# Aktuality

publikováno: 27.2.2023 MUŽI NA ZÁVĚR SOUSTŘEDĚNÍ PROHRÁLI

Na závěr pětidenního soustředění, odehráli muži přípravný zápas proti kombinovanému týmu mužů a dorostu místního MFK.
Náš tým dostal do vedení po čtvrthodině hry nejmladší hráč v týmu Martin Vitner, který dostal hodně prostoru ve středu hřiště, takže si mohl připravit míč na střelu a z osmnácti metrů trefil přesně. Po půlhodině domácí vyrovnali, když proměnili pokutový kop za Pelcovu ruku. Domácí tým měl míč častěji na kopačkách, ale branku nemohl přidat. Když už se dostali domácí do šance, likvidoval je v brance Velmi dobře chytající Lukáš Andrle. Domácí nakonec do poločasu překlopili skóre ve svůj prospěch, když minutu před poločasem se brankově prosadili.
Do druhého poločasu domácí udělali několik změn. Další změnu domácí udělali po několika minutách druhého poločasu, kdy se trefili potřetí v zápase. Náš tým však zbraně nesložil a byl to znovu Martin Vitner, který snížil na rozdíl jedné branky. Typicky přípravný zápas přinášel šance na obou stranách. Domácí se však brankově prosadit nedokázali a šance na vyrovnání odmítli Sedláček s Vodrážkou. Konečnou podobu výsledku tak dali domácí v poslední minutě, kdy využili rychlého brejku do otevřené obrany a střelou o tyč překonali Andrleho počtvrté.
 

                                                                                                                      MFK NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ                           FK HŘEDLE

přípravný zápas mužů
4 : 2 ( 2 : 1 )
 
branky: A. Lelek - pok. kop, Šafránek, D. Hůlek, Novotný - M. Vitner 2x
ČK: 82.min Ťokan
sestava MFK Nové Město nad Metují 1.poločas: M. Hůlek - Fiedler, I. Lelek, Franc, Jelen - Humpula, Čerenkov, A. Lelek, Ťokan - Flígr, Šafránek
 
sestava MFK Nové Město nad Metují 2.poločas: Bartošík - Fidra, Novotný, I. Lelek, Jelen - A. Lelek, Čížek, Zákravský, Ťokan - Smola, D. Hůlek
 
trenér: Ivo Janeček
 
 
sestava FK Hředle: Andrle - Pelc, Mrázek, Sláma, T. Čuda, T. Vitner, M. Vitner, Kolář, Sedláček . A. Vitner, M. Čuda
hokejově střídali: David Minařík, Kroupa, Vodrážka
 
trenér: Jan Sklenář
 
 
Hlasy po utkání:
J. Sklenář: Předně bych chtěl domácím poděkovat, že nám vytrhli trn z paty po odřeknutí předem domluveného soupeře. Zápas přinesl vcelku vše, co jsem od něho očekával. Domácí, kteří byli logicky čerstvější, byli lepším týmem po celý zápas. To ovšem neznamená, že bychom prodali kůži lacino. Měli jsme i nějaké šance na další branky, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Celkově hodnotím soustředění kladně. Až na pár vyjímek jsme na něj odjeli kompletní a něco odpracovali. V zápase se ukázalo, kdo ještě musí přidat, ať už po fyzické vytrvalosti, tak i po herní stránce. Hodně mě v zápase potěšil Lukáš Andrle, který zachytal hodně solidně. Snad si to přenese i do jarní části sezóny.
Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4