdyže hlavou neprosadil ani obávaný hlavičkář B. Amauwah, udeřilo konečně ve druhém dějství až v minutě 67. To když další přímočarou akci po ose M. Somol, J. Sláma nezakončil nikdo jiný než D. Bechner – 6:1 ! V 69. minutě se historicky poprvé dostala v zelenobílém drezu k míči ikona „mutějovické“ kopané P. Sajner, jeho ulička našla rozeběhnutého J. Slámu, jenž už si věděl rady – klička Ondrušovi, klička Rácovi a střela do prázdné branky – 7:1 ! V minutě 75. si oba hráči role vyměnili a po akci na jeden dotek po ose P. Sajner – J. Sláma – P. Sajner se zkušený forvard řítil sám na Ráce. V době, kdy všichni očekávali střelu podél gólmana, zvolil P. Sajner ještě nezištnou přihrávku na D. Bechnera, ten si pohrál s posledním bekem a ze tří kroků trestuhodně minul Rácovu branku. To by se stávat rozhodně nemělo ! Jen o minutku později vysunul do děravé senomatské obrany D. Rais J. Slámu a bylo to – 8:1 ! V těchto okamžicích již vystřídal J. Sklenář pět hráčů, přesto se zelenobílí dočkali i zásahu číslo devět ! V 83. minutě si po přihrávce od A. Koláře P. Sajner vyměnil míč s J. Slámou a v samostatném brejku ukázal, že góly střílet nezapomněl – 9:1 ! Potupnou „desítku“ měl na noze po přesném vysunutí J. Slámou M. Čuda, jeho pokus o přehození vybíhajícího Ráce ale nevyšel. Krátce nato velmi dobře pískající sudí Šefara před spokojenou Chmel arénou jednoznačný duel ukončil.

-No1-

Hlasy po utkání:

M. Sláma: Dnes hráči potěšili po všech stránkách, bojovali, hráli pohledný, přímočarý fotbal a hlavně proměňovali většinu šancí. Chmel aréna musela být spokojená – byla to skvělá pozvánka pro fanoušky do dalších kol. Střelecky se zaskvěl Denis Bechner, úžasný zápas ale odehrál David Minařík. Teď nás ale čeká velké derby s Řevničovem, jenž rovněž jako náš tým ještě neztratil ani bod. Je třeba zůstat na zemi a pořádně se na toto utkání připravit.

J. Sklenář: Jak hodnotit dnešní utkání? Nebýt hloupé chyby při inkasované brance, kdy jsme měli tři hráče proti jednomu útočníkovi, tak první poločas byl takřka bezchybný. Druhý poločas už tak kvalitní nebyl, což se díky množství střídání a vysokému brankovému rozdílu dá pochopit. Klukům se vrací to, jak přistupují k tréninkům. Řevničov má ale formu a bude to asi jiný level a tak se musíme důkladně na zápas připravit.