# Aktuality

publikováno: 7.11.2021 PODZIM ZAKONČEN VÍTĚZSTVÍM

V závěrečném podzimním kole zajížděli zelenobílí potvrdit roli půlmistra okresního přeboru na neoblíbenou umělou trávu do Rynholce. Se čtrnáctidenním herním půstem – neboť v předchozím kole mužstvo Městečka do Traverza arény nedorazilo – se hráči FKH dokázali vyrovnat po svém, … z Rynholce si přivezli tři cenné body, a to přesto, … že zejména v prvním dějství – fotbal jako takový – oboustranně „plakal“ !

TJ BANÍK RYNHOLEC          FK HŘEDLE
13.kolo okresního přeboru mužů

0 : 3  ( 0 : 1 )

branky: 16.min Tomáš Vitner, 68.min Tomáš Čuda, 90.min Jan Sláma
ŽK: 16.min David Mrázek, 75.min Jakub Kougl   -   15.min David Kroupa, 15.min Adam Vitner, 27.min Zdeněk Žihla, 29.min Denis Bechner
diváků:  55
rozhodčí: Aleš Brejník - Petr Dohnal, Filip Koc

sestava TJ Baník Rynholec: Skalák - Pelc (66.min Jirava), Mrázek (63.min Kougl), Fonod, Pozníček - Perlík, Stránský, D. Rajgl, Matějka (30.min Měsíček) - Beran, Kedroň

trenér: Petr Rajgl

sestava FK Hředle: Malinovský - Rais, Somol, Kroupa, Žihla - T. Vitner (76.min Vodrážka), Sláma, T. Čuda (79.min Brož), M. Vitner (86.min D. Minařík) - A. Vitner, Bechner

trenér: Jan Sklenář

Zelenobílí přitom do utkání vstoupili mnohem aktivněji než domácí, míč měli mnohem častěji na kopačkách než Baníkovci a i jejich snaha o zteč domácí branky byla o poznání výraznější. V 11. minutě se v brejkové situaci prosadil A. Vitner, kterého na hranici šestnáctky fauloval Mrázek. A T. Vitner z následné standardky zatočil míč „svojí levačkou“ hodně povedeně, … přízemní nechytatelnou ranou kolem zdi - a navíc přesně k tyči - poslal FKH do zaslouženého vedení – 0:1 ! To ovšem bylo na dlouhé minuty vše, hra se následně opticky vyrovnala, k vidění ovšem byla oboustranná „bouchaná“, kterou lze spatřovat v nižších soutěžích, než je okresní přebor ! A když se k tomu všemu připočetla řada osobních soubojů, které ne zrovna nejcitlivěji posuzoval sudí Brejník, bylo na hřišti vidět více jiskření, emocí, … a ne fotbalu ! Nikdo se tak nemohl divit, že druhá pohlednější fotbalová akce se zrodila až v minutě 40., kdy si na přesný centr Bechnera naběhl Rais a z „voleje“ ze sedmi kroků, bohužel pro FKH, přestřelil ! Víc toho velmi bídná první půle nenabídla !

Úvod druhého dějství patřil prozměnu Baníkovcům, závar před Malinovského brankou nakonec vyřešil až osvobozující odkop Somola a pokus Stránského o lob ze strany velkého čtverce skončil mimo tyče. To bylo ze strany domácích ale úplně vše, co směrem dopředu vyprodukovali. Poté již převzali plně kontrolu nad utkáním zelenobílí, v 56. minutě mohl po akci Žihla - M. Vitner – Bechner skórovat na zadní tyči T. Vitner, levačku ale neměl tentokrát dobře seštelovanou ! O tři minutky později předvedli hráči FKH další přímočarou akci, M. Vitner vnikl po vysunutí Bechnerem odvážně přes dva hráče do šestnáctky, uvolnil A. Vitnera, jenž přiklepl T. Čudovi, který přízemní ranou nedal Skalákovi žádnou šanci – 0:2 ! Domácí definitivně rezignovali, vlivem zranění prostřídali několik hráčů a směrem dopředu – až na jeden brejk – který na poslední chvíli uhasil Rais, byli naprosto bezzubí. V minutě 67. se mohl podruhé zapsat do střelecké listiny T. Čuda, to by ale musel zakončit parádní kombinační akci Raise, Bechnera a A. Vitnera stejným způsobem jako v minutě 59., tentokrát ale svojí tutovku trestuhodně zazdil ! I přesto Poddžbánští průběh utkání kontrolovali, domácím míč příliš nepůjčovali a trpělivě se snažili ještě o navýšení skóre. V 87. minutě měl blízko ke gólu A. Vitner, Skalák si s jeho střelou ale poradil. A tak poslední zásah do černého si zelenobílí schovali až do minuty 90., kdy se Bechner vyhnul i přes vehementně mávajícího pomezního Koce ofsajdové pasti a sám před Skalákem ještě přihrál Slámovi, jenž pečetil do prázdně branky – 0:3 !

Utkání rozhodovali sudí Brejník – Dohnal, Koc.

-No1-

Hlasy po utkání:

M. Sláma: Jsem rád, že jsme zakončili podzim výhrou v Rynholci, kde se nebude nikomu hrát lehce. Do utkání jsme vstoupili aktivně a tato aktivita byla odměněna vedoucí brankou, co se ovšem dělo poté, to mi hlava nebere. Oboustranná fotbalová „hrůza“, kterou svým výkonem – a tím nemyslím způsob rozhodování, ale vystupování a verbální projevy na úkor hráčů – jen dokresloval sudí Brejník. První dějství tak nebylo doslova o ničem. Ve druhém dějství už se ale všechny zúčastněné strany prezentovaly v rámci možností tak, jak by to mělo v okrese být. Hráčům, trenérům a celému realizačnímu týmu tak musím za podzim poděkovat, byly tam samozřejmě v určitých věcech rezervy, nyní ale budeme mít dostatek času na to, abychom na nich zapracovali.

J. Sklenář: Jsem rád, že jsme zvládli poslední zápas podzimu, tak jak jsme zvládli. Domácí jsme nepustili téměř k žádnému ohrožení naší branky. Sice směren dopředunám to dost skřípalo i díky povrchu umělé trávy, ale dokázali jsme si opět pomoci standartkami a nakonec vcelku v poklidu a troufám si říci zaslouženě zvítězit.