publikováno: 1.5.2022 ZASE O KROK BLÍŽE - TŘI BODY Z JESENICE

Druhý zápas na hřiště soupeře v řadě, zavál muže do Jesenice, kde se našemu týmu v minulosti dařilo střídavě oblačno. A že to nebude jednoduché ani tentokrát, se potvrdilo hned v úvodu, když jsme rychle inkasovali. Do poločasu jsme dokázali výsledek třemi brankami otočit a dovést tak zápas k dalším třem bodům a přiblížit se zase o kousek k vysněnému titulu okresního mistra.

FC JESENICE            FK HŘEDLE
19.kolo okresního přeboru mužů

1 : 3  ( 1 : 3 )

branky: 8.min Vít Fiala - 22.min Adam Vitner, 35.min Martin Vitner, 43.min Jan Sláma
ŽK: 39.min Vít Fiala, 61.min Petr Kotek, 65.min Zbyněk Fiala   -   15.min Adam Vitner, 37.min Zdeněk Žihla, 55.min Denis Bechner, 62.min David Minařík, 63.min Martin Somol
diváků:  100
rozhodčí: Lubomír Kozák - Jiří Sabo, Petr Bohatý

sestava FC Jesenice: Flajšingr - Nistor, P. John, Mutínský, P. John (46.min Kotek) - Z. Fiala, Pros, Kapoun, Pacourek (68.min J. Pfejfer) - V. Fiala, Jeníček (68.min Jeníček)

trenér: Ivo Kapoun

sestava FK Hředle: Malinovský - Rais, Somol, Kroupa, Žihla - T. Vitner (74.min M. Čuda), Sláma, David Minařík, T. Čuda (35.min M. Vitner (90.min Brož)) - A. Vitner (74.min Amauwah) Bechner (90.min Malecký)

Po vítězném duelu v Kněževsi zajížděli zelenobílí i v 19. kole na hřiště soupeře - tentokrát do Jesenice. Cíl FKH byl jednoznačný – zisk tří bodů !

Úvod utkání tomu ale nenasvědčoval, neboť již v 8. minutě chyboval na postu stopera při rozehrávce Somol a rychlonohý V. Fiala prakticky dovedl míč až do branky – 1:0 ! V minutě 15. si se zelenobílou obranou pohrála v šestnáctce sourozenecká dvojice Fialů a střelec úvodní branky zakončoval z velmi dobré pozice pouze nad branku ! Neúspěšná hlavička Raise a střelecký pokus Bechnera ze střední vzdálenosti, který minul svůj cíl – to byly jen slabé náplasti, kterými FKH odpověděl na domácí aktivitu. Ba co víc, mezi 18. - 19. minutou přežili zelenobílí „klinickou smrt“, to když se po chybných rozehrávkách T. Čudy a J. Slámy dostal do dvou samostatných brejků V. Fiala. Výborné a vzhledem k dalšímu vývoji utkání i hodně důležité zákroky Malinovského ve spojení s Fialovým trestuhodným řešením těchto situací ale udržely Poddžbánské ve hře ! A byly to skutečně tyto důležité momenty, které začaly na hřišti a současně i v celém vývoji utkání hrát svoji roli. Od těchto okamžiků začali aktivitu výrazněji přebírat zelenobílí – a záhy ji i gólově zúročili. Ve 20. minutě zachránilo domácí po tvrdé střele Bechnera nejprve břevno, aby při další tvrdé ráně hředelského člena Klubu kanonýrů zaúřadoval domácí gólman Flajšingr ! Ve 23. minutě ale vysunul ukázkovou uličkou J. Sláma A. Vitnera, jenž svůj samostatný nájezd zakončil svým typickým zakončením – 1:1 ! …gól s pořadovým číslem 99 ! O sedm minut později připravili svojí kombinací T. a A. Vitnerovi obrovskou tutovku Bechnerovi, Flajšingr byl ale skvělým zákrokem proti tomu, aby hředelský forvard započal „dvoustovkovou“ gólovou cestu ! Ve 36. minutě nahradil zraněného T. Čudu M. Vitner, jenž před hodinkou odehrál celé dorostenecké utkání proti Lhotě, … a byl to on, kdo při svém prvním kontaktu s míčem úspěšně zakončil akci Somola, Slámy a ukázkově přihrávajícího Bechnera – 1:2 ! V minutě 40. si vytvořili zelenobílí hned dvě tutovky – po kombinaci Slámy s M. Vitnerem byl hodně blízko „členství“ v Klubu kanonýrů A. Vitner – svoji obrovskou šanci ale neproměnil ! A když si záhy fantasticky poradil s gólovou střelou Bechnera Flajšingr, zdálo se, že do kabin půjdou obě mužstva za stavu 1:2. Ve 45. minutě ale hodně nepovedeně odkopl míč domácí Mutínský, meruny se zhostili A. Vitner s Bechnerem, který uvolnil Slámu, jenž z hranice šestnáctky uklidil míč přesně k tyči – 1:3 !

Druhá půle již byla pouze odvarem té první, zelenobílí kontrolovali hru, ale směrem dopředu toho již moc nenabídli. Domácí se sice snažili zvýšenou aktivitou o korekci výsledku, ale ani oni nebyli výrazněji nebezpeční. Do 70. minuty tak byly k vidění pouze nepřesná hlavička Raise a tvrdá střela A. Vitnera nad branku na jedné a Kotkův nepřesný střelecký pokus na druhé straně. Největší rozruch tak zaznamenal zvednutý praporek pomezního Bohatého, kterým zastavil po vysunutí Slámou samostatný nájezd Bechnera. Závěrečná dvacetiminutovka již byla jen o „údržbě“ výsledku. Domácí se ještě sice dostali Prosem do tří příležitostí, ani jedna z nic ale úspěšná nebyla – první zlikvidoval Malinovský, druhá skončila na boční síti a třetí - po neúspěšném lobu - mimo branku. Víc toho druhé dějství – kromě pěti žlutých karet, … nenabídlo.

M. Sláma:  Nebylo to jednoduché utkání. O výsledku nakonec rozhodla naše velmi dobrá pasáž mezi 20. - 45. minutou první půle, kdy jsme domácím vstřelili tři branky a mohli dát i další - Flajšingr se v brance ale překonával a 1x mu pomohlo i břevno. Nutno ale dodat, že před tím jsme si prožili hodně krušné chvilky, které mohly dát utkání zcela jiný rozměr. Naštěstí se tomu tak nestalo. Vzhledem k tomu, že se v týdnu prakticky netrénovalo a dále ke skutečnosti, že se pereme s mnoha zraněními několika hráčů, jsme za tři body rádi – a myslím si, že jsou i zasloužené. Vyzdvihnout dnes musím Martina Vitnera, nejenže dal gól, ale do hry přinesl oživení, … a to měl v nohách celé dorostenecké utkání. Naopak mi mrzí velké množství zbytečných žlutých karet a podrážděné reakce hráčů na hřišti - … mezi sebou, ale i vůči lavičce, což se nesmí stávat ! Ale abych byl objektivní – ani lavička dnes nebyla nejklidnější. Rozhodčí zápas zvládli velmi dobře.

J. Sklenář: Opět to nebyl úplně ukázkový zápas. V od nás ospalém úvodu jsme rychle inkasovali a pak mohli ještě několikrát děkovat Malinovskému, že soupeř neodskočil více. I když jsme upozorňovali na Víta Fialu, nedařilo se nám ho v prvních dvaceti minutách dobře pokrývat. Zlom nastal dle mého díky naší třetí brance, která zlomila jesenický odpor. Druhý poločas, na rozdíl od prvního, již mnoho šancí ani na jedné straně nepřinesl. Z naší strany to byla již spíše hra na udržení náskoku.