# Aktuality

publikováno: 9.10.2022 SOUBOJ S LUŽNOU ROZHODL AŽ DLOUHÝ POKUTOVÝ ROZSTŘEL

Souboj s luženskou Spartou, která v dosavadním průběhu soutěže neztratila ani bod, sliboval zajímavou podívanou v dorosteneckém balení. Hodně opatrný start obou týmů do zápasu, nenaskýtal žádné ofenzivní soutěžení ani od jednoho z týmů. Oba týmy se soustředily na pozornou obranu s cílem vyčkávat na případnou chybu soupeře. O něco lépe si na míči v prvním poločase vedl náš tým, ale do žádné važnější šance se dostat nedokázal. Pár solidnějších náznaků, vždy utnula hostující defenzíva. Čekání na chybu ukončila až 23 minuta. Luženští rychle rozehráli autové vhazování a dostali míč do pokutového území. Domácí hráči měli několik příležitostí míč odklidit do bezpečí, ale to se ani na několik pokusů nepovedlo a toho využil hostující Kyncl, který přízemní střelou uklidil míč přesně k tyči domácí branky. Ani po inkasované brance se průběh hry nezměnil. Domácí měli mírnou, ale nic produkující, převahu. A tak se šlo do kabin za lepšího stavu pro hosty z Lužné.

Druhý poločas přinesl změnu. Hostující Sparta pozměnila styl hry a aktivita se přestěhovala na její kopačky. Ale stejně jako v prvním poločase to festival šancí rozhodně nebyl ani z jedné strany. Nakonec přišlo vyrovnání ze standartní situace. Domácí rozehrávali rohový kop, který si našel Martin Vitner (do druhého poločasu se posunul z branky do pole) a hlavou vyrovnal. A jelikož se šance žádné takřka neobjevovaly,skončilo utkání po 90 minutách remízou.

V pokutových kopech se muselo kopat deset sérií a protože z domácího týmu nedali tři hráči a z hostujícího jen dva, putuje bod navíc do Lužné.

 

                                                                                                                                             
FK HŘEDLE            TJ SPARTA LUŽNÁ     
10. kolo okresního přeboru dorostu

                                             1 : 1  ( 0 : 1 )  pok. kopy  7 : 8
 
branky: 53.min Martin Vitner - 23.min Tadeáš Kync
pokutové kopy: Jan Stehlík x, Tadeáš Kyncl ,Martin Vitner , Vít Svoboda x, Daniel Minařík, Jakub Lebeda , Jiří Vitner , Jiří Pěchoček , Jakub Pleier , Filip Hornof , Martin Bureš , Martin Pokorný , Michal Malecký , Matyáš Faigl , Václav Muška , Vojtěch Pospíšil , Lukáš Andrle x , Štěpán Kraus x, Jakub Hornof x, Jakub Hanko
ŽK: 69.min Adam Kučera, 82.min Jiří Vitner   -   64.min Jáchym Hanko, 80.min Jan Šaroch
diváků:  50
rozhodčí: iří Strouhal - David Minařík (laik), Radek Šnajdr (laik)
 

sestava FK Hředle: M. Vitner - Pleier, J. Vitner, Kučera, Andrle - Muška, Minařík, Roubík, Malecký - Hornof, Stehlík

střídali: M. Bureš, Černý, Mikšovic, Amler

trenér: Hanuš Minařík

sestava TJ Sparta Lužná: Horáček - Pospíšil, Šaroch, Sahaidak, Amler, Hornof, Kyncl, Lebeda, Pokorný, Kraus, Svoboda

střídali: Láska, Faigl, Pěchoček, Hanko

trenér: Josef Andrlík

Foto 1