# Aktuality

publikováno: 15.9.2023 CESTA POHÁREM SKONČILA NA KOSOŘI

Pohárový los určil našemu týmu soupeře z kategorie těžkých. FK Kosoř, který patří momentálně ke špičce I.A třídy a má ve svém týmu několik hodně zajímavých jmen včele s exreprezentantem a exslávistou Milanem Černým. Při rozpoložení našeho týmu to byla překážka zcela nepřekonatelná.                           

                                                                                                           
FK HŘEDLE            FK KOSOŘ
2.kolo poháru SKFS mužů
 
2 : 8  ( 2 : 4 )
 
branky: 33.min Martin Vitner, 41.min Martin Vitner   -   5.min Jiří Novotný, 11.min Marian Šerák, 21.min Jakub Slunéčko, 40.min Marian Šerák - pok. kop, 57.min Jakub Slunéčko, 61.min Zdeněk Sláma, 68.min Šimon Peréz, 71.min Jakub Slunéčko
ŽK: 40.min David Mrázek
diváků:  100
rozhodčí: Tomáš Pagáč - Lukáš Hájek, Vladislav Neliba
 
 

sestava FK Hředle: Malinovský - Pelc, Mrázek, Houdek (46.min Kroupa), J. Vitner - T. Vitner (46.min Daniel Minařík), Sláma (77.min Loder), M. Vitner, Sedláček (68.min Malecký) - Bechner, Zilcher (68.min Hornof)

trenér: Jan Sklenář

sestava FK Kosoř: Franta - Brož, Vašák, Šerák, Novotný, Pekárek, Folejtar, Šácha (66.min Peréz), Slunéčko (73.min Češka), Sláma, Černý

trenér: Jakub Slunéčko

 

Od úvodní minuty bylo jasno, kdo bude na hřišti pánem. Kosořští k zápasu přistoupili zodpovědně a i kdyýž nespustili žádný kvapík, dostali se do rychlého a z našeho pohledu laciného vedení, již po poěti minutách. Když za dalších pět minut přidali druhou branku po rohovém kopu a v jedenadvacáté minutě zvyšoval hrající trenér Slunéčko již na rozdíl tří branek, čekalo se jen na to, na jakém brankovém účtu se ukazatel skóre zastaví. Krátce po půlhodince hry se dokázali prosadit i domácí, kteří předvedli krásnou akci, která končila parádní přihrávkou Bechnera na Martina Vitnera, který uděl i kličku brankáři a snížil. Jenže hosty to vůbec nenahlodalo a ve čtyřicáte minutě útok středem zastavil až penaltově Mrázek. Kosořský Šerák nezaváhal a bylo to zase o tři. Jenže Martin Vitner svoji povedenou střelou vlil těm největším optimistům jiskřičku naděje. Hosté však dominovali a jednou musela Malinovskému pomoci tyč.

Druhý poločas se hrál podle stejných not. Za stálé převahy hostující Kosoře s občasným nebezpečným výpadem našeho týmu. Ten se mohl dokonce dostat na dostřel, ale hlavička Slámy, po centru Daniela Minaříka, skončila po zákroku brankáře Franty na tyči a z následného závaru svoji šanci nevyužil ani Mrázek. A to bylo z domácí strany takřka vše. Hostující tým odstartoval svoji střeleckou čtvrthodinu neproměněným pokutovým kopem Slámy, když fauloval Kroupa, ale to je mrzet nemusela. Čtvrthodina jim stačila na vstřelení dalších čtyř branek. Pak se již zápas jen dohrával a změnu skóre již nepřinesl.  

 Hlasy po utkání:

J. Sklenář: S tím, v jakém rozpoležení se nacházíme nebylo co řešit. Opět jsme rychle inkasovali z hrubých individuálních chyb. I když jsme se dotal do poločasu relativně na dostřel, nebylo co řešit. Kvalita soupeře bylo pro nás úplně mimo naší momentální dimenzi. Jsem rád, že se nikdo nezranil ani nevykartoval a že si zápas zkusilo pět dorostenců, pro které to jsou určitě cenné zkušenosti.

 

 

 

fotogalerie od Šárky Krejčové: FK Hředle - FK Kosoř

Foto 1