# Aktuality

publikováno: 22.5.2022 VÝHRA NAD PUSTOVĚTY = OKRESNÍ TITUL

Po více jak měsíci mohli natěšení fanoušci zamířit opět do Traverza arény, aby zhlédli duel 22. kola, ve kterém se zelenobílým postavil dosud nejúspěšnější tým jara – Sokol Pustověty ! Po nevydařeném duelu v Lišanech mohli domácí hráči - v případě jakéhokoliv bodového zisku - již čtyři kola před koncem soutěže slavit OKRESNÍ TITUL ! A svůj druhý „mečbol“ v PREMIÉROVÝ OKRESNÍ TRIUMF s naprostým přehledem proměnili !

FK HŘEDLE            TJ SOKOL PUSTOVĚTY
22.kolo okresního přeboru mužů

4 : 0  ( 3 : 0 )

branky: 24.min David Minařík, 32.min Martin Čuda, 40.min Jan Sláma, 48.min Jan Sláma
ŽK: 85.min Dominik Brož, 89.min Martin Vitner   -   71.min Jakub Sixta
diváků:  250
rozhodčí: Pavel Franěk - Petr Bohatý, Ondřej Blokeš

sestava FK Hředle: Malinovský - T. Čuda (77.min Brož), Koláček, Bureš, Somol - T. Vitner (62.min Vodrážka),Kolář (77.min Malecký), David Minařík, M. Čuda (46.min M. Vitner) - A. Vitner, Sláma (62.min Amauwah)

sestava TJ Sokol Pustověty: Beneš - Sixta, Vorláb, Kratochvíl, Matějovský - Elznic. J. Hula, O. Hula, Hranai (68.min Hanuš) - Peták (46.min V. Bičovský (55.min Šimon)), Holeček

trenér: Jaromír Knap

Až do 15. minuty se obě mužstva spíše zahřívala, hrálo se mezi šestnáctkami – bez gólových šancí. V 17. minutě přistrčil v hostujícím pokutovém území míč A. Vitner J. Slámovi, jenž poslal merunu ze 14 metrů těsně nad branku. Tato první vážnější hředelská příležitost byla impulsem pro zvýšení herní aktivity FKH, která záhy přinesla i gólové ovoce ! Ve 25. minutě prosvištěla po akci A. Vitnera hodně vydařená střela v podání A. Koláře – i díky teči hostujícího obránce – jen těsně vedle Benešovy tyče, … do následného rohového kopu se doslova položil David Minařík a hlavou rozvlnil pustovětskou síť poprvé – 1:0 ! A gólovou radost přinesl do Traverza arény i další rohový kop v pořadí, ve 33. minutě servíroval míč do šestnáctky opět T. Vitner a opět přesnou hlavou zakončoval - tentokrát na přední tyči stojící - velmi dobře hrající M. Čuda – 2:0 ! Jen o dvě minutky později natáhl ze 17 metrů k parádní střele Dav. Minařík a Beneš se mohl jen ohlédnout, jak míč razítkuje břevno jeho branky ! Ve 38. minutě se po akci T. Vitnera pokusil „zprvní“ zakončit J. Sláma, míč ale mezi tři tyče nepropasoval. Hředelský středopolař si ale vše vynahradil v minutě 40., když přihrávku Koláře přetavil ve výstavní trefu z 22 metrů, na kterou gólman Beneš nestihl ani zareagovat – 3:0 ! V útočné fázi naprosto bezzubí hosté se do první nebezpečnější příležitosti dostali až v minutě 44, střela J. Hůly ale jen těsně minula Malinovského tyč, aby o několik vteřinek později poslal prozměnu O. Hůla míč z dobré střelecké pozice vysoko do topolů !

Od úvodních minut druhého dějství již zelenobílí mílovými kroky kráčeli za premiérovým okresním TITULEM ! Zvláště když ve 49. minutě potáhl míč křídelním prostorem M. Vitner, jehož vydařený centr poslal za Benešova záda počtvrté - tentokrát hlavou - J. Sláma – 4:0 ! V následujících minutách byli zelenobílí stále aktivnějším mužstvem, kontrolovali míč a velmi dobře hrající čerstvě vytvořená defenzívní čtveřice ve složení Koláček - T. Bureš - Somol - T. Čuda soupeři prakticky nic nedovolila. V 64. minutě mohl načít svoji druhou gólovou stovku A. Vitner, lobem ale přehodil i branku. V 75. minutě se po akci A. Vitnera a přesné střele Koláře doslova zaskvěl hostující gólman Beneš, když tuto pohotovou a dobře mířenou ránu dokázal vytěsnit na rohový kop ! I další minuty patřily pustovětskému brankáři, jenž si poradil se střelami A. Vitnera, M. Vitnera, ale i s individuálním průnikem Dav. Minaříka ! Poté se již mohla z ampliónu ozvat lehce poopravená „olympijská hláška komentátora Petra Záruby z Nagana“ – OTEVÍRÁME ZLATOU BRÁNU RAKOVNICKÉHO OKRESNÍHO PŘEBORU – PŘEPIŠTE DĚJINY – FOTBALOVÝ KLUB HŘEDLE JE POPRVÉ V NOVODOBÉ HISTORII VÍTĚZEM OKRESNÍHO PŘEBORU ! Definitivní tečku za tímto sloganem udělal závěrečný hvizd hlavního ligového arbitra Pavla Fraňka, jenž odvedl duel s naprostým přehledem a se svými pomezními kolegy přispěl k velmi dobré úrovni celého utkání.

Hlasy po utkání:

M. Sláma:  Nezbývá než pogratulovat této generaci hráčů, trenérům, vedení mužstva a klubu, sponzorům, fanouškům a všem, kteří se kolem hředelského fotbalu pohybují k premiérovému okresnímu titulu !! Pro hředelský fotbal je to ohromný úspěch, velká reklama, ale i konstatování, že se v naší vesničce pod Džbánem dělá fotbal se vším, s čím se fotbal na vesnici dělat má. Připomenu i další úspěchy – B tým již vyhrál IV. třídu, dorostenci se perou v kladenském okresním přeboru o nejvyšší mety a i žáci si vedou solidně. Nelze tak konstatovat nic jiného, že právě tato sezóna byla ze všech 24 sezón - nejúspěšnější. Proto bych chtěl všechny pozvat do Traverza arény na společné závěrečné posezení, které se bude konat v sobotu 18. června. Nebyl bych to ale já, kdybych zde nepoznamenal, že současné „A“ mužstvo má na mnohem víc, v příštích dnech, týdnech a měsících to snad v přípravě na novou sezónu potvrdí – bude to důležitý poznatek před rozhodnutím, co dál. A ještě pár vět k dnešnímu duelu. Po celou dobu jsme byli lepším mužstvem, vyhráli jsme rozdílem třídy a vítězství mohlo být i vyšší, soupeři jsme prakticky nic nedovolili a v určitých fázích duelu jsme hru kontrolovali. Ukázalo se, že i hráči „z lavičky“ mohou nahradit ty, kteří hrávají v základu. Solidní záplata na lišanský propadák.

J. Sklenář: Jsem rád, že už je hotovo a nebudeme se nějak trápit. Chtěl bych poděkovat celému realizačnímu týmu a hráčům. Byl to prostě týmový úspěch. Fungovala výpomoc z béčka nebo dorostu. I když nebylo vždy vše ideální, tak jsme si šli za svým cílem a ten jsme splnili do puntíku, získáním obou trofejí. Teď už budeme pomalu připravovat tým pro další sezonu. Co se týče zápasu. Opět jsme museli řešit problémy se složením obrany. Ke zraněnému Kroupovi, absentujícímu Raisovi se při rozcvičce zranil i Žihla a tak z původní obrany zbyl jen Somol. Velké díky tak patří stoperům z rezervy. Odehráli to zcela na jedničku. Fit nebyl ani Sláma a hodně jsem se bál i absence Bechnera. Nakonec i přes pomalejší rozjezd, to dopadlo velmi dobře. Celý zápas jsme měli pevně pod kontrolou a po první brance bylo rozhodnuto. Pustověty přijely s velkým respektem a za celý zápas si toho směrem dopředu moc nevytvořili.