publikováno: 5.6.2023 REZERVA RÁZNĚ VYKROČILA K VÍTĚZSTVÍ V SOUTĚŽI

Vyvrcholení sezóny - to je pro rezervu kvalifikační utkání o vítězství v soutěži. Do cesty se jim v pohárovém dvouzápase postavil tým Slabec. A již první zápas takřka rozhodl o tom, kdo bude přeborníkem III. třídy okresu Rakovník.

TJ SLABCE                    FK HŘEDLE "B"
III. třída kvalifikační utkání (1-2 místo)

1 : 8  ( 0 : 4 )

branky: 51.min Vít Melichar - pok. kop   -   1.min Jan Sláma, 9.min Martin Vodrážka - pok. kop, 10.min Tomáš Čuda, 20.min Petr Sajner, 75.min Petr Sajner, 77.min Martin Čuda, 82.min Jan Loder, 87.min Petr Sajner
ŽK:
diváků:  75
rozhodčí:  Tomáš Vodrážka - Dominik Knap, Dominik Svoboda

sestava TJ Slabce: Hotra - Samoryha, Melichar, Fencl (46.min Lev), Vaněk, J. Gajdoš, Hůla, Čiha, Macák, Zelenka (46.min Galia), Sarshian

trenér:

sestava FK Hředle "B": Zilcher - Beránek (59.min M. Čuda), Amauwah, Kroupa, Brož - Hladký (70.min Dolejš), M. Vitner (79.min Šiška), Sláma (46.min T. Vitner), T. Čuda (46.min Loder) - Vodrážka, Sajner

trenér: Václav Holý

Úvod zápasu nemohl, pro notně posílenou rezervu, začít lépe. Domácí měli výkop utkání, jenže hned záhy je o míč obral Sláma a cestou do vápna si pohrál s dvěma hráči a poté ranou pod břevno nedal domácímu brankáři sebemenší šanci na úspěch. Blížil se konec úvodní desetiminutovky, ve která naše rezerva zcela dominovala a další Slámův průnik do pokutového území soupeře. Tam Však přišel penaltový zákrok jednoho z domácích hráčů a pokutový kop proměnil s naprostým přehledem Vodrážka. Za minutu to bylo již o tři branky. A opět v hlavní roli Sláma. Ten se na pravé straně uvolnil a přesným centrem na zadní tyči našel hlavu dalšího hráče prvního týmu Tomáše Čudy. Když se po dvaceti minutách střelecky ozval i nejlepší střelec soutěže Petr Sajner, bylo to 4:0 a bylo rozhodnuto. Po čtvrté brance tempo hry opadlo. Do gólových šancí se nedostával ani jeden z týmů a když už vypadalo něco nadějně, vždy chyběla lepší finální přihrávka.

Do druhého poločasu nastoupila rezerva již bez Slámy a Tomáše Čudy, kteří si svoji misi splnili a ospalé tempo na krásném pažitu pokračovalo. Z poklidu ho nedostalo ani domácí snížení. Míč v pokutovém uzémí trefil Kroupu do ruky a penalta se kopala i na druhé straně. K ní se postavil Melichar a nedal Zilcherovi, který naskočil do brány při absenci brankářů, žádnou šanci. Poté se dlouho hrála neurovnaná pasáž hry, ve které stále dominovala naše rezerva. Na své si přišli diváci až v poslední čtvrthodině. Přesně čtvrthodiny před koncem se trefil podruhé v zápase Sajner. Za dvě minuty na to se trefil u druhý z bratrů Čudových Martin. A když po dalších pěti minutách posadil Vodrážka míč na hlavu svátečnímu střelci Loderovi, bylo to již sedm. A to nebyl ještě střelecký účet zápasu ukončen. Tři minuty před závěrečným hvizdem si přihrávku Martina Čudy zpracoval Sajner a lobem překonal domácího Hotru v brance a uzavřel svůj i zápasový gólový účet. Do odvetného utkání si tak naše rezerva nese sedmibrankový polštář a nakročila tak razantně k vítězství v soutěži.