publikováno: 16.4.2022 O VÍTĚZI POHÁRU OFS ROZHODLY AŽ PENALTY

Zelený čtvrtek odpoledne nabídl svátek okresního fotbalu. Finále poháru OFS, ve kterém si to náš tým rozdal s mužstvem Pavlíkova, hrajícím o soutěž níže. Favorit byl tedy daný, ale dění na hřišti mělo dost vyrovnaný průběh.

FK HŘEDLE                  SK PAVLÍKOV
finále okresního poháru mužů

1 : 1  ( 1 : 1 ) pok. kopy 5 : 4

branky: 44.min Dominik Rais   -   34.min Petr Čech
ŽK: 53.min Tomáš Čuda, 85.min Denis  Bechner   -   64.min Adam Bureš, 68.min Petr Čech, 72.min Tomáš Macák
ČK: 80.min Tomáš Kindl
diváků:  300
rozhodčí: Jan Beneš - Petr Beneš, Adam Beneš / Vladimír Týče
delegát: Tomáš Klíma

pokutové kopy: Polcar -, Sláma +, Bureš+, T. Vitner +, Vávra +, David Minařík +, Podhorský +, Daniel Minařík, Ikrényi +, Bechner +

sestava FK Hředle: Malinovský - Rais (93.min Daniel Minařík), Somol, Kroupa, Žihla - T. Vitner, Sláma, T. Čuda (76.mi A. Vitner), M. Čuda (40.min M. Vitner) - Amauwah (46.min David Minařík), Bechner

sestava SK Pvlíkov: Tureček - Vávra, L. Polcar, Bureš, Řezáč - Jiroušek (46.min Koc), Kalaš (57.min Kindl), Čech (71.min Podhorský), Macák (88.min Erben) - O. Polcar, Chytrý (71.min Ikrényi)

trenér: Luboš Gebhart

Utkání začalo velmi opatrně z obou stran. Oba týmy si byly vědomi, že první branka může hodně napovědět o budoucím vítězi poháru a tak se hrálo převážně mezi šestnáctkami a na nějaké šance se čekalo dlouho. První zahrozili Pavlíkovští. Autové vhazování Řezáče se k tomu samému hráči vrátilo a jeho následný centr hlavičkoval nepříliš důrazně a pouze do středu branky Jiroušek. Hředle si na svůj fotbalový záblesk musely počkat až do pětadvacáté minuty. Kdy Pavlíkovští rozehrávali standartní situaci, přišla ztráta míče a rychlé vysunutí na polovinu hřiště, kde byl Amauwah pouze proti jedinému hráči, Jeho rychlý kontr však skončil pouze rohovým kopem. Z něj zakončoval Sláma hlavou pouze nad branku Turečka. Po půlhodině hry rozehrával Žihla trestný kop z půlící čáry. Amauwah lehce přizvedl a zásah Lukáše Polcara byl pro pavlíkovského Turečka hodně nebezpečný a musel míč z pod břevna vytahovat na rohový kop. Z něj zahrozil Tomáš Vitner, který míč točil přímo do branky a Tureček musel přidat další zákrok. Z dalšího rohového kopu pálil mimo Sláma. Třicátá čtvrtá minuta již přinesla branku. A radovali se hráči z Pavlíkova. Autové vhazování Vávry odvrátil T. Čuda pouze k nohám Toho samého hráče. Jeho centr si v pokutovém území našel Jiroušek a hlavou poslal míč na tyč Malinovského branky. U odraženého míče byl jako první zcela volný nejstarší hráč na hřišti Čech a ten poslal k radosti početné pavlíkovské enklávy v hledišti, Pavlíkov do vedení. Ve třicáté deváté minutě mohl kontrovat Sláma, jeho střela ze 17 metrů neměla parametry a skončila mimo tři tyče Turečkovy branky. A tak se Traverza vyrovnání dočkala až minutu před poločasovým hvizdem. Precizně zahraný trestný kop Tomáše Vitnera si našel Rais, který hlavou usměrnil přesně na zadní tyč a bylo vyrovnáno.

Druhý poločas nenabízel dlouho vůbec nic. Oboustraně opatrná hra z obou stran pokračovala. Na šanci se čekalo do Padesáté čtvrté minuty. To Čech obral o míč nedůrazného Raise vysunul Macáka, jehož přihrávku přes celé pokutové území mohl zakončovat pohodlně O. Polcar. Trestuhodně však minul poloodkrytou branku Malinovského. Za tři minuty zahrozil opět O. Polcar, který rychlým kontrem zabrnkal na nervy hráčům i fanouškům Traverzy. Jeho klička poslednímu Somolovi však byla příliš dlouhá a Malinovský byl u míče přeci jen dříve. Přesně p hodině hry mohlo udeřit na straně druhé. Trestný kop Bechnera vyrazil Tureček přesně na hlavu Davida Minaříka, jenže ten bohužel míč nasměřoval nad břevno. Minutu na to se blýskalo na straně druhé. Přetažený centr si našel na pravé straně Bureš a jeho tvrdou ránu vyrazil nohou Malinovský. V šedesáté šesté minutě měli šanci opět hráči Traverzy. Další z trestných kopů Tomáše Vitnera našel zcela volného Davida Minaříka. I jeho druhý hlavičkový pokus skončil nad brankou Turečka. I poté se hra přelévala z jedné strany na druhou a náznaky šancí nepřicházely. V 80. minutě přišel další důležitý moment. Kindl fauloval Žihlu, který jeho atak nepřešel jen tak a poslal nějaké to slovo k faulujícímu Kindlovi. Ten neudržel nervy a hlavičkou poslal Žihlu na zem. Červená karta a pro pavlíkovské velká komplikace. Z následného rozehrání se mohlo hned měnit skóre. Somolův nákop našel Raise, který hlavičkou přistrčil na volného Adama Vitnera. Jeho křížnou střelu měl na dosah své kopačky klouzající se Rais, míč však nedokázal zasáhnout, aby ho usměrnil do volné branky Turečka. V osmdesáté páté minutě dobře napadal Martin Vitner. Velkou chybu pavlíkovských v rozehrávce nepotrestal Sláma, který ji na šestnáctce zachytil a střílel, bohužel jen pouze do středu branky, kde byl připravený Tureček. A když ani v pětiminutovém nastavení branka nepadla, šlo se do pokutových kopů.

Začínal Pavlíkov a hned ten první, nejzkušenější selhal. Lukáš Polcar Malinovského sice překonal, ale jeho střela do středu branky trefila jen břevno a od něho šla nad svatyni našeho brankáře. Dalších osm hráčů bylo stoprocentních a tak rozhodnutí měl na kopačce Bechner. Ten dal zapomenout na svoji neproměněnou penaltu z prvního kola v Lužné a trefil Traverze historický výsledek. Premiérové vítězství v poháru OFS v kategorii mužů.

-Cam-

J. Sklenář: Tohle utkání mnoho krásy na hřišti nepobralo. Oboustraně hodně opatrný zápas. Nám celkově ten zápas příliš nevyšel. Moc nám nefungoval střed hřiště, kde byl Sláma solidně krytý a nefungovalo to ani moc vepředu, kde jsme nedokázali udržet míče, abychom mohli lépe doplňovat. Pavlíkovští hráli hodně dobře a zhruba to s čím jsme počítali. Navíc celý tým, nejenom obranu, dirigoval skvěle Lukáš Polcar. Paradoxně to byl on kdo v penaltovíém rozstřelu selhal. Nám se do obrany Pavlíkova nedařilo vůbec dostat a tak jsme hrozili pouze ze standartních situací. Stejně jako ve spoustě zápasů jsme nezvládli bránění po autovém vhazování soupeře, kdy jsme nechali trestuhodně volného Čecha. Musel bych hodně pátrat do historie, kdy jsme dali pět penalt za sebou. Vyšlo i střídání Dana Minaříka, který šel na plac především kvůlli penaltám a jako dorostenec to zvládl zcela perfektně.

fotogalerie od Petra Růžka: Finále poháru OFS Rakovník 2021-2022 - Hředle - Pavlíkov | Zonerama.com