publikováno: 21.8.2023 REZERVA NA BODY NEDOSÁHLA

Premiéra čekal v nejvyšší okresní soutěži na rezervu. Ta neměla na úvod soupeře z těch lehčích. Zkušený tým Ohnivců z Městečka nakonec potvrdil roli favorita a zvítězil, ale body mu rezerva rozhodně zadarmo nedala.

FK HŘEDLE "B"       SK OHNIVEC MĚSTEČKO
3.kolo HB KLINIKA Okresní přebor mužů

branky: 41.min Ondřej Sedláček - 44.min Zbyšek Bok - pok. kop, 49.min Václav Zelenka, 68.min Michal Čermák, 85.min Jiří Urban
ŽK: 55.min Jiří Hadrava
rozhodčí: Lubomír Kozák - Hanuš Minařík (laik), Aleš Gebhart (laik)

sestava FK Hředle "B": Malinovský - Kroupa, Čapek, Houdek (74.min Andrle), Somol (63.min Z. Rosa) - Vodrážka, T. Čuda, Hladký (78.min Brož), Sedláček (63.min Daniel Minařík) - Sajner, M. Čuda (46.min Loder)

trenér: Václav Holý

sestava SK Ohnivec Městečko: Abrahám - Heger, Urban, Čermá, Kandler (88.min Vician),  Bok, Zelenka, Prokop, Hlavatý, Kučera, Hadrava (67.min Ryba)

trenér: Robert Otcovský

Úvod zápasu se nesl ve znamení mírné převahy hostů z Městečka, ale šance se rodit nechtěli ani na jedné straně. První velký vzruch tak přinesla až minuta dvacátá. To domácí tým zahrával rohový kop, kteří hosté odvrátili, ale následný vnik do šestnáctky Sajnera zastavil nedovoleně Hadrava a pískal se pokutový kop. K tomu se postavil Vodrážka. Brankáře poslal na druhou stranu , ale míč poslal nad břevno Abrahámovy branky. V pětadvacáté minutě to byli znovu domácí kdo zahrozili, ale zakončení z dobré pozice mířilo opět nad. Ve 34 minutě zahrávali Ohnivci trestný kop, ale ten Malinovského nezaskočil. O minutu později hosté zahrávali další standartku a ta Malinovskému problémy už nadělala a míč vytahoval z pod břevna na rohový kop. Ve 36 minutě chyboval v rozehrávce na polovině hřiště Martin Čuda a kontr hostů skončil nad břevnem Malinovského branky. Minuta 42 přinesla konečně změnu skóre. Vodrážkův trestný kop s vypětím všech sil Abrahám vyrazil, ale u míče byl nejdříve Sedláček a poslal domácí tým do vedení. jenže vedení domácích mělo jepičí život. Ve 44 minutě zahrál Somol rukou v pokutovém území a kopala se penalta i na druhé straně. K té se postavil Bok a s přehledem srovnal poločasové skóre.

Hned po pěti minutách druhého poločasu se mohlo opět skóre měnit ve prospěch domácího týmu. Tutovku vychytal hostující Abrahám. Hned z následné akce výkop Abraháma obrana domácích nezastavila a Zelenka se řítil na Malinovského a nedal mu žádnou šanci. Poslal tak hosty do vedení. V 58 minutě fauloval za Žlutou Hadrava a s  následným trestným kopem Vodrážky měl Abrahám znovu veliké problémy, k dorážce se však tentokráte nikdo z domácích nedostal. V 64 minutě měli výhodu trestného kopu z hranice šestnáctky hosté, střela mířila přes zeď, ale i přes břevno. Minutu na to měli doácí obrovskou příležitost k vyrovnání. T. Čuda však ve svém uniku sice přehodil Abraháma, ale i branku a tím prakticky uzavřel účet domácích šancí. V 72.minutě přišlo rozuzlení. Hostující hlavatý po autovém vhazování znovu získal míč. Přihrávkou našel volného Rybu, který našel přesně na hranici šestnáctky Čermáka a bylo rozhodnuto. Hosté šli do vedení o dvě branky. Když se v 85 minutě rozehráli hosté standartku z poloviny hřiště na roh pokutového území, kde byl zcela volný Urban, bylo hotovo. Zkušený hostující středopolař nedal Malinovskému opět žádnou šanci a uzavřel tak účet utkání.

Václav Holý: První čtvrt hodina patřila soupeři, který měl více ze hry. Byl to celkově vyrovnaný zápas, my jsme měli i více šancí. Kdybychom v prvním poločase proměnili šance, vypadalo by to úplně jinak. Hrál se bojovný zápas plný osobních soubojů. Ještě pět minut před koncem poločasu jsme vedli, poté jsme měli penaltu, kterou jsme ale zahodili a soupeř do poločasu vyrovnal. Ve druhém poločase jsme měli tutovku, kterou jsme neproměnili a ihned z následné akce nás soupeř potrestal a šel do vedení. Poté jsme prostřídali, soupeř přidal další gól a zápas se už jen dohrával.

sestřih z utkání: FK Hředle "B" - SK Ohnivec Městečko