publikováno: 13.6.2022 VÝBUCH ÁČKA V MĚSTEČKU

V předposledním kole okresního přeboru zavítali zelenobílí do „Ohnivec arény“ k Rakovnickému potoku, aby zde jako lídr tabulky poměřili síly s domácím celkem, jenž se před utkáním pohyboval naopak v sestupovém pásmu. Kvalitativní rozdíl mezi oběma celky tak měl být na hřišti rozhodně znát. Opak byl ale pravdou, Ohnivci dávali od prvních minut našemu týmu lekci z bojovnosti, jednoduchosti a hlavně z produktivity ! „Sportovní posměch“ domácích příznivců, ale i údiv těch hostujících, tak byl určitě namístě !

SK OHNIVEC MĚSTEČKO           FK HŘEDLE
25.kolo okresního přeboru mužů

4 : 1  ( 4 : 0 )

branky: 11.min Jakub Vician, 16.min Marek Tvrz, 19.min Marek Tvrz, 40.min Marek Tvrz   -   56.min Denis Bechner
ŽK: 8.min Marek Tvrz, 29.min Tomáš Heger, 64.min Ondřej Kolísek   -   43.min Dominik Rais, 45.min Jan Sklenář, 60.min Martin Vodrážka, 72.min Denis Bechner, 90.min Adam Vitner
diváků:  150
rozhodčí: Jiří Strouhal - Pavel Bestajovský (laik), Rudolf Šmíd (laik)

sestava SK Ohnivec Městečko: Abrahám - Prokop, Vician (43.min Kučera), Zelenka, Kolísek - Telvák (73.min Urban), Ryba (73.min Jun), Heger, Majba - Šnídl, Tvrz (60.min T. Loder)

trenér: Stanislav Jansa

sestava FK Hředle: Malinovský - Rais, Somol, Amauwah (73.min Malecký), Beránek (46.min Brož) - T. Vitner (46.min Vodrážka), David Minařík, M. Vitner, Daniel Minařík (7O.min Liprt) - Bechner, A. Vitner

Kdo dorazil do Městečka o něco později, nestačil se divit, v 17. minutě totiž svítil na ukazateli neskutečný stav 3:0 ! Nedůraz zelenobílých ve vlastní šestnáctce, neobsazování a nedostupování protihráčů, špatné řešení obranných situací, ale i velmi slabý výkon některých jedinců umožnil Vicianovi a hned dvakrát i Tvrzovi posadit Ohnivce do sedla – 3:0 ! Pohodlné vedení zatáhlo domácí do obranné ulity, ze které podnikali spíše již jen ojedinělé výpady, … ale i to stačilo. I za stavu 3:0 nešlo hráčům v zelenobílém upřít snahu, chyběla ale myšlenka, jak překonat domácí obranný val, … a když se už okénko v obraně našlo, střelci FKH ve svých tutovkách doslova vyhořeli – T. Vitner nepřekonal Abraháma z malého vápna a Bechner prozměnu ze sedmi kroků ! A když zákrok na Raise v šestnáctce sudí Strouhal jako nedovolený neposoudil a záhy nebyl zelenobílým po rychlém rozehrání standardky uznán gól kvůli avizovanému střídání domácích, chopili se na chvilku – ale opět gólově zakončené taktovky – opět domácí, … a Tvrzův hattrick byl na světě – 4:0 ! Do konce prvního dějství nakonec zahrozili ještě i hráči FKH, gólovou hlavičku Dav. Minaříka ale Abrahám zlikvidoval ! Do kabin tak odcházela obě mužstva s naprosto rozdílnými myšlenkami. Celé druhé dějství přinášelo jeden obrázek, domácí „zaparkovali“ před vlastní šestnáctkou „autobus“ a trpělivě hájili vysoké vedení, které si vytvořili v dějství prvním. V 55. minutě si ale Ohnivci po standardce M. Vodrážky nepohlídali Bechnera, jenž nedal Abrahámovi žádnou šanci – 4:1 ! V 62. minutě se mohli zelenobílí ještě vrátit do hry, Bechner ale v další gólovce ani nadvakrát Abraháma nepřekonal ! S ubývajícími minutami ztráceli Poddžbánští víru v možnou korekci stavu a na hřišti to bylo znát, zápas se vlastně jen dohrával. V 77. minutě mohli navíc domácí z ojedinělého brejku skóre i navýšit, Majba po padesátimetrovém úniku - navíc stíhaný Somolem - již ale na lepší zakončení sílu neměl. Poslední minuty utkání patřily dvěma soubojům mezi M. Vitnerem a Abrahámem, … a protože z nich vyšel vítězně v obou případech domácí gólman, mohla v Ohnivec aréně propuknout vítězná radost, které přinesla do domácích řad i definitivní jistotu záchrany.

M. Sláma: Nezbývá než se omluvit fanouškům, kteří do Městečka vážili cestu. Ani absence mnohých našich hráčů nemohou omluvit to, co jsme na hřišti předvedli. Byl to propadák, který má své souvislosti, … běžte se podívat v úterý nebo ve čtvrtek na trénink a hned budete mít jasno. Bohužel, hráči ale hledají vždy problém úplně jinde, než je. Řeknou už si konečně někdy sami sobě pravdu, nebo si budou pořád něco nalhávat ? Domácí díky své aktivní hře v úvodu utkání a díky gólové produktivitě, kterou jsme jim ovšem svojí laxností a chybami v defenzivě umožnili my, získali pohodlný náskok, který už naši hráči smazat nedokázali. Vlastně na to - i přes zlepšený výkon ve druhém dějství - neměli. A to je hodně smutné. Městečku gratuluji k poctivému, bojovnému výkonu a k zaslouženému vítězství, které je dovedlo k definitivní záchraně v přeboru.

J. Sklenář: Blamáž....! Jinak se náš výkon nazvat nedá. První poločas jsme absolutně nezvládli. Vůbec jsme neplnili věci, které jsme si řekli a obrovskou pasivitou jsme domácí pustili k jejich hře. Když jsme k tomu nakonec přidali nepochopitelné  řetězové individuální chyby, které následovaly před vstřelenými brankami soupeře, není se co divit, že poločasový výsledek byl jaký byl. Druhý poločas byl o dost lepší, ale branka nám tam padla bohužel jen jedna a šancí na korigování bylo více než dost. V našich výkonech už postrádám takřka vše. Chybí tam jiskra, hráči jsou relativně spokojeni, protože i díky zraněním ví, že nemají konkurenci a budou hrát a od toho se odvíjí celková morálka. Bohužel si v posledních kolech hodně kazíme kredit, což si hráči asi neuvědomují nebo jim je to jedno.