# Aktuality

publikováno: 31.7.2022 MUŽI ZAČALI PŘÍPRAVU VÍTĚZNĚ

Sérii tří přípravných zápasů na novou sezónu zahájil první tým mužů v Traverza aréně proti týmu z lounského okresního přeboru SK Černčice. A start do přípravy to byl vítězný, když náš tým dokázal otočit nepříznivý poločasový výsledek a třemi brankami v poločase druhém, otočil skóre zápasu ve svůj prospěch.
 
 

                                                                                                                                             
FK HŘEDLE            SK ČERNČICE      
přípravný zápas mužů

                                                             3 : 1  ( 0 : 1 )
branky: 49.min Denis Bechner, 68.min David Minařík, 83.min Denis Bechner - 16.min ???
ŽK: Martin Vitner
diváků: 70
rozhodčí: Jiří Strouhal
 
sestava FK Hředle: Andrle - Pelc, Mrázek, David Minařík, Somol - T. Vitner, Sláma, M. Vitner, T. Čuda - A. Vitner, Bechner
hokejově střídali: Daniel Minařík, Malecký, J. Vitner
 
trenér: Jan Sklenář
 
 
Úvodní minuty zápasu začali aktivněji hosté z Černčic, ale do žádné vyloženější šance se nedostali. Po úvodní desetiminutovce začali přebírat otěže zápasu domácí hráči, jenže do velmi kompaktní hostující obrany se nedokázali dlouho dostat. To hosté dokázali využít hned své první šance. Rozehrávku středem hřiště Davida Minaříka dokázali vystihnout a poslat dlouhý míč dopředu, kde byl hostující útočník dříve než ne moc přesvědčivě vyběhnuvší Andrle a lobem dostat s přehledem hosty do vedení. Domácími to však vůbec neotřáslo a začali utahovat a začaly se objevovat první velké šance. Jenže koncovka byla žalostná. Ve velkých šancích střelecky zklamali jak oba útočníci, tak téměř všichni jejich ofenzivní parťáci. Velmi dobré zákroky hostujícího brankáře držely nulu na ukazateli vstřelených branek domácího týmu a když už se přeci jen zdálo, že míč do brány doputuje, zablokovala několik pokusů na poslední chvíli obětavě hrající hostující obrana. A tak se šlo do kabin za pro domácí nepříznivého stavu. Druhý poločas začal pro aktivní domácí nejlépe jak mohl. Po čtyřech minutách hry se mohlo zdát, že domácí svoji další akci již překombinovali, ale opak byl nakonec pravdou. Sláma našel na hranici pokutového území Bechnera, který prolomil zakletí hostující branky. A domácí pokračovali dále ve svém tlaku a soupeře doslova mačkali. Jenže ta koncovka..... S několika vyloženými šancemi naložili prachbídně. Jejich zakončení ze 100% gólovek končilo buď mimo branku, nebo na hostujícím brankáři a neskutečně obětavě hrající hostující obraně. A tak si domácí museli pomoci standartkou. Rohový kop Tomáše Vinera si našel David Minařík a dostal domácí do vedení. I po druhé brance pokračoval domácí tým v tlaku, ale uklidňující branka ne a ne padnout. Hosté se na polovinu domácích dostávali velmi ztěžka, ale i oni si svoji šanci našli. A to z trestného kopu. Jenže Andrle předvedl parádní zákrok a střelu mířící přesně k tyči dokázal vyrazit. Uklidňující branka padla až necelých deset minut před koncem. Centr Slámy našel přesně hlavu Bechnera, který využil snad jediné chyby hostujících brankářů a stanovil tak závěrečný účet zápasu.
 
Hlasy po utkání:
 
J. Sklenář: Myslím, že jsme předvedli velmi solidní výkon. Celý zápas jsme měli i přes obdrženou branku pod kontrolou. Spokojen můžu být i s výkony všech hráčů, kteří se zapojili do utkání. Jediné s čím nepanuje u mě spokojenost je koncovka. Tolik šancí, které jsme neproměnili je varovný signál, Věřím, že ale ještě vše poladíme a do ostrých zápasů to bude již o něčem jiném.
Foto 1